bg hero

LC

LEXUS

LEXUS LC 500 I LC 500h

MODEL LC POJAWI SIĘ W SALONACH W 
EUROPIE W SIERPNIU 2017

Podczas prac rozwojowych, najważniejsