CT 200h

TERAZ W OFERCIE SPECJALNEJ
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW U DILERÓW


Emisja CO2 w cyklu mieszanym (g/km) 88
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym (l/100 km) 3.8
Prędkość maksymalna (km/h) 180

OD 104 900,00 zł

UJARZMIJ MIASTO

PIERWSZY NA ŚWIECIE LUKSUSOWY SAMOCHÓD KOMPAKTOWY Z NAPĘDEM W PEŁNI HYBRYDOWYM, DOSTĘPNY TAKŻE W DYNAMICZNEJ WERSJI F SPORT.

Lexus CT 200h, z wyrazistym przodem i atletycznym tyłem nadwozia, jest dla swojego właściciela źródłem satysfakcji, której nie trzeba ukrywać. Luksusowy kokpit wita kierowcę i pasażerów tak, jak potrafią to tylko Lexusy, zachwycając pięknie zszytą skórzaną tapicerką siedzeń i najwyższą jakością materiałów. Jednak radość z posiadania CT 200h ma swoje źródło nie tylko w przyjemności z jazdy — również korzystanie na co dzień z nowoczesnych rozwiązań technicznych, takich jak Remote Touch, 13-głośnikowy system audio Mark Levinson® i nawigacja Lexus Premium Navigation, potrafi dostarczyć mnóstwo przyjemności. CT 200h w wersji F SPORT zwraca uwagę dynamiczną stylizacją, a także skórzaną tapicerką foteli w kolorze ciemnoczerwonym, usportowionym zawieszeniem i 17-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich o unikalnym wzorze F SPORT.

Prowadząc Lexusa CT 200h, kierowca doświadcza luksusu typowego dla marki Lexus w kompaktowym samochodzie z napędem w pełni hybrydowym. Przyjemność z płynnie rozwijanej mocy wzmocniona jest świadomością, że znakomite osiągi okupione są wyjątkowo niskim poziomem emisji CO2 — od zaledwie 82 g/km. W trybie samochodu elektrycznego (EV, ang. Electric Vehicle) samochód nie zużywa paliwa i porusza się niemal bezgłośnie, przy zerowym poziomie emisji. Jego kabina oferuje supernowoczesne systemy dźwiękowe i multimedialne, a jakość wykonania nadzorują osobiście nasi mistrzowie Takumi. Odkryj nowy poziom komfortu i wyrafinowania w zachwycającym CT 200h.

CECHY MODELU

POZNAJ LEPIEJ LEXUSA CT 200h

Prowadzenie Lexusa CT 200h- Warto Wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

ODPRĘŻ SIĘ W ELEGANCKIM KOMPAKCIE, KTÓRY PORUSZA SIĘ W SPOSÓB IDEALNIE ZGRANY Z TWOIM NASTROJEM — BO TO TY WYBIERASZ TRYB JAZDY.

Za kierownicą nowego Lexusa CT 200h doznać można wyjątkowego wrażenia zespolenia z samochodem, który reaguje w sposób zrównoważony i płynny. Pozwala się prowadzić precyzyjnie i daje kierowcy poczucie pełnej kontroli, zwłaszcza na ostrych zakrętach, gdzie wyraźnie odczuwalne są zalety sztywnej konstrukcji z nowoczesnymi połączeniami klejonymi, lekkich komponentów aluminiowych i elektrycznego wspomagania układu kierowniczego. Tylne zawieszenie typu Double Wishbone zapewnia doskonałe trzymanie się drogi i komfort jazdy. Korzystając z selektora trybu jazdy — dogodnie ulokowanego na konsoli środkowej — można przełączyć samochód w superoszczędny tryb ECO, wygodny tryb NORMAL do codziennej jazdy bądź w dynamiczny tryb SPORT. Zaś naciśnięcie przycisku EV przełącza nowego CT 200h w tryb samochodu elektrycznego.

Wnętrze Lexusa CT 200h - Warto Wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

NOWY CT 200h, DOSTĘPNY Z LUKSUSOWĄ SKÓRZANĄ TAPICERKĄ FOTELI, OFERUJE WYJĄTKOWY POZIOM KOMFORTU ZARÓWNO KIEROWCY, JAK I WSZYSTKIM PASAŻEROM.

