LEXUS
IS 200t


Prędkość maksymalna (km/h) 230
Przyspieszenie 0-100 km/h (s) 7,0
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym (l/100 km) 7,0
Emisja CO2 w cyklu mieszanym (g/km) 162

OD 146 900,00 zł

OFERTA SPECJALNA

Zawarte w tym cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Promocja obowiązuje od dnia 01.09.2016r. do dnia 31.10.2016r. lub do wyczerpania zapasów, w zależności od tego co pierwsze nastąpi. Szczegóły promocji dostępne w autoryzowanych stacjach dilerskich Lexusa. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F.

NOWY IS 200t

ZA KIEROWNICĄ NOWEGO IS NIE BRAKUJE POWODÓW DO RADOŚCI: CIESZĄ ZARÓWNO ZNAKOMITE WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE ZWINNEGO AUTA, JAK I KOMFORT WNĘTRZA.

Wizualnym środkiem ciężkości sedana IS jest odważnie wyeksponowana „wrzecionowata atrapa chłodnicy” — znak rozpoznawczy Lexusa. Dopełnieniem „wyrazu twarzy” znamionującego odwagę i dynamikę są reflektory LED i światła LED do jazdy dziennej w kształcie litery L. Atletyczny profil samochodu podkreśla nisko poprowadzona linia maski, wznosząca się linia boczna i wydłużony dach w stylu coupé, który nie tylko nadaje Lexusowi IS dynamiczny wizerunek, lecz także czyni kabinę bardziej przestronną.

Na drodze IS prowadzi się pewnie i dynamicznie, a jednocześnie dla pasażerów jest niezwykle komfortowym sedanem. Aby nasz sedan z napędem na tylne koła dawał kierowcy jak najwięcej satysfakcji, a jego układ jezdny działał z maksymalną precyzją, prototypy intensywnie testowaliśmy na torze wyścigowym. Po raz kolejny dowodząc, że zawsze poprawiamy nasze rozwiązania tak długo, aż powstanie samochód zachwycający.

CENY I DANE TECHNICZNE

POZNAJ SZCZEGÓŁY I RÓŻNICE

IS 200t Elegance

  • 3-ramienna, skórzana kierownica z łopatkami do zmiany biegów
  • Elektryczna regulacja wysokości i wysunięcia kierownicy
  • Lusterka zewnętrzne elektrycznie składane i podgrzewane
  • Obręcze kół ze stopów lekkich 17", opony 225/45 R17

OD 162 900,00 zł

WYBIERZ KOLEJNY WARIANT DO PORÓWNANIA

CECHY MODELU

POZNAJ LEPIEJ LEXUSA IS 200t

Prowadzenie Lexusa IS 200t — to warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

W Lexusie IS przejawia się niezwykła troska jego twórców o najmniejsze nawet szczegóły: aby samochód dawał się pewniej i wygodniej prowadzić, obniżyliśmy punkt podparcia bioder kierowcy o 20 mm i skorygowaliśmy kąt nachylenia kierownicy o 3°. Na precyzję prowadzenia korzystnie wpływa usztywniona płyta podłogowa i elementy nośne nadwozia, łączone przy użyciu przełomowej technologii laserowego zgrzewania i klejenia. Nowe tylne zawieszenie wielowahaczowe zapewnia większą przyczepność i lepsze właściwości jezdne. Z kolei innowacyjne rozwiązania aerodynamiczne sprawiają, że samochód nie tylko fantastycznie się prowadzi, lecz jest także nieprawdopodobnie wręcz cichy.

Wnętrze Lexusa IS 200t — to warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

W luksusowych fotelach ze skórzaną tapicerką można delektować się ekskluzywnymi detalami wnętrza, takimi jak wstawki z drewna i pięknie wykończony, centralnie umieszczony zegar analogowy. Lexusy IS produkowane są na tej samej linii co flagowe sedany LS, a cały proces produkcyjny nadzorowany jest przez mistrzów „Takumi”.

Aby uzyskać większą przestrzeń na nogi pasażerów z tyłu, a także zwiększyć płynność jazdy, rozstaw osi samochodu został powiększony o 70 mm. Oparcia tylnej kanapy składają się w proporcji 60:40, tworząc poziomą powierzchnię — na wypadek gdyby trzeba było przewieźć większe przedmioty.

Bezpieczeństwo w Lexusie IS 200t — to warto wiedzieć

BEZPIECZEŃSTWO

Wyposażony w najnowszą wersję zintegrowanego systemu zarządzania dynamiką pojazdu (VDIM) i potężne wentylowane hamulce tarczowe nowy IS pomaga kierowcy unikać zagrożeń. Jeśli dojdzie do kolizji, osoby w kabinie Lexusa są chronione przez niezwykle wytrzymałą klatkę bezpieczeństwa kabiny, której liczne elementy wykonane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie. Jakość i skuteczność tej konstrukcji potwierdza między innymi maksymalny pięciogwiazdkowy wynik w teście zderzeniowym Euro NCAP.

Poziom bezpieczeństwa biernego podnoszą dodatkowo fotele o konstrukcji ograniczającej ryzyko urazu kręgów szyjnych, a także komplet ośmiu poduszek powietrznych. Jeśli zaś czujniki wbudowane w przedni zderzak wykryją kolizję z pieszym, maska automatycznie uniesie się, ustawiając pod optymalnym kątem, tak by ograniczyć ryzyko obrażeń.

Turbodoładowany silnik benzynowy

TURBODOŁADOWANY SILNIK BENZYNOWY

Sportowy sedan IS 200t z całkowicie nowym 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym dynamicznie rozwija moc 245 KM. Za sprawą układu wtryskowego D-4ST jednostka ta, przy umiarkowanym zużyciu paliwa, zapewnia doskonałe osiągi. IS 200t potrafi szybko rozpędzić się do prędkości maksymalnej 230 km/h (kierowca powinien zawsze przestrzegać obowiązujących ograniczeń), a jego 8-biegowa przekładnia umożliwia szybką zmianę biegów i elastycznie dostosowuje się do różnych stylów jazdy.

Aby silnik działał idealnie równo i płynnie, montowany jest w środowisku bezpyłowym. Zadbano także o atrakcyjne brzmienie, wyposażając samochód w odpowiednio dostrojony układ wydechowy z dwiema końcówkami.

8-biegowa skrzynia biegów

8-BIEGOWA SKRZYNIA BIEGÓW

Tylnonapędowe modele IS 200t i IS 200t F SPORT — wyposażone w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z łopatkami do ręcznej zmiany przełożeń — są pierwszymi sedanami Lexusa, które sterują przełożeniami w reakcji na przeciążenie. Gdy przekładnia wykryje, że IS wchodzi w łuk, dłużej utrzymuje niższy bieg, aby przy wyjeździe z zakrętu osiągnąć lepsze przyspieszenie.

Turbosprężarka

TURBOSPRĘŻARKA

Nowa, wysoce sprawna turbosprężarka z podwójnym kanałem spalinowym („twin scroll”) została zaprojektowana tak, by wyposażony w nią silnik generował wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów. Zoptymalizowano kształt łopatek turbiny i zmniejszono tarcie w ułożyskowaniu wirnika, tworząc zwartą, wysoce wydajną turbosprężarkę, dzięki której mocny silnik benzynowy momentalnie reaguje na naciśnięcie pedału przyspieszenia.

Dwie końcówki układu wydechowego

DWIE KOŃCÓWKI UKŁADU WYDECHOWEGO

Układ wydechowy z dwiema eleganckimi końcówkami wykonanymi ze stali nierdzewnej wzbogaca rasowe brzmienie turbodoładowanego silnika IS 200t.

Sportowa pozycja za kierownicą

SPORTOWA POZYCJA ZA KIEROWNICĄ

Siedząc niżej, w bardziej sportowej pozycji, kierowca za pośrednictwem nowego układu kierowniczego doskonale „czuje”, co dzieje się na styku kół z nawierzchnią i jak samochód reaguje na każdy, nawet minimalny ruch kierownicą.

