PODWÓJNA MOC HYBRYDY

WITAJCIE HYBRYDY. ŻEGNAJCIE DIESLE

Oprócz nowego silnika benzynowego, w Lexusie GS dostępne są dwa warianty napędu Lexus Hybrid Drive: GS 300h oraz GS 450h.

Ten pierwszy zużywa zaledwie 4,7l benzyny na 100km w cyklu mieszanym, choć jego moc maksymalna to aż 223 KM. GS 450h to mistrzostwo wyrafinowania technicznego, unikalne połączenie solidności, mocy (345 KM), a także oszczędności, gdyż potrzebuje jedynie 5,9l benzyny na 100km (wersja z pak. Eco). Zaskakuje też jego przyspieszenie do 100 km/h, które wynosi 5,9 s.

W stosunku do nowoczesnych silników wysokoprężnych hybrydy pozbawione są wielu elementów eksploatacyjnych, które z biegiem czasu zużywają się i wymagają wymiany. W hybrydach nie stosuje się tradycyjnych sprzęgieł, kół dwumasowych, filtrów cząstek stałych czy wysokociśnieniowego systemu wtrysku, który jest niezwykle wrażliwy na jakość paliwa.

NOTA PRAWNA

Zawarte na tej stronie i w cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. 

Podane zużycie paliwa i emisja CO2 zostały zmierzone w środowisku kontrolowanym w laboratorium, zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu UE 715/2007 z późn. zm. i aktami wykonawczymi, dla różnych wersji wyposażenia na rynek europejski. Zużycie paliwa i emisja spalin CO2 w konkretnym pojeździe w warunkach drogowych może różnić się od podanych wyników pomiarów. Na zużycie paliwa i emisję CO2 wpływa sposób prowadzenia pojazdu oraz inne czynniki (takie jak warunki drogowe, natężenie ruchu, stan pojazdu, ciśnienie w oponach, zainstalowane wyposażenie, obciążenie, liczba pasażerów, itp.).

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