RX

PROJEKTOR HUD

LEXUS RX nowej generacji zapewnia kierowcy wygodne środowisko sprzyjające koncentracji i redukujące poziom stresu. Rozwiązania o najwyższym poziomie ergonomii sprawiają, że uwaga kierowcy nie jest niepotrzebnie odrywana od drogi.

Projektor HUD (Head-Up Display) wyświetla najważniejsze informacje o stanie pojazdu, np. prędkość jazdy, wprost na przedniej szybie w polu widzenia kierowcy. Działanie projektora kierowca może dopasować do swoich preferencji, zarówno pod względem położenia, jak i jaskrawości.

Projektor został gruntownie przetestowany w pojazdach prototypowych na zaśnieżonych drogach wyspy Hokkaido w północnej Japonii, co pozwoliło na staranne dopracowanie go i uzyskanie znakomitej czytelności. Jasne, białe podświetlenie stanowi elegancką oprawę przyrządów pojazdu oraz uzupełnienie technologii OLED stosowanej w wyświetlaczu informacyjnym.

Projektor HUD wyświetla nie tylko prędkość pojazdu, lecz również sugestie systemu nawigacji (w postaci uproszczonych strzałek) lub ustawienia audio. W pojazdach wyposażonych w system ochrony przedzderzeniowej (PCS) projektor używany jest też do wyświetlania czerwonego alarmu BRAKE! (HAMUJ!).

Uwaga: Projektor HUD nie jest standardowym wyposażeniem wszystkich modeli RX.

Powrót do gamy modeli RX
top image
top image