Nowy Lexus CT 200h, który powstaje w naszej wielokrotnie nagradzanej fabryce Kyushu, wyznacza nowy standard jakości wykonania luksusowych aut kompaktowych. Pięknie wykończone przednie fotele zapewniają znakomite trzymanie boczne na zakrętach i pozwalają w pełni zrelaksować się podczas długiej podróży. Czegokolwiek tylko dotkniesz w kabinie, otrzymasz jasny sygnał: jesteś w samochodzie najwyższej jakości. Od obszytej skórą kierownicy po miękką skórę tapicerki kontrastującą z precyzyjnie wykonanymi metalowymi detalami. Imponujące wyciszenie Lexusa CT uzyskano między innymi poprzez zastosowanie rozbudowanej izolacji akustycznej, która w dużej części wykonana jest z materiałów ekologicznych. Elektronicznie sterowana klimatyzacja umożliwia precyzyjną regulację temperatury, a powietrze w kabinie jest filtrowane w celu oczyszczenia go z pyłków i kurzu.

Bezpieczeństwo w CT 200h - Warto Wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

CT 200h ze swoimi systemami stabilizacji toru jazdy (VSC), kontroli trakcji (TC) i wspomagania hamowania (BA) pomaga kierowcy unikać zagrożeń. Opcjonalny system ochrony przedzderzeniowej (PCS) za pomocą radaru działającego w zakresie fal milimetrowych wykrywa zagrożenia przed pojazdem i w razie potrzeby potrafi nawet włączyć hamulce. Gdyby jednak doszło do kolizji, osoby w kabinie Lexusa są chronione przez niezwykle wytrzymałą klatkę bezpieczeństwa kabiny, której liczne elementy wykonane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie. Poziom bezpieczeństwa biernego podnoszą dodatkowo fotele przednie o konstrukcji ograniczającej ryzyko urazu kręgów szyjnych, a także komplet ośmiu poduszek powietrznych — na wyposażeniu standardowym.

Deska Rozdzielcza i Konsola

DESKA ROZDZIELCZA I KONSOLA

Przednia konsola środkowa umożliwia kierowcy intuicyjne operowanie dźwignią zmiany biegów i selektorem trybu jazdy. Natomiast systemem audio i klimatyzacją można wygodnie sterować z obu przednich foteli.

SPORTOWA KIEROWNICA

Nowa trójramienna kierownica wykończona skórą, inspirowana modelem LFA, wyposażona jest w ergonomiczne miejsca na palce i umożliwia niezwykle precyzyjne kierowanie Lexusem CT 200h. Bez odrywania rąk od kierownicy można sterować systemem audio, telefonem, wydawać polecenia głosowe, obsługiwać wyświetlacz informacyjny oraz aktywny tempomat, o ile jest zainstalowany.

DYNAMICZNE WSKAŹNIKI I PRZYRZĄDY

Białe wskaźniki wykonane są w antyodblaskowej technologii Optitron poprawiającej czytelność. W trybie SPORT niebieskie podświetlenie ustępuje miejsca czerwieni. Na życzenie standardowy wyświetlacz informacyjny może być zastąpiony kolorowym ekranem TFT o przekątnej 4,2 cala. Oprócz danych pojazdu na ekranie tym mogą być wyświetlane materiały multimedialne: na przykład tytuły odtwarzanych właśnie utworów, wskazówki dojazdu, a po podłączeniu smartfona — imię, nazwisko, zdjęcie i numer telefonu osoby dzwoniącej.

Napęd Hybrydowy Lexus

NAPĘD HYBRYDOWY LEXUS

W roku 2004 Lexus jako pierwszy producent samochodów klasy premium doprowadził do perfekcji technologię napędu w pełni hybrydowego. Od tamtej pory sprzedano już ponad 500 000 hybrydowych Lexusów. Najnowszy Lexus CT 200h zachwyca płynnością jazdy i niską emisją CO2 — od zaledwie 82 g/km. Aby osiągnąć tak znakomity wynik, stworzono układ napędowy będący połączeniem superoszczędnego silnika benzynowego o pojemności 1,8 litra, silnika elektrycznego o dużej mocy, kompaktowego akumulatora, układu płynnego przeniesienia napędu i modułu sterowania mocą.

RUSZANIE I ROZPOCZĘCIE JAZDY

Podczas ruszania silnik elektryczny może rozpędzić Lexusa CT 200h do 45 km/h, czerpiąc energię z akumulatora. Na tym etapie pojazd porusza się niemal bezgłośnie, nie zużywa benzyny i nie wydziela szkodliwych substancji do atmosfery.

INTENSYWNE PRZYSPIESZANIE

Gdy kierowca zdecydowanie naciśnie pedał przyspieszenia, silnik elektryczny o mocy 82 KM (DIN) od razu zaczyna wspomagać silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra. Pojazd otrzymuje „zastrzyk” momentu obrotowego pozwalający na natychmiastowe rozpoczęcie przyspieszania.

USTABILIZOWANE WARUNKI JAZDY

Przy prędkościach powyżej 45 km/h do akcji włącza się cicho silnik benzynowy, który nadal w razie potrzeby wspomagany jest przez silnik elektryczny. Dzięki niemal perfekcyjnej koordynacji obu źródeł napędu Lexus CT 200h zapewnia wyjątkowy komfort jazdy — w połączeniu z niskim poziomem emisji i zużyciem paliwa.

WYTRACANIE PRĘDKOŚCI, ZATRZYMYWANIE, HAMOWANIE

Podczas wytracania prędkości lub zatrzymywania pojazdu silnik benzynowy wyłącza się, a poziom emisji spada do zera. Gdy kierowca naciśnie pedał hamulca lub zdejmie nogę z pedału przyspieszenia, aktywuje się układ hamowania regeneracyjnego, który przechwytuje energię kinetyczną — w innych pojazdach bezpowrotnie traconą. Energia kinetyczna zostaje zamieniona na elektryczną i zostaje zmagazynowana w akumulatorze napędu hybrydowego. Między innymi ten proces sprawia, że akumulatora tego nigdy nie trzeba doładowywać z zewnątrz.

Ochrona Kierowcy, Pasażerów I Pieszych

OCHRONA KIEROWCY, PASAŻERÓW I PIESZYCH

Z myślą o bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów klatka kabiny CT 200h ma bardzo wzmocnioną konstrukcję. Główne słupki są specjalnie wzmocnione, a w strategicznych elementach zastosowano stal o podwyższonej wytrzymałości. Przednia i tylna strefa zgniotu pochłaniają energię w razie zderzenia, podobnie jak kolumna kierownicy, która pod wpływem uderzenia skraca się.

OSIEM PODUSZEK POWIETRZNYCH

CT 200h jest wyposażony w osiem poduszek powietrznych i napinacze przednich pasów bezpieczeństwa. W przypadku kolizji czujniki mierzą siłę uderzenia i odpowiednio aktywują napełniane dwustopniowo poduszki powietrzne kierowcy/pasażera z przodu oraz boczne poduszki powietrzne. Poduszki chroniące kolana zapewniają dodatkową ochronę kierowcy i pasażerowi z przodu, natomiast kurtyny powietrzne biegną na całej długości szyb bocznych.

DWUKOMOROWA PODUSZKA POWIETRZNA PASAŻERA

Testy zderzeniowe dowodzą, że pasażer na przednim fotelu, zanim uderzy w przednią poduszkę powietrzną, przemieszcza się do przodu na znacznie większą odległość niż kierowca. Aby pasażer został bezpiecznie „złapany” w momencie kolizji, zastosowano innowacyjną dwukomorową poduszkę powietrzną.

FOTELE MINIMALIZUJĄCE RYZYKO URAZU KRĘGÓW SZYJNYCH

Konstrukcja przednich foteli i zagłówków minimalizuje ryzyko urazu kręgów szyjnych w wypadku uderzenia w tył pojazdu. Wzmocnione ramy boczne pomagają utrzymać tułów „w objęciach” oparcia fotela, a wysunięte do przodu zagłówki stanowią skuteczne podparcie dla głowy.

OCHRONA PIESZYCH

Konstrukcja maski Lexusa CT 200h została zoptymalizowana w taki sposób, aby skuteczniej pochłaniać energię w razie kolizji z pieszym. Także podszybie z wycieraczkami zaprojektowano z myślą o ograniczeniu urazów u pieszych

Remote Touch

REMOTE TOUCH

Znakomity interfejs sterowania Remote Touch rewolucjonizuje sposób interakcji kierowcy z zaawansowanymi systemami samochodu. Manipulator Remote Touch umieszczony jest dogodnie między przednimi fotelami, na konsoli centralnej, i działa podobnie jak mysz komputerowa, umożliwiając sterowanie elementami wyświetlanymi na kolorowym ekranie wielofunkcyjnym. Takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko dekoncentracji i pomaga kierowcy utrzymać wzrok na drodze przed pojazdem.

Za pośrednictwem interfejsu Remote Touch można sterować systemem rozrywkowym pojazdu, klimatyzacją, a nawet nawigacją satelitarną. Użytkownik ma pełną kontrolę nad kursorem i nie musi „przeklikiwać się” przez szereg opcji, a system dotykowy delikatnie przyciąga kursor do ikon na ekranie. Siłę wyczuwalnych reakcji na działania użytkownika można również regulować odpowiednio do własnych upodobań. Posługiwanie się interfejsem Remote Touch jest intuicyjne i niezwykle łatwe.

Siedmiocalowy, wielofunkcyjny, pełnokolorowy ekran Lexusa CT 200h umiejscowiony jest pośrodku deski rozdzielczej, blisko pola widzenia kierowcy. Jako że intuicyjnie obsługiwaną „mysz”, a raczej manipulator Remote Touch, również umieszczono w dogodnym miejscu, obsługa nowoczesnych systemów pokładowych nie odwraca zanadto uwagi kierowcy od drogi.

Sterowanie Dynamiką Pojazdu

STEROWANIE DYNAMIKĄ POJAZDU

KONTROLA TRAKCJI

System kontroli trakcji (TRC) zapobiega buksowaniu kół, zwłaszcza podczas ruszania lub przyspieszania na nierównych bądź śliskich nawierzchniach. W momencie wykrycia ryzyka buksowania kół system podejmuje interwencję, aby utrzymać przyczepność.

ELEKTRONICZNY SYSTEM ROZDZIAŁU SIŁY HAMOWANIA/WSPOMAGANIE HAMOWANIA AWARYJNEGO

Elektroniczny system rozdziału siły hamowania (EBD), we współpracy z układem ABS, sprawia, że siła hamowania poszczególnych kół jest optymalnie dobrana do warunków na drodze. Wspomaganie hamowania awaryjnego wkracza do akcji podczas nagłego hamownia i w razie potrzeby automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym.

UKŁAD WSPOMAGANIA RUSZANIA POD GÓRĘ (HAC)

Układ wspomagania ruszania pod górę (HAC) utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym, zapobiegając staczaniu się samochodu do tyłu podczas ruszania. Takie rozwiązanie jest ułatwieniem dla kierowcy, a ponadto ogranicza buksowanie kół na śliskich podjazdach.

Ochrona Przedzderzeniowa

OCHRONA PRZEDZDERZENIOWA

System ochrony przedzderzeniowej (PCS), w skład którego wchodzi radar działający w zakresie fal milimetrowych oraz komputer pokładowy, analizuje sytuację przed pojazdem i ocenia ryzyko kolizji. Jeśli ryzyko jest wysokie, ostrzega kierowcę dźwiękowo i wizualnie oraz podwyższa ciśnienie w układzie hamulcowym. Jeśli kolizja jest nieunikniona, PCS może aktywować hamulce, a tuż przed zderzeniem napina przednie pasy bezpieczeństwa.

System Audio Mark Levinson®

SYSTEM AUDIO MARK LEVINSON®

Nowego Lexusa CT 200h można zamówić z zachwycającym 13-głośnikowym systemem audio Mark Levinson® Premium Surround. Marka Mark Levinson jest wśród audiofilów synonimem najbardziej wyrafinowanej techniki audio. Systemy Mark Levinson instalowane są wyłącznie w samochodach Lexus i „skrojone na miarę” specjalnie dla nich. Każdy głośnik idealnie wpisuje się w akustyczną charakterystykę kabiny. System 7.1-kanałowego cyfrowego dźwięku surround dostarcza wrażeń typowych dla kina domowego podczas słuchania muzyki, a gdy samochód nie porusza się, umożliwia także oglądanie filmów z płyt DVD i materiałów wideo przez przewód VTR.

Mark Levinson to jedna z najbardziej cenionych na świecie marek wysokiej klasy sprzętu audio. Od roku 1972 sprzęt Mark Levinson cieszy się znakomitą opinią za sprawą legendarnej czystości odtwarzania dźwięku oraz wiernego oddawania najdrobniejszych niuansów oryginalnego wykonania utworów muzycznych — bez żadnych zniekształceń, strat i sztucznych upiększeń. Założyciel firmy, Mark Levinson, zaprojektował i wykonał osobiście mikser sceniczny używany na festiwalu Woodstock w roku 1969. Dziś uważa się go za twórcę współczesnej branży systemów audio wysokiej klasy.

Choć kilku producentów samochodów luksusowych czyniło przymiarki do zastosowania sprzętu Mark Levinson w swoich pojazdach, udało się to jak dotąd wyłącznie Lexusowi. Samochody Lexus projektowane są w taki sposób, aby jazda w nich była cicha i stanowiła doznanie prawdziwie wyrafinowane. Dzięki temu akustyka w ich wnętrzu sprawia, że kierowca i pasażerowie mają wrażenie bliskie przebywaniu w sali koncertowej. System Mark Levinson w każdym modelu Lexusa jest zoptymalizowany z niezwykłą starannością i dostrojony pod kątem właściwości akustycznych kabiny pojazdu.