Doskonała aerodynamika

DOSKONAŁA AERODYNAMIKA

IS charakteryzuje się znakomitymi właściwościami aerodynamicznymi — za sprawą takich detali jak niemal płaski spód pojazdu i małe owiewki na słupkach przednich drzwi i tylnych światłach. Owiewki takie, zastosowane po raz pierwszy w bolidach wyścigowych Formuły 1, wytwarzają zawirowania powietrza, które „przyciągają” strugi powietrza do nadwozia, przez co szybko jadący IS płynniej przecina powietrze. Takie rozwiązanie nie tylko korzystnie wpływa na stabilność i komfort jazdy, lecz również przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia hałasu.

Komfort prowadzenia i jazdy

KOMFORT PROWADZENIA I JAZDY

Przestronne wnętrze IS, jak przystało na markę Lexus, zachwyca wysmakowanym wykończeniem i znakomitą jakością. Pozycja kierowcy jest teraz bliższa spotykanej w samochodach sportowych i sprzyja zaangażowanemu prowadzeniu auta. Nowa konstrukcja przednich foteli zapewnia większy komfort i skuteczniejsze trzymanie boczne.

Multimedia

MULTIMEDIA

System multimedialny nowej generacji zastosowany w Lexusie IS umożliwia korzystanie z usług sieciowych, takich jak Google Street View®, obliczanie najbardziej ekologicznej trasy czy delektowanie się dźwiękiem z 15-głośnikowego systemu Mark Levinson® Premium Surround. Klimatyzacją można sterować za pomocą innowacyjnych regulatorów elektrostatycznych, które reagują na muśnięcie palcem.

Mistrzowie Takumi

MISTRZOWIE TAKUMI

Lexus IS — produkowany w zakładach Tahara, na tej samej linii co flagowe sedany LS — wyznacza zupełnie nowy poziom jakości wykonania luksusowych samochodów tej klasy. Jest to widoczne i odczuwalne, gdy tylko dotkniemy precyzyjnie obrobionych, aluminiowych przycisków systemu audio Mark Levinson® lub pięknie wykończonej kierownicy.

Zewnętrzna powłoka lakiernicza jest ręcznie polerowana na mokro po nałożeniu każdej warstwy podkładu (ten czasochłonny proces zarezerwowany jest zwykle tylko dla pojazdów wykonywanych na zamówienie w pojedynczych egzemplarzach). Ostateczna kontrola jakości powłoki lakierniczej składa się zarówno z weryfikacji wzrokowej, jak i pomiarów cyfrowych.

15-głośnikowy system audio Mark Levinson®

15-GŁOŚNIKOWY SYSTEM AUDIO MARK LEVINSON®

Lexusa IS można zamówić z niezrównanym systemem audio Mark Levinson®, który dostarcza prawdziwie koncertowych wrażeń podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów z płyt DVD. Piętnaście głośników dobranych specjalnie do Lexusa IS i indywidualnie dostrajanych generuje niesamowity cyfrowy dźwięk przestrzenny w konfiguracji 5.1.

We wszystkich głośnikach zastosowano innowacyjną technologię GreenEdge™, która pozwala na uzyskanie dwukrotnie większej głośności przy tym samym zużyciu energii, natomiast system automatycznej regulacji głośności dostosowuje wzmocnienie do poziomu nagrania każdego utworu. Przepięknie i precyzyjnie wykonane aluminiowe elementy sterujące w połączeniu z błyszczącym czarnym wykończeniem powierzchni nawiązują do wzornictwa systemów kina domowego Mark Levinson®.

By uwierzyć, wystarczy usłyszeć — zachęcamy do odsłuchania dźwięku z systemu Mark Levinson w najbliższym salonie Lexusa

Zdalna obsługa wyświetlacza

ZDALNA OBSŁUGA WYŚWIETLACZA

Dotykowy interfejs Remote Touch nowej generacji, w którym do potwierdzania wyboru wystarczy jedno naciśnięcie, umożliwia użytkownikom intuicyjną obsługę centralnego wyświetlacza. Obsługa tego ergonomicznego interfejsu przypomina korzystanie z myszy komputerowej.

Ostrzeżenie o pojazdach nadjeżdżających z kierunku poprzecznego (RCTA)

OSTRZEŻENIE O POJAZDACH NADJEŻDŻAJĄCYCH Z KIERUNKU POPRZECZNEGO (RCTA)

Funkcja RCTA okazuje się przydatna podczas cofania, na przykład na ruchliwym parkingu. Korzysta ona z radaru systemu monitorowania martwego pola (BSM), wykrywając trudno widoczne pojazdy nadjeżdżające za samochodem z kierunku poprzecznego. O obecności takiego pojazdu kierowca jest ostrzegany wizualnie w lusterkach bocznych oraz dodatkowo sygnałem dźwiękowym.

5 gwiazdek w teście Euro NCAP

5 GWIAZDEK W TEŚCIE EURO NCAP

Organizacja Euro NCAP, przeprowadzająca realistyczne i niezależne testy bezpieczeństwa samochodów sprzedawanych w Europie, przyznała Lexusowi IS maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. W istocie IS uzyskał w teście wynik znacznie lepszy od minimum wymaganego do otrzymania pięciu gwiazdek, co dowodzi, że model ten należy do najbezpieczniejszych pojazdów w segmencie premium.

System monitorowania martwego pola (BSM)

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA (BSM)

Radary zamontowane w tylnym zderzaku wykrywają pojazdy na sąsiednich pasach wjeżdżające w obszar niewidoczny w lusterkach bocznych. Jeśli kierowca sygnalizuje zamiar zmiany pasa, a inny pojazd znajduje się właśnie w martwym polu, system monitorowania martwego pola natychmiast włącza sygnał ostrzegawczy w odpowiednim lusterku bocznym.

BRAK WYNIKÓW

Żadne cechy pojazdów nie spełniają kryteriów wyszukiwania. Poszerz kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

LEXUS ANY CAQ MOD RGB LIGHT

PROJEKTUJĄC LEXUSA IS, MÓJ ZESPÓŁ DĄŻYŁ DO STWORZENIA AUTA ZWINNEGO I ZACHOWUJĄCEGO SIĘ NA DRODZE DOKŁADNIE TAK, JAK OCZEKUJĄ TEGO KIEROWCY.

Junichi Furuyama, główny inżynier modelu IS

IS 200t F SPORT

is 200t fsport

STYL, KTÓRY BUDZI EMOCJE

Lexus IS 200t F SPORT to samochód odważny stylistycznie i dający mnóstwo radości z jazdy. Jego charakterystykę jezdną dostrajał ten sam zespół, który stoi za konstrukcją kultowego supersamochodu LFA i sportowych modeli z serii F: RC F i GS F. Każdy kontakt z samochodem o takim rodowodzie jest jak zastrzyk energii i świeżych emocji. Z zewnątrz wersję F SPORT poznać można między innymi po większej wrzecionowatej atrapie chłodnicy ze wstawkami z siatki „L”, kanałach do chłodzenia przednich hamulców oraz aerodynamicznych żebrach zwiększających siłę dociskającą pojazd do drogi.

We wnętrzu sportowy kokpit sprawia, że kierowca może poczuć się jednością ze swoim samochodem. Sportowe fotele z ręcznie zszywaną tapicerką mocno trzymają całe ciało od bioder po barki. A ergonomiczna sportowa kierownica, podobnie jak pedały z aluminium obrabianego maszynowo, zapewnia doskonałe wyczucie samochodu i pozwala cieszyć się każdym zakrętem.

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

NOTA PRAWNA

Zawarte w tym cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Promocja obowiązuje od dnia 01.09.2016r. do dnia 31.10.2016r. lub do wyczerpania zapasów, w zależności od tego co pierwsze nastąpi. Szczegóły promocji dostępne w autoryzowanych stacjach dilerskich Lexusa. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F.
Podane zużycie paliwa i emisja CO2 zostały zmierzone w środowisku kontrolowanym w laboratorium, zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu UE 715/2007 z późn. zm. i aktami wykonawczymi, dla różnych wersji wyposażenia na rynek europejski. Zużycie paliwa i emisja spalin CO2 w konkretnym pojeździe w warunkach drogowych może różnić się od podanych wyników pomiarów. Na zużycie paliwa i emisję CO2 wpływa sposób prowadzenia pojazdu oraz inne czynniki (takie jak warunki drogowe, natężenie ruchu, stan pojazdu, ciśnienie w oponach, zainstalowane wyposażenie, obciążenie, liczba pasażerów, itp.).

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