How All Electric Works Hero Image

NAPĘD CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY

JAK DZIAŁA NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

Odkryj nowy świat elektrycznych samochodów marki Lexus, które naładujesz bez wysiłku, by za chwilę płynnie i cicho pomknąć w dal.

ODPRĘŻ SIĘ I NAŁADUJ AKUMULATORY

Wystarczy podłączyć samochód do zwykłego gniazdka przy domu lub zajechać do publicznej stacji ładowania. Poznaj sposoby ładowania Lexusa i dowiedz się, ile trwa naładowanie akumulatora.

 •     Rapid Charging Card Image
  SZYBKIE ŁADOWANIE PRĄDEM STAŁYM (DC)
  51 minut
  Szacowany czas ładowania akumulatora od 5 do 80% prądem stałym*
       AC Charging at Home Card Image
  ŁADOWANIE PRĄDEM PRZEMIENNYM (AC) W DOMU
  8 godz. 2 min
  Szacowany czas ładowania akumulatora od 0 do 100% prądem przemiennym*
 • SZYBKIE ŁADOWANIE

  Stacji ładowania wciąż przybywa, dlatego doładowywanie samochodu w podróży jest coraz prostsze. Szybkość ładowania zależy w dużym stopniu od mocy ładowarki. Stacja o mocy 50 kW jest w stanie naładować akumulator do 80% w zaledwie 30 minut. Większość publicznych stacji ładowania wyposażonych jest w szybkie ładowarki.

      2 Rapid Charging Technology Hero Image

  SPOSOBY ŁADOWANIA

  TECHNIKA SZYBKIEGO ŁADOWANIA

  Obecnie na terenie UE znajduje się około 100 000 punktów ładowania, a w ciągu 5 lat ta liczba powinna wzrosnąć do 2 milionów. Wprawdzie niektóre publiczne punkty ładowania są otwarte dla wszystkich i można ich używać bezpłatnie, jednak większość należy do operatorów sieci, zatem do skorzystania z nich może być potrzebna karta lub aplikacja mobilna.

  ŁADOWANIE W DOMU

  Ładowarka Lexus Wallbox, którą można łatwo zainstalować przy domu, na całkowite naładowanie samochodu potrzebuje tylko nieco ponad 8 godzin. W aplikacji Lexus Link kryją się takie inteligentne funkcje, jak ustawienie maksymalnego poziomu naładowania, które pozostawia miejsce na regeneracyjne doładowanie akumulatora po wyruszeniu z domu, jeśli akurat mieszkasz na wzniesieniu.

  •     1 Installing a Home Charger Hero Image

   SPOSOBY ŁADOWANIA

   INSTALACJA ŁADOWARKI DOMOWEJ

   Zalecamy powierzenie instalacji domowej ładowarki profesjonaliście — Lexus zorganizuje usługę zaufanego partnera, który wykona odpowiednie prace. Zadba o bezpieczeństwo instalacji urządzenia i zgodność z obowiązującymi przepisami.

  • SZYBSZE ŁADOWANIE

   Większa moc oznacza szybsze uzupełnianie energii w akumulatorze.

   NIŻSZE KOSZTY

   W niektórych krajach możliwe jest otrzymanie dopłaty w wysokości nawet 75% kosztu ładowarki.

   KORZYSTNIEJSZE TARYFY

   Wielu dostawców energii elektrycznej oferuje taryfę nocną, która może obniżyć Twoje rachunki za energię.

BEZ OBAW O ZASIĘG

Elektrycznym samochodem Lexusa zajedziesz naprawdę daleko. Możesz śmiało planować podróże między miastami, wiedząc, że zasięg pojazdu będzie więcej niż wystarczający.

ZWIĘKSZ ZASIĘG SWOJEGO AKUMULATORA

Zasięg naszych samochodów elektrycznych robi wrażenie, ale może być jeszcze większy, jeśli będziesz przestrzegać kilku prostych zasad, które przynoszą oszczędność pieniędzy i energii w podróży.

 •     Parallax Image 1 Drive intelligently

  JAK DZIAŁA NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

  PROWADŹ MĄDRZE

  Aby uzyskać jak największy zasięg, samochód będzie monitorował osiągi i optymalizował sposób jazdy. Możesz również zmieniać tryby jazdy w taki sposób, by zajechać jak najdalej. Samochody elektryczne mają skromne wymagania pod względem serwisowania i obsługi. Jednak proste rzeczy, takie jak utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach i wymiana filtrów powietrza, mogą wydłużyć zasięg o kilka kilometrów na każde ładowanie.

      Parallax Image 2 Keep the car cool

  JAK DZIAŁA NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

  UNIKAJ GORĄCA

  W samochodach, które przez długi czas są parkowane w gorących miejscach, akumulatory mogą zużywać się szybciej. Aby zasięg był jak największy, oszczędnie korzystaj z klimatyzacji.

      Parallax Image 3 Accelerate gently

  JAK DZIAŁA NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

  DELIKATNOŚĆ POPŁACA

  Stopniowe, płynne przyspieszanie podnosi efektywność każdego samochodu elektrycznego. Unikanie gwałtownych przyspieszeń, zwłaszcza w gęstym ruchu, może istotnie zwiększyć zasięg samochodu.

 •     Full Width Image

INNOWACYJNA KONSTRUKCJA AKUMULATORA

    Parallax Image 1 Lifetime Security

JAK DZIAŁA NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

BEZPIECZEŃSTWO AŻ PO OSTATNI DZIEŃ UŻYTKOWANIA

Akumulator gromadzący energię dla Lexusa zwykle jest tak trwały, jak cały samochód. Badania dowiodły, że w wielu samochodach elektrycznych po przebiegu ok. 193 000 km akumulator zachowuje jeszcze 75% swojej fabrycznej pojemności. W innych badaniach odnotowano jeszcze dłuższą żywotność: utratę 5% pojemności po 80 000 km i kolejnych 5% po 241 000 km. Kierowcy samochodów elektrycznych pokonują przeciętnie około 15 000 km rocznie, dlatego, statystycznie rzecz ujmując, nigdy nie będziesz potrzebować nowego akumulatora.

    Parallax Image 2 Fully Covered

JAK DZIAŁA NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

SOLIDNA OCHRONA

Aby nasze akumulatory służyły długo i bezproblemowo, wyposażamy je w zaawansowane systemy chłodzenia i ogrzewania, a wytrzymałe gumowe uszczelnienia chronią je przed wodą i pyłem pod każdą postacią. Lexus oferuje także program wydłużonej gwarancji na akumulator pojazdu elektrycznego, którym przez 10 lat (lub 1 milion kilometrów) objęte są wszelkie usterki w działaniu głównego akumulatora oraz spadek pojemności poniżej 70%, pod warunkiem wykonywania regularnych przeglądów.

    Parallax Image 3 No Need to Worry

JAK DZIAŁA NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

ŻADNYCH POWODÓW DO OBAW

Lexus to marka, której możesz zaufać: dostarczyliśmy już ponad 1,5 miliona niezwykle bezpiecznych hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV), a nowy Lexus ES 300h z samoładującym się napędem hybrydowym zdobył przyznawany przez NCAP tytuł „najlepszego w klasie” pojazdu hybrydowego/elektrycznego i „najlepszego w klasie” samochodu rodzinnego.

    Parallax Image 4 Recycling Made Simple

JAK DZIAŁA NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

BEZPROBLEMOWY RECYKLING

Gdy nadejdzie kres eksploatacji akumulatora Lexusa UX 300e, odbierzemy go, by został poddany utylizacji w sposób odpowiedzialny i bezpieczny dla środowiska. Obecnie w Europie odbieramy ponad 90% naszych akumulatorów za pośrednictwem sieci dealerskiej, a naszym celem jest odbieranie 100% w skali całej naszej działalności.