GS 200t

MOC WRAŻEŃ: TURBODOŁADOWANY SILNIK I 8-BIEGOWA PRZEKŁADNIA AUTOMATYCZNA.


Moc (KM) 245
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym (l/100 km) 7.9
Przyspieszenie 0-100 km/h (s) 7.3
Prędkość maksymalna (km/h) 230

OD 181 400,00 zł

NOWY GS 200t

MOC WRAŻEŃ: TURBODOŁADOWANY SILNIK I 8-BIEGOWA
PRZEKŁADNIA AUTOMATYCZNA.

Lexusa GS 200t napędza turbodoładowany 2-litrowy silnik benzynowy. Precyzyjny układ kierowniczy zapewnia pełne panowanie nad pojazdem podczas pokonywania ciasnych zakrętów, a przy prędkościach autostradowych pozwala cieszyć się stabilnością i komfortem jazdy, jaki może dać tylko Lexus. Moc maksymalna 245 KM przekazywana jest na koła tylne, a innowacyjny układ wtrysku paliwa D-4ST zapewnia niemal natychmiastową dostępność wysokiego momentu obrotowego przy umiarkowanym zużyciu paliwa.

GS 200t może rozpędzić się do prędkości maksymalnej 230 km/h, a jego 8-biegowa automatyczna przekładnia umożliwia ręczną zmianę biegów. Selektor trybu jazdy oferuje kierowcy wybór między charakterystyką ECO, NORMAL, SPORT S i SPORT S+.

gs200t quote 200x200 white

NOWY LEXUS GS MIAŁ NAPRAWDĘ MOCNE WEJŚCIE I OD RAZU ZAZNACZYŁ SWOJĄ OBECNOŚĆ WIELOMA ZMIANAMI. WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA CHARAKTERYSTYCZNĄ ATRAPĘ CHŁODNICY LUB TAKIE ROZWIĄZANIA, JAK SYSTEM LEXUS DYNAMIC HANDLING I NAPĘD HYBRYDOWY DRUGIEJ GENERACJI.

Yukihiko Yaguchi, główny inżynier modelu GS

CECHY SAMOCHODU

POZNAJ LEPIEJ LEXUSA GS 200t

Prowadzenie Lexusa GS 200t — to warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

Prace projektowe prowadzone z wykorzystaniem najnowocześniejszego na świecie symulatora jazdy, a potem testy na dystansie 1,6 miliona kilometrów doprowadziły do powstania sedana Lexusa, o którym można śmiało powiedzieć, że należy do nowego gatunku pojazdów. Zaczęliśmy od zwiększenia sztywności podwozia, zamontowania nowych amortyzatorów i zaprojektowania nowego tylnego zawieszenia wielowahaczowego. Następnie opracowaliśmy wyrafinowany model aerodynamiczny, który pozwolił na zbliżenie strumienia powietrza do powierzchni nadwozia i poprawił właściwości dynamiczne oraz precyzję prowadzenia. Takie dodatkowe rozwiązania, jak gładkie osłony spodu pojazdu oraz użebrowanie na tylnych światłach zwiększają stabilność i ograniczają hałas powodowany przez powietrze opływające samochód.

Wnętrze Lexusa GS 200t — to warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

Niezrównana jakość nowego GS jest widoczna i odczuwalna, gdy tylko dotkniemy kierownicy pięknie obszytej skórą lub precyzyjnie obrobionych, aluminiowych przycisków radia. GS jest wytwarzany w tej samej fabryce, w której powstawał nasz kultowy supersamochód Lexus LFA, a nad jakością produkcji czuwają „Takumi”. Ci mistrzowie w swoim fachu skrupulatnie sprawdzają, czy każdy samochód opuszczający fabrykę spełnia nasze rygorystyczne normy jakości.

Bezpieczeństwo w Lexusie GS 200t — to warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

Lexus zawsze wyznaczał kierunek rozwoju i upowszechniania systemów bezpieczeństwa i wsparcia dla kierowcy. Wszystkie nowe modele testujemy na największym w świecie symulatorze jazdy. Również nowy GS wiele skorzystał na naszych badaniach w dziedzinie zapobiegania wypadkom i jest teraz standardowo wyposażony w przełomowy system Lexus Safety System +. W jego skład wchodzą: system ochrony przedzderzeniowej z funkcją wykrywania pieszych, zaawansowany system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (LKA), asystent rozpoznawania znaków drogowych (TSR), automatycznie włączane światła drogowe (AHB) poprawiające widoczność w nocy, aktywny tempomat (ACC), który dostosowuje prędkość samochodu do prędkości, z jaką porusza się poprzedzający pojazd.

