Benefits Hero Image

NAPĘD CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY

KORZYŚCI

Zero emisji, niższe koszty eksploatacji i jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa: zalety całkowicie elektrycznego Lexusa to nie tylko bezkompromisowa moc i wrażenia z jazdy.

    Parallax Image 1 Zero Emissions

KORZYŚCI

ZERO EMISJI

15 lat pionierskich badań doprowadziło do stworzenia samochodu z silnikiem elektrycznym, z którego nie wydobywa się CO2. Takie auto oferuje świetne osiągi i oddech dla naszej planety.

Gdy nadejdzie kres eksploatacji akumulatora, odbieramy go, by został poddany bezpiecznej i odpowiedzialnej utylizacji.

    Parallax Image 2 Low Running Costs

KORZYŚCI

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

Oszczędności zaczynają się od pierwszego kilometra. Nie potrzebujesz ani oleju napędowego, ani benzyny — więc nic nie robisz sobie z cen ropy na światowym rynku. Koszty energii elektrycznej są na ogół bardziej stabilne i przewidywalne.

Również serwisowanie samochodu elektrycznego jest prostsze. Samochody elektryczne wykorzystują mniej ruchomych części, nie mają układu wydechowego, ich układy chłodzenia są mniejsze i bardziej sprawne, nie potrzebują oleju, filtrów ani pasków rozrządu do silnika. Hamulce mniej się zużywają. Taki samochód spędza więcej czasu na drodze, a mniej w serwisie.

    Parallax Image 3 Noise Levels

KORZYŚCI

KOJĄCA CISZA

Ani wczesnoporanny wyjazd, ani nocny powrót nie obudzi Twoich sąsiadów. Pracę silnika elektrycznego trudno usłyszeć.

Jazda z takim napędem działa kojąco i odprężająco — tylko szum opon toczących się po asfalcie świadczy o tym, że samochód wprawiają w ruch potężne siły. Dźwiękiem przyszłości jest cisza.

    Parallax Image 1 Check Your Instruments and Engine

KORZYŚCI

SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Zaufanie do pojazdu jest jednym z fundamentów radości z jazdy. Silnik elektryczny Lexusa został gruntownie przetestowany i sprawdzona na dystansie wielu milionów kilometrów przez mistrzów kierownicy, którzy pomogli dopracować do perfekcji każdy aspekt jego działania.

Wszystkie modele są wyposażone w zaawansowany Lexus Safety System+, a optymalne rozmieszczenie podzespołów, takich jak akumulatory i silniki elektryczne, zapewnia lepsze wyważenie pojazdu.

    Parallax Image 2 Tax Savings

KORZYŚCI

ULGI PODATKOWE I DOPŁATY

Twój elektryczny Lexus jest jeszcze bardziej dostępny finansowo — rządy krajów na całym świecie zachęcają do przesiadania się na samochody elektryczne, wprowadzając ulgi podatkowe i dopłaty do domowych ładowarek. W Polsce Lexus UX 300e dostępny jest z dopłatą do 27 000 zł w programie "Mój Elektryk".