Selektor Trybu Jazdy

SELEKTOR TRYBU JAZDY

Nowy CT 200h oferuje cztery tryby jazdy, z których każdy dostarcza innych wrażeń. Kierowca wybiera tryb jazdy odpowiednio do warunków na drodze lub nastroju — mając do dyspozycji zarówno tryb do spokojnej, relaksującej jazdy, jak i dynamiczny tryb sportowy. W trybie EV (samochodu elektrycznego) Lexus CT napędzany jest tylko przez silnik elektryczny, nie wydziela do atmosfery CO2 ani NOx, nie zużywa benzyny i porusza się niemal całkowicie bezgłośnie. W trybie Eco sterowanie silnikiem i wyborem przełożeń odbywa się w taki sposób, aby osiągnąć jak najniższe zużycia paliwa. Pomaga w tym dodatkowo inteligentne sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem foteli. Tryb Normal doskonale sprawdza się w codziennej jeździe.

Aktywny Tempomat (ACC)

AKTYWNY TEMPOMAT (ACC)

Dzięki wykorzystaniu radaru (tego samego, co w systemie ochrony przedzderzeniowej) aktywny tempomat może utrzymywać ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu, nawet jeśli prędkość tego pojazdu jest zmienna. Gdy pas ruchu zwolni się, system ACC samoczynnie powraca do wybranej wcześniej prędkości podróżnej.

Komfort Wnętrza

KOMFORT WNĘTRZA

Przestronne wnętrze CT 200h, jak przystało na markę Lexus, zachwyca wysmakowanym wykończeniem i znakomitą jakością. Pozycja kierowcy jest teraz bliska spotykanej w samochodach sportowych i sprzyja zaangażowanemu prowadzeniu auta. Nowa konstrukcja przednich foteli zapewnia komfort i skuteczne trzymanie boczne.

W nowym Lexusie CT 200h jakość jest widoczna i odczuwalna na każdym kroku: zachwyca perfekcyjnie wykończona skóra, piękne wstawki drewniane pochodzące z upraw ekologicznych, nieskazitelna powłoka lakiernicza, która lśni piękniej i jest trwalsza niż w innych kompaktach (w Lexusie CT stosujemy ten sam samonaprawiający się lakier, co we flagowym sedanie LS). Za produkcję odpowiedzialne są wykwalifikowane zespoły pracujące pod nadzorem mistrzów „Takumi”, którzy dbają o to, by każdy CT spełniał nasze rygorystyczne normy jakościowe. Każdy wyprodukowany samochód jest kontrolowany w naszej specjalnej „hali ciszy”, a na koniec odbywa się 30-kilometrowa jazda próbna.

Podwozie I Aerodynamika

PODWOZIE I AERODYNAMIKA

Lexus CT 200h był testowany i doskonalony na najnowocześniejszym na świecie symulatorze jazdy, a potem na torze wyścigowym. Zastosowanie przełomowych technik klejenia elementów pozwoliło na znaczne zwiększenie sztywności nadwozia nowego modelu. W konstrukcji Lexusa CT 200h na szeroką skalę sięgnięto także po lekkie materiały, tworząc samochód, który nagradza zaangażowanie kierowcy niezwykłą precyzją reakcji.

Także pod względem właściwości aerodynamicznych Lexus CT 200h należy do liderów. Jest to zasługą między innymi wydłużonej maski, długiej linii dachu i tylnego spojlera/dyfuzora/owiewek. Rzut oka na podwozie ujawnia aerodynamiczne osłony silnika/zbiornika paliwa i „płetwy”, podobne do spotykanych w deskach surfingowych, a tutaj służących poprawie stabilności. Ta dbałość o szczegóły nie tylko korzystnie wpływa na właściwości jezdne, lecz również przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia hałasu.

L-Finesse

L-FINESSE

Tworząc model CT 200h, nasi projektanci kierowali się najnowszą interpretacją filozofii stylistycznej Lexusa: L-finezji (L = od ang. „Leading edge”, czyli nowoczesność). Już pierwsze spojrzenie nie pozostawia wątpliwości, że ośrodkiem zainteresowania jest tutaj odważnie nakreślona, szeroka i obniżona „wrzecionowata” atrapa chłodnicy, ulokowana między LED-owymi reflektorami i światłami do jazdy dziennej, które połyskują niczym diamenty. Wydłużony, smukły profil Lexusa CT 200h — z takimi detalami, jak antena dachowa w kształcie „płetwy rekina” — zapewnia mu zwinność i ogranicza szumy powietrza opływającego nadwozie. Pod pojazdem także znajdziemy aerodynamiczne „płetwy”, zaś tylne światła i słupki drzwiowe wyposażono w owiewki. Rozwiązania te poprawiają stabilność i oczywiście własności aerodynamiczne pojazdu.