Przednie/tylne zawieszenie

PRZEDNIE/TYLNE ZAWIESZENIE

Zawieszenie przednie typu Double Wishbone, w skład którego wchodzą elementy z kutego aluminium, jest teraz lżejsze i dynamiczniej reaguje na działania kierowcy. Poważne zmiany w konstrukcji zawieszenia zaowocowały zwiększoną stabilnością i wyższym komfortem jazdy.

Modyfikacje geometrii i układu wielowahaczowego zawieszenia tylnego korzystnie wpłynęły na stabilność jazdy na wprost oraz zachowanie na zakrętach. Połączenie elementów ze stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, elementów odlewanych i części z kutego aluminium pozwoliło zredukować masę zawieszenia, a jednocześnie zwiększyć jego wytrzymałość i precyzję działania.

Fotele zapewniające komfort i stabilność

FOTELE ZAPEWNIAJĄCE KOMFORT I STABILNOŚĆ

Zespół specjalistów spędził ponad 5 lat na projektowaniu konstrukcji fotela, która zapewniłaby optymalny komfort i nie męczyła podczas długich podróży. Oba fotele przednie w wersji wyposażenia Prestige oferują regulowane podparcie miednicy — będące pierwszym takim rozwiązaniem na świecie — wraz z podparciami barków i boków oraz zagłówkami w kształcie „motyla”.

Ogrzewanie i wentylacja

OGRZEWANIE I WENTYLACJA

Fotele kierowcy i pasażera z przodu, w wariancie z tapicerką skórzaną, mogą być indywidualnie podgrzewane lub wentylowane. Takie rozwiązanie znacząco podnosi komfort podróży, zwłaszcza w skrajnych warunkach atmosferycznych.

Sztywna konstrukcja

SZTYWNA KONSTRUKCJA

Za sprawą większej sztywności skrętnej i przeprojektowanego zawieszenia nowy GS jest samochodem dynamicznym i dającym mnóstwo satysfakcji z prowadzenia. Daje kierowcy poczucie panowania nad pojazdem, a układ kierowniczy pozwala doskonale wyczuć drogę i zapewnia idealną precyzję prowadzenia.

Układ korekcji sztywności zawieszenia (AVS)

UKŁAD KOREKCJI SZTYWNOŚCI ZAWIESZENIA (AVS)

Siłą amortyzacji wszystkich czterech kół inteligentnie steruje układ korekcji sztywności zawieszenia, który aktywnie reaguje na stan nawierzchni i działania kierowcy. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia komfort jazdy, lecz także zwiększa stabilność na drodze — zwłaszcza podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

Adaptacyjne światła drogowe

ADAPTACYJNE ŚWIATŁA DROGOWE

Konfigurowalny system adaptacyjnych świateł drogowych LED zapobiega oślepianiu innych użytkowników drogi. Jeden reflektor składa się z 11 źródeł światła LED, które są niezależnie włączane/wyłączane, tak by selektywnie oświetlały obszar przed samochodem.

System monitorowania martwego pola

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

Radary zamontowane w tylnym zderzaku wykrywają pojazdy na sąsiednich pasach wjeżdżające w obszar niewidoczny w lusterkach bocznych. Jeśli kierowca sygnalizuje zamiar zmiany pasa, a inny pojazd znajduje się właśnie w martwym polu, w odpowiednim lusterku bocznym generowany jest sygnał ostrzegawczy.

Asystent rozpoznawania znaków drogowych (TSR)

ASYSTENT ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH (TSR)

Asystent rozpoznawania znaków drogowych (TSR) odczytuje znaki drogowe za pośrednictwem kamery zamontowanej na przedniej szybie i wyświetla je wyświetla je na ekranie w zestawie zegarów. System TSR rozpoznaje znaki zgodne z Konwencją Wiedeńską (w tym znaki elektroluminescencyjne i migające).

Dziesięć poduszek powietrznych

DZIESIĘĆ PODUSZEK POWIETRZNYCH

Oprócz niezwykle wytrzymałej klatki bezpieczeństwa, pasażerów i kierowcę chroni komplet dziesięciu poduszek powietrznych sterowanych czujnikami. Wszystkie pasy bezpieczeństwa, z wyjątkiem pasa na środkowym miejscu tylnym, są wyposażone w napinacze. Kierowca i pasażer z przodu są chronieni czołowymi poduszkami powietrznymi napełnianymi dwustopniowo, poduszkami powietrznymi chroniącymi kolana oraz bocznymi poduszkami powietrznymi. Tylne miejsca zewnętrzne są standardowo wyposażone w poduszki boczne, natomiast kurtyny powietrzne biegną na całej długości szyb bocznych po obu stronach kabiny. Tak bogaty zestaw elementów podnoszących poziom bezpieczeństwa należy w nowym GS do wyposażenia standardowego. W rezultacie ryzyko odniesienia obrażeń przez kierowcę i pasażerów jest istotnie ograniczone.

Ekran multimedialny o przekątnej 12,3 cala

EKRAN MULTIMEDIALNY O PRZEKĄTNEJ 12,3 CALA

Kierowca i pasażer jadący z przodu mogą sterować systemami pojazdu za pośrednictwem wyjątkowo dużego ekranu multimedialnego o przekątnej 12,3 cala i wysokiej rozdzielczości, a także sterownika Remote Touch. Wiele aplikacji reaguje też na polecenia głosowe. Podzielony panoramiczny ekran optymalnie nadaje się do wyświetlania dwóch kategorii informacji — np. dużej mapy i informacji ze stacji radiowej.

Klimatyzacja 3-strefowa

KLIMATYZACJA 3-STREFOWA

Kabina nowego Lexusa GS podzielona jest logicznie na trzy „strefy klimatyczne”, a wysoką jakość powietrza zapewnia unikatowa w skali światowej technologia nanoe®. Osoby na przednich fotelach mogą wybierać ustawienia indywidualnie za pomocą sterownika Remote Touch lub na przednim panelu, natomiast pasażerowie siedzący z tyłu mają do dyspozycji swój osobny panel.

Kierownica wykończona skórą

KIEROWNICA WYKOŃCZONA SKÓRĄ

Dla nowego Lexusa GS zaprojektowano nową 3-ramienną kierownicę obszytą skórą. Jest starannie wykonana, pewnie leży w dłoniach i zawiera — umieszczone w zasięgu kciuków — przyciski do sterowania systemem audio, wyświetlaczem, telefonem i odbiorem poleceń głosowych.

Komunikacja cyfrowa

KOMUNIKACJA CYFROWA

Wyświetlacz multimedialny służy do sterowania różnymi aplikacjami cyfrowymi. Możliwe jest na przykład pobranie całej książki adresowej ze smartfona i przewijanie jej na wyświetlaczu samochodu. W podobny sposób odbywa się przeglądanie informacji z telefonu oraz innych urządzeń multimedialnych, a także sterowanie nimi.

Łopatki do ręcznej zmiany biegów

ŁOPATKI DO RĘCZNEJ ZMIANY BIEGÓW

Mimo że wszystkie nowe modele GS oferują w pełni automatyczny tryb zmiany biegów, przy kierownicy dostępne są także łopatki umożliwiające kierowcy szybką, ręczną zmianę przełożeń. Takie rozwiązanie, wywodzące się z samochodów Formuły 1, umożliwia bardziej dynamiczną, aktywną jazdę.

BRAK WYNIKÓW

Żadne cechy pojazdów nie spełniają kryteriów wyszukiwania. Poszerz kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

GS 200t F SPORT

gs200t fsport

STYL, KTÓRY BUDZI EMOCJE

Lexus GS 200t F SPORT to samochód odważny stylistycznie i dający mnóstwo radości z jazdy. Jego charakterystykę jezdną dostrajał ten sam zespół, który stoi za konstrukcją kultowego supersamochodu LFA i sportowych modeli z serii F: RC F i GS F. Każdy kontakt z samochodem o takim rodowodzie jest jak zastrzyk energii i świeżych emocji. Z zewnątrz wersję F SPORT poznać można między innymi po większej atrapie chłodnicy ze wstawkami z siatki „L”, kanałach do chłodzenia przednich hamulców oraz aerodynamicznych żebrach zwiększających siłę dociskającą pojazd do drogi.

We wnętrzu sportowy kokpit sprawia, że kierowca może poczuć się jednością ze swoim samochodem. Sportowe fotele z ręcznie zszywaną tapicerką mocno trzymają całe ciało od bioder po barki. A ergonomiczna sportowa kierownica, podobnie jak pedały z aluminium obrabianego maszynowo, zapewnia doskonałe wyczucie samochodu i pozwala cieszyć się każdym zakrętem.

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

NOTA PRAWNA

Zawarte w tym cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Szczegóły dostępne w autoryzowanych stacjach dilerskich Lexusa. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F. Podane zużycie paliwa i emisja CO2 zostały zmierzone w środowisku kontrolowanym w laboratorium, zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu UE 715/2007 z późn. zm. i aktami wykonawczymi, dla różnych wersji wyposażenia na rynek europejski. Zużycie paliwa i emisja spalin CO2 w konkretnym pojeździe w warunkach drogowych może różnić się od podanych wyników pomiarów. Na zużycie paliwa i emisję CO2 wpływa sposób prowadzenia pojazdu oraz inne czynniki (takie jak warunki drogowe, natężenie ruchu, stan pojazdu, ciśnienie w oponach, zainstalowane wyposażenie, obciążenie, liczba pasażerów, itp.).

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