POZNAJ LEXUSA LC

Jeśli istnieje samochód zdolny pozostawiać trwałe zmysłowe wrażenia, to jest nim nowy Lexus LC. Wyszliśmy od obsypanego nagrodami koncepcyjnego samochodu LF-LC i krok po kroku zmieniliśmy go w fantastyczny model produkcyjny. Lexus LC to coś więcej niż 4-miejscowe coupé zwracające uwagę atrakcyjną powierzchownością. To samochód dopracowany do perfekcji przez zespół ponad 4000 designerów, inżynierów i techników, by jazda nim była prawdziwie wyjątkowym doświadczeniem.

    2017 lexus lc key features
 • Nowy symbol awangardy

  Charakterystyczna dla Lexusa wrzecionowata atrapa chłodnicy stanowi dopełnienie oryginalnego układu świateł, a kunszt naszych inżynierów pozwolił na bardzo niskie poprowadzenie maski. W tylnej połowie pojazdu dach opada pomiędzy szerokie nadkola, które podkreślają muskularną sylwetkę samochodu.

 • Najnowocześniejsze układy napędowe

  LC 500 wyposażony w 5-litrowy silnik benzynowy V8 i 10-biegową, automatyczną skrzynię biegów z bezpośrednią zmianą przełożeń, zachwyca reakcją na naciśnięcie pedału przyspieszenia. Natomiast 500h napędzany jest przez nasz pierwszy na świecie czterostopniowy układ hybrydowy Multistage Hybrid, złożony z 3,5-litrowego silnika benzynowego V6 i zaawansowanego silnika elektrycznego.

 • Rasowe Gran Turismo

  LC 500 z ręcznie montowanym silnikiem 5-litrowym zachwyca reakcją na naciśnięcie pedału przyspieszenia i wspaniałym brzmieniem jednostki V8. 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów z bezpośrednią zmianą przełożeń działa niesamowicie szybko, a układ AI-SHIFT wybiera optymalne przełożenie z uwzględnieniem preferowanego przez kierowcę stylu jazdy.

 • Zaawansowane i lekkie rozwiązania konstrukcyjne

  Do budowy dachu i szkieletu drzwi Lexusa LC posłużyło niezwykle wytrzymałe, a przy tym wyjątkowo lekkie tworzywo CFRP (Carbon Fibre Reinforced Plastic — tworzywo sztuczne wzmacniane włóknami węglowymi). Poszycie drzwi, pokrywy bagażnika i maski wykonane jest z lekkiego aluminium, a rama nadwozia coupé — ze stali o szczególnie wysokiej wytrzymałości na rozciąganie.

 • Kokpit zwrócony do kierowcy

  Ergonomiczny i przemyślany kokpit stwarza kierowcy warunki do bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Elementy sterujące i wyświetlacze rozmieszczono intuicyjnie, właśnie tam, gdzie są oczekiwane i potrzebne. Często używane elementy, takie jak selektor trybu jazdy, zebrane są przy kierownicy, by sięgało się do nich łatwo i naturalnie.

 • Mistrzowie Takumi - bezkonkurencyjna jakość wykończenia

  We wnętrzu Lexusa LC odnajdziesz mnóstwo ręcznie zszywanych detali i starannie wyselekcjonowanych materiałów, takich jak: magnezowe łopatki do zmiany biegów, fantastyczne wykończenie drzwi z materiału Alcantara czy dźwignia zmiany biegów pięknie obszyta skórą o różnej teksturze.

 • Inteligentne technologie

  Inspirowany supersamochodem LFA wyświetlacz z efektem 3D, nowy ekran multimedialny z touchpadem i duży, kolorowy projektor HUD, są źródłem zarówno informacji, jak i rozrywki.

INTERAKTYWNIE ODKRYJ LEXUSA LC

Tworząc Lexusa LC, nowy luksusowy model coupé, niczego nie pozostawiliśmy przypadkowi. To właśnie dlatego pod uwodzicielskim nadwoziem samochodu kryje się absolutnie bezkompromisowa konstrukcja. Zaprojektowany tak, aby przewyższać wszystkie oczekiwania, model coupé LC wyznacza początek nowego etapu w historii Lexusa.

 • INTERAKTYWNIE ODKRYJ LEXUSA LC

  Model przedstawiony powyżej nie jest reprezentatywny dla całej gamy.

OD KONCEPTU DO COUPÉ

LC to luksusowy model coupé, zapierający dech w piersiach i zaprojektowany na otwarcie nowego etapu w historii Lexusa. Ten zachwycający przepiękną stylistyką samochód został dopracowany do perfekcji przez zespół ponad 4000 projektantów, inżynierów i techników, by jazda nim była prawdziwie wyjątkowym doświadczeniem.

 • LEXUS Z SAMOŁADUJĄCYM SIĘ NAPĘDEM HYBRYDOWYM

  HYBRYDA, KTÓRA CZYTA W MYŚLACH

  Wielostopniowy napęd hybrydowy wykorzystuje sztuczną inteligencję, żeby lepiej rozumieć intencje kierowcy i wybierać bieg idealny do płynnej jazdy. To hybryda, która czyta w myślach, dlatego przygotuj się na emocje bez końca.

 • LEXUS Z SAMOŁADUJĄCYM SIĘ NAPĘDEM HYBRYDOWYM

  HYBRYDA, KTÓRA PRZYSPIESZA BICIE SERCA

  Ta hybryda przyspiesza bicie serca. Dwa źródła energii — 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 i dwa energooszczędne silniki elektryczne — idealnie ze sobą współpracują, rozpędzając samochód od 0 do 100 km/h w zaledwie 5 s. W efekcie te imponujące osiągi błyskawicznie przyspieszają tętno.

MAESTRIA I TEMPERAMENT
POKAŻ SIĘ ŚWIATU W NOWYM LEXUSIE LC LIMITED EDITION

Nowy Lexus LC Limited Edition z chwilą premiery w 2017 roku natychmiast zyskał status motoryzacyjnej ikony stylu. Samochód urzeczywistnia wizję Tadao Moriego, naczelnego projektanta modelu LC, i Keiko Shishido z zespołu specjalistów od kolorów Lexusa. „Łącząc przepiękną sylwetkę sportowego coupé LC z klasyczną paletą kolorów, udało nam się uzyskać wyrafinowaną, dojrzałą stylistykę, lecz nie kosztem niesamowitych osiągów” - wyjaśnia Tadao Mori.

    2020 lexus lc limited edition key features
 • Unikatowy lakier

  Lakier Terrane Khaki zachwyca subtelną głębią koloru i znakomicie podkreśla niebanalne kształty sportowego coupé Lexusa. Oprócz flagowej zieleni LC Limited Edition jest też oferowany w kolorze Graphite Black i Sonic Titanium. Za lakierowanie odpowiada elitarny zespół Lexusa, który z wielką ostrożnością i precyzją nakłada pięć warstw powłoki.

 • Wspaniały silnik V8 lub fantastyczny wielostopniowy napęd hybrydowy

  Lexus LC Limited Edition jest oferowany w dynamicznej wersji LC 500 z 5-litrowym silnikiem benzynowym V8 i 10-biegową automatyczną skrzynią biegów lub jako pionierski model LC 500h wyposażony w pierwszy na świecie czterostopniowy hybrydowy układ napędowy, stanowiący połączenie mocnego 3,5-litrowego silnika benzynowego V6 i zaawansowanego silnika elektrycznego/generatora.

 • Solidność i lekkość

  Do budowy dachu i szkieletu drzwi Lexusa LC Limited Edition posłużyło niezwykle wytrzymałe, a przy tym wyjątkowo lekkie tworzywo sztuczne wzmacniane włóknami węglowymi. Poszycie drzwi, pokrywy bagażnika i maski wykonane jest z lekkiego aluminium, a rama nadwozia — ze stali o szczególnie wysokiej wytrzymałości na rozciąganie.

 • Kokpit zwrócony do kierowcy

  Ergonomiczny i przemyślany kokpit Lexusa LC Limited Edition stwarza kierowcy warunki do bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Aby do minimum ograniczyć konieczność przenoszenia wzroku i ryzyko rozproszenia uwagi, wszystkie ważne wskaźniki i wyświetlacze umieszczono blisko pola obserwacji drogi. Często używane elementy sterujące, takie jak selektor trybu jazdy, skupione są w pobliżu kierownicy.

 • Mistrzowie Takumi

  Każdy egzemplarz LC Limited Edition wychodzi spod rąk wykwalifikowanych rzemieślników Lexusa. Dodatkowy komfort zapewniają elektrycznie sterowane fotele z 10 parametrami regulacji. Obszyto je skórą anilinową, czyli maksymalnie miękką i najwyższej klasy skórą oferowaną przez Lexusa. Zaledwie 1% starannie wyselekcjonowanych skór spełnia nasze rygorystyczne wymagania, a ta jest o 30% gładsza od standardowej. Z fotelami doskonale komponują się nieco ciemniejsze panele drzwi z materiału Alcantara®.

 • Inteligentne bezpieczeństwo

  Lexus LC Limited Edition wiele skorzystał na naszych pionierskich badaniach w dziedzinie zapobiegania wypadkom i jest wyposażony w przełomowy system Lexus Safety System +. W skład systemu wchodzą system ochrony przedkolizyjnej z funkcją wykrywania pieszych, system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu, automatyczne światła drogowe poprawiające widoczność w nocy oraz dynamiczny tempomat radarowy, który dopasowuje prędkość jazdy do prędkości poprzedzającego pojazdu.

    LC nanoe

ZDROWE POWIETRZE DZIĘKI NANOE®

W trosce o bezpieczeństwo i komfort osób podróżujących naszymi autami, wyposażamy samochody w nagradzaną za jakość i skuteczność technologię Nanoe®. Jej innowacyjne działanie sprawia, że powietrze w kabinie jest oczyszczane - również z wirusów - a nieprzyjemne zapachy neutralizowane.

    Akcesoria

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

SAMOŁADUJĄCY ELEKTRYCZNY NAPĘD HYBRYDOWY