Na życzenie przestrzeń bagażową można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, takie jak siatki, matę, ściankę działową dla psa. Ponadto do Lexusa CT 200h można zamontować uchwyt na rower, stelaż dachowy, bagażnik dachowy i luksusowy uchwyt do nart. Więcej informacji można znaleźć w opisach akcesoriów.

Zawieszenie Tylne Typu Double Wishbone

ZAWIESZENIE TYLNE TYPU DOUBLE WISHBONE

Zawieszenie tylne Double Wishbone/z wahaczami wleczonymi, zaprojektowane specjalnie dla nowego Lexusa CT 200h, sprawia, że samochód porusza się płynnie, zwinnie pokonuje zakręty i stabilnie utrzymuje prosty tor jazdy. To rozwiązanie, choć trudniejsze do wykonania niż typowe kolumny zawieszenia, „zabiera” mniej miejsca z przestrzeni bagażowej. Jako opcja dostępne są sportowe rozpórki zawieszenia przedniego i tylnego. Pochłaniają one drobne drgania, poprawiają komfort jazdy i zwiększają precyzję kierowania.

Wybór Tapicerki I Wstawek Ozdobnych

WYBÓR TAPICERKI I WSTAWEK OZDOBNYCH

Wiele elementów wyrafinowanego wykończenia wnętrza Lexusa CT 200h można przy zakupie wybrać zgodnie z własnym gustem. Nowoczesna i trwała tapicerka z tkaniny dostępna jest w 5 kolorach, w tym w 3 zmienionych specjalnie dla modelu CT. Tapicerka z tkaniny uzupełniona wstawkami w kolorze burzowej czerni jest standardem w klasach wyposażenia Eco i Comfort.

Wersja F SPORT standardowo wyposażona jest w zarezerwowaną dla niej tapicerkę z tkaniny/Tahara dostępną w 3 kolorach ze wstawkami ze srebrnej folii metalowej. Można także zamówić skórzaną tapicerkę F SPORT w kolorze galaktycznej czerni lub kolorystyce ciemnoczerwonej, a także, na życzenie, z kompletem wstawek ozdobnych z włókien węglowych.

Elegancka tapicerka skórzana, będąca standardem w klasie wyposażenia Executive, uzupełniona jest wstawkami ozdobnymi w kolorze czerni Techno. Skórzaną tapicerkę można zamówić w jednym z trzech klasycznych kolorów, a także w ramach pakietu wyposażenia do klasy Comfort.

Chcąc wzbogacić wnętrze wstawkami z drewna o pięknej strukturze, można wybrać tradycyjny jesion, ręcznie wykonywane wstawki z drewna shimamoku lub wstawki z naturalnego bambusa tropikalnego. Drewno stosowane w naszych pojazdach pochodzi wyłącznie z plantacji ekologicznych.

Multimedia I Usługi Sieciowe

MULTIMEDIA I USŁUGI SIECIOWE

SYSTEM NAWIGACJI LEXUS PREMIUM NAVIGATION

Nowego CT 200h można zamówić z najnowszym systemem nawigacji Lexus Premium Navigation, w skład którego wchodzi elegancki 7-calowy wyświetlacz obsługiwany za pomocą manipulatora Remote Touch lub poleceń głosowych. System nawigacyjny oferuje różne opcje wyświetlania map i atrakcyjną grafikę trójwymiarową. Może nawet wygenerować kod QR, który na smartfonie otworzy stronę z pieszą trasą od miejsca zaparkowania do ostatecznego celu. System multimedialny oferuje także usługi sieciowe, takie jak wyszukiwarka internetowa, Google Street View®, Panoramio®, a nawet odczytuje przychodzące SMS-y. Możliwe jest także przesłanie trasy z laptopa lub tabletu do systemu nawigacyjnego Lexusa CT 200h.

SYSTEM NAWIGACJI LEXUS

CT 200h może być opcjonalnie wyposażony w system nawigacji Lexus. System ten sprzężony jest z centralnym wyświetlaczem multimedialnym. Jest szybki, przyjazny dla użytkownika i oferuje różnorodne opcje wyświetlania map.

