1. Electrified-new
  2. Charging
INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA

ŁADOWANIE SAMOCHODÓW LEXUS

Wśród zelektryfikowanych pojazdów Lexusa znajdziesz auta na każdą okazję, dopasowane do Twojego stylu życia. Zobacz, jak łatwo się je ładuje. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje, od kosztów po lokalizacje ładowarek.

ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Dostępne są różne rozwiązania do szybkiego ładowania dużą mocą, zarówno w domu, jak i z ładowarek publicznych. Korzystając z tych sposobów ładowania, warto brać pod uwagę różne czynniki wpływające na koszt.

Ładowanie w domu, nocą, bywa znacznie bardziej ekonomiczne niż ładowanie w dzień, ponieważ niektórzy dostawcy energii oferują atrakcyjne taryfy nocne. Jeśli z kolei weźmiemy pod uwagę publiczne ładowarki, to okaże się, że subskrypcja Lexus Charging Network może obniżyć koszty ładowania podróży, ponieważ dostępne jest zwolnienie z opłat nawet do sześciu miesięcy dla pojazdów całkowicie elektrycznych i na miesiąc dla modeli hybrydowych plug-in.

Długofalowe korzyści finansowe z eksploatacji napędu elektrycznego warto porównać z napędem spalinowym. Ceny energii elektrycznej są w dłuższej perspektywie niższe i bardziej stabilne.

ILE TRWA ŁADOWANIE?

EKONOMICZNE

ŁADOWANIE W DOMU

W przypadku korzystania z ładowarki o mocy 7 kW spodziewany czas potrzebny na całkowite naładowanie akumulatora pojazdu elektrycznego wynosi od 4 do 8 godzin. Jednak faktyczny czas ładowania będzie zależał od modelu pojazdu i ładowarki. Nocne ładowanie samochodu w domu nie tylko wpisuje się w tryb życia większości użytkowników, lecz także pozwala korzystać z niższych cen w porze mniejszego zapotrzebowania na energię elektryczną.
SZYBKIE

ŁADOWANIE W TRASIE

Rozwój techniczny zelektryfikowanych napędów Lexusa sprawił, że obecnie przewidywany czas pełnego naładowania akumulatora w większości ze 150 000 publicznych ładowarek na terenie UE wynosi od 3 do 4 godzin. W takich punktach szybkie ładowanie mocą 50 kW pozwala osiągnąć poziom 80% naładowania już po 30 minutach. Krótki postój — i dalej w drogę.

JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY

ŁADOWANIE W DOMU

INTELIGENTNA ŁADOWARKA ŚCIENNA

Samochód elektryczny lub hybrydowy można ładować w domu ze zwykłego gniazdka. Polecamy jednak zainstalowanie inteligentnej, kompaktowej ładowarki ściennej, która zapewni większą wygodę i efektywność. W niektórych krajach możliwe jest także otrzymanie dopłaty w wysokości nawet 75% kosztu ładowarki domowej.
ŁADOWARKI PUBLICZNE

KABEL DO ŁADOWANIA

Do ładowania w trasie potrzebny jest kabel, który umożliwi podłączanie samochodu do ładowarek niewyposażonych we własne przewody. Nasza usługa Lexus Charging Network ułatwia życie kierowcom zelektryfikowanych Lexusów, zapewniając dostęp do ponad 150 000 publicznych ładowarek na terenie UE. Przystępując do subskrypcji, posiadacze samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in mogą też korzystać ze zniżek.
OD POCZĄTKU BEZ PROBLEMÓW

FACHOWA INSTALACJA

Aby uniknąć niespodzianek, instalację domowej ładowarki lepiej powierzyć profesjonalistom. Lexus chętnie zorganizuje usługę sprawdzonego partnera, który wykona niezbędne prace oraz zweryfikuje instalację elektryczną ładowarki i jej zgodność z obowiązującymi normami.

 

CZĘSTE PYTANIA O ŁADOWANIE

Tak. Po zainstalowaniu specjalnej ładowarki domowej możliwe będzie wygodne ładowanie pojazdu we własnym domu.

Jeśli specjalna domowa ładowarka nie jest dostępna, można ładować pojazd elektryczny ze zwykłego gniazdka. Jednak ładowanie w ten sposób trwa znacznie dłużej i jest znacznie mniej efektywne.

Samochód elektryczny może w razie potrzeby korzystać z publicznych ładowarek. Zalecamy, by zawsze mieć ze sobą kabel do ładowania, na wypadek gdyby ładowarka nie była w niego wyposażona.

Nasza usługa Lexus Charging Network, dostępna w aplikacji Lexus Link, obejmuje bazę ponad 150 000 publicznych ładowarek w Europie i ułatwia znalezienie najbliższej z nich.

Jak najbardziej można pozostawić pojazd elektryczny lub hybrydowy do ładowania na noc. W dodatku ładowanie nocą bywa znacznie bardziej ekonomiczne, ponieważ niektórzy dostawcy energii oferują atrakcyjne taryfy nocne.

Ponieważ dostępne są ładowarki publiczne, możesz posiadać i użytkować pojazd elektryczny, nawet jeśli w miejscu zamieszkania nie masz warunków do ładowania.