Advantages

INNOWACJE W SAMOCHODACH
Z NAPĘDEM E-FOUR

innovationE4 1
innovationE4 2
innovationE4 3
innovationE4 4
innovationE4 5
innovationE4 6
solutionsE4

ROZWIĄZANIA DOPASOWANE DO POTRZEB

HYBRYDOWE SUV-Y

Dodatkowy silnik elektryczny pozwala efektywniej gospodarować energią i przewidywać zmienne warunki w terenie.

TURBODOŁADOWANE SUV-Y

Potężny moment obrotowy przenoszony na 4 cztery koła nawet w proporcji 50:50 zapewnia wysokie osiągi i idealną trakcję, przy zachowaniu umiarkowanego zużycia paliwa
.

HYBRYDOWE SEDANY

Unikalne połączenie mechanicznego napędu na 4 koła z 445-konnym napędem hybrydowym zapewnia pełen komfort podczas przyspieszania.

hybridE4

HYBRYDOWE SUV-Y

Z E-FOUR

Dostępny w hybrydowych SUV-ach Lexusa napęd E-FOUR nie tylko pozwala na jazdę w wymagających warunkach, ale także stabilizuje samochód podczas pokonywania zakrętów. Układ ten wykorzystuje drugi silnik elektryczny, który napędza tylną oś i korzysta wyłącznie z energii uzyskanej podczas hamowania regeneracyjnego. To właśnie temu procesowi hybrydowe SUV-y zawdzięczają swoją ekonomiczność. Szereg czujników przewiduje ruchy kierowcy i sytuacje na drodze, uruchamiając napęd tylnej osi w odpowiednim momencie.

turboE4

TURBODOŁADOWANE

SUV-Y Z E-FOUR

Sprzęgło elektromagnetyczne, zastosowane w SUV-ach Lexusa z turbodoładowanym silnikiem benzynowym, wykorzystuje informacje o prędkości, przeciążeniach oraz położeniu kierownicy i na ich podstawie przekazuje moc pomiędzy osiami z 100:0 do 50:50 w stosunku przód/tył. Pozwala to na połączenie imponującej trakcji z oszczędnością i wysokimi osiągami.

GAMA MODELI Z NAPĘDEM E-FOUR