WYŚWIETLACZ MULTIMEDIALNY LEXUS

Nowego Lexusa CT 200h można zamówić z wyświetlaczem multimedialnym: 7-calowym ekranem obsługiwanym za pomocą pokrętła. Można za jego pomocą sterować systemem audio, klimatyzacją, a także obserwować na nim monitor energii. Kompatybilne smartfony można skojarzyć z wyświetlaczem za pośrednictwem technologii Mirror Link, co pozwala na wyświetlanie informacji z telefonu i sterowanie niektórymi jego funkcjami.

MONITOR ASYSTENTA PARKOWANIA

Po włączeniu biegu wstecznego obraz zza samochodu zostaje skierowany na wyświetlacz multimedialny Lexus. Jeśli pojazd wyposażony jest w opcjonalny system nawigacji Lexus Premium Navigation, to dodatkowo wyświetlane są prowadnice ekranowe ułatwiające parkowanie.

BRAK WYNIKÓW

Żadne cechy pojazdów nie spełniają kryteriów wyszukiwania. Poszerz kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

ct 200h takumi

NOWY, PIONIERSKI LUKSUSOWY KOMPAKT CT 200h Z NAPĘDEM W PEŁNI HYBRYDOWYM TO WYJĄTKOWE POŁĄCZENIE WYRAFINOWANEGO LUKSUSU Z NAJLEPSZYMI W SWOJEJ KLASIE PARAMETRAMI ŚRODOWISKOWYMI.

CT Z PAKIETEM BLACK

ct sports edition hero

KOMPAKT O ODWAŻNYM, ŚWIEŻYM WIZERUNKU
Z CENIONYM NA CAŁYM ŚWIECIE NAPĘDEM HYBRYDOWYM

Nowy Lexus CT 200h z pakietem Black, który powstaje w naszej wielokrotnie nagradzanej fabryce Kyushu, wyznacza nowy standard jakości wykonania luksusowych aut kompaktowych. Ergonomiczne, podgrzewane przednie fotele (dostępne z ekskluzywnym wykończeniem tkaninowym/Tahara) zapewniają bardzo skuteczne podparcie boczne na zakrętach oraz komfortową pozycję ciała, która nie męczy w długiej podróży. Całe wnętrze, od obszytej skórą kierownicy po miękkie detale wykończenia, zachwyca niezrównaną jakością — będącą znakiem rozpoznawczym Lexusa. Z myślą o jeszcze większym komforcie podróży elektronicznie sterowana klimatyzacja pozwala na precyzyjną regulację temperatury, a takie rozwiązania, jak lusterka elektrochromatyczne sprawiają, że prowadzenie pojazdu nie męczy, lecz odpręża.

Całe wnętrze, od obszytej skórą kierownicy po miękkie detale wykończenia, zachwyca niezrównaną jakością — będącą znakiem rozpoznawczym Lexusa. Z myślą o jeszcze większym komforcie podróży elektronicznie sterowana klimatyzacja pozwala na precyzyjną regulację temperatury, a takie rozwiązania, jak lusterka elektrochromatyczne sprawiają, że prowadzenie pojazdu nie męczy, lecz odpręża. CT 200h z pakietem Black dostępny jest z opcjonalnymi reflektorami przednimi LED i obręczami kół ze stopów lekkich o wzorze zarezerwowanym tylko dla tej edycji. Oferuje także liczne zaawansowane rozwiązania techniczne, takie jak nawigacja Lexusa i selektor trybu jazdy.

CT200h SportEdition Features 001

17-CALOWE OBRĘCZE KÓŁ ZE STOPÓW LEKKICH

Obręcze o dynamicznym kroju z przyciemnionym/błyszczącym wykończeniem — dostępne tylko w Lexusie CT 200h z pakietem Black — przyciągają wzrok atrakcyjnym wzorem 5-ramiennym. Niskoprofilowe opony zapewniają znakomite właściwości jezdne.

ct sports edition 002

CZARNE AKCENTY STYLIZACYJNE

CT 200h z pakietem Black zwraca na siebie uwagę również charakterystycznym czarnym dachem oraz akcentami stylizacyjnymi — pod drzwiami, na środkowym słupku i wokół wrzecionowatej atrapy chłodnicy.

ct200 accessories 003

TEMPOMAT

Wystarczy ustawić prędkość jazdy, a CT 200h z pakietem Black będzie ją automatycznie utrzymywał. Hamowanie lub przyspieszanie powoduje przerwanie działania tempomatu, ale jedno naciśnięcie przycisku wystarczy, by ponownie go aktywować.

ct sports edition 004

REFLEKTORY LED

Opcjonalne reflektory świateł mijania w technologii diodowej LED zużywają mniej energii, są trwalsze i włączają się szybciej niż tradycyjne żarówki. Wraz z nimi instalowane są wysokociśnieniowe spryskiwacze, system autopoziomowania i przednie światła przeciwmgielne typu LED.

ct sports edition 005

SYSTEM NAWIGACJI LEXUS

Lexusa CT 200h z pakietem Black można zamówić z systemem nawigacji, który korzysta z centralnie umieszczonego wyświetlacza multimedialnego Lexus Media Display. System nawigacji Lexusa jest szybki, przyjazny dla użytkownika i oferuje różnorodne opcje wyświetlania map.

ct sports edition 006

ODCHYLANY I ODSUWANY SZYBERDACH

CT 200h z pakietem Black może być wyposażony w elektrycznie odchylany i odsuwany szyberdach, który wpuszcza do kabiny więcej światła i pozwala cieszyć się przestrzenią, natomiast przyciemniane szyby tylne — z boku i w drzwiach bagażnika — zapewniają prywatność pasażerom.

CT 200h F SPORT

ct 200h fsport

STYL, KTÓRY BUDZI EMOCJE

Lexus CT 200h F SPORT to samochód odważny stylistycznie i dający mnóstwo radości z jazdy. Jego charakterystykę jezdną dostrajał ten sam zespół, który stoi za konstrukcją kultowego supersamochodu LFA i sportowych modeli z serii F: RC F i GS F. Każdy kontakt z samochodem o takim rodowodzie jest jak zastrzyk energii i świeżych emocji. Z zewnątrz wersję F SPORT poznać można między innymi po większej wrzecionowatej atrapie chłodnicy ze wstawkami z siatki „L”, kanałach do chłodzenia przednich hamulców oraz aerodynamicznych żebrach zwiększających siłę dociskającą pojazd do drogi.

We wnętrzu sportowy kokpit sprawia, że kierowca może poczuć się jednością ze swoim samochodem. Sportowe fotele z ręcznie zszywaną tapicerką mocno trzymają całe ciało od bioder po barki. A ergonomiczna sportowa kierownica, podobnie jak pedały z aluminium obrabianego maszynowo, zapewnia doskonałe wyczucie samochodu i pozwala cieszyć się każdym zakrętem.

PODWÓJNA MOC HYBRYDY

nowy nx hybrid power

NAPĘD HYBRYDOWY LEXUS ŁĄCZY NISKIE ZUŻYCIE PALIWA I WYSOKĄ MOC, WSKAZUJĄC KIERUNEK ROZWOJU MOTORYZACJI. PIERWSZY EKSKLUZYWNY SAMOCHÓD Z NAPĘDEM W PEŁNI HYBRYDOWYM WPROWADZILIŚMY NA RYNEK JUŻ W 2004 ROKU I OD TAMTEJ PORY WYZNACZAMY NOWE TECHNOLOGICZNE SZLAKI.

Choć technika jazdy samochodem hybrydowym nie różni się niczym od jazdy tradycyjnym samochodem z silnikiem spalinowym i automatyczną skrzynią biegów, kierując hybrydą z pewnością odczujesz dodatkową moc i zastrzyk momentu obrotowego, generowane przez silnik elektryczny. W zakresie osiągów Lexus nie idzie na kompromisy.

Niskie zużycie paliwa, prostota konstrukcji oraz brak potrzeby stosowania wrażliwych elementów jak turbosprężarka, rozrusznik czy pasek rozrządu sprawiają, że użytkowanie hybryd jest tańsze w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań.

h podwojna moc hybrydy

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

ct 200h driving simulator

STWORZYLIŚMY NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANY SYMULATOR JAZDY NA ŚWIECIE – ZAPROJEKTOWANY TAK, BY TESTOWAŁ NIE TYLKO SAMOCHÓD, LECZ TAKŻE KIEROWCĘ.

NOTA PRAWNA

Zawarte w tym cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Szczegóły promocji dostępne w autoryzowanych stacjach dilerskich Lexusa. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F.

Podane zużycie paliwa i emisja CO2 zostały zmierzone w środowisku kontrolowanym w laboratorium, zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu UE 715/2007 z późn. zm. i aktami wykonawczymi, dla różnych wersji wyposażenia na rynek europejski. Zużycie paliwa i emisja spalin CO2 w konkretnym pojeździe w warunkach drogowych może różnić się od podanych wyników pomiarów. Na zużycie paliwa i emisję CO2 wpływa sposób prowadzenia pojazdu oraz inne czynniki (takie jak warunki drogowe, natężenie ruchu, stan pojazdu, ciśnienie w oponach, zainstalowane wyposażenie, obciążenie, liczba pasażerów, itp.).

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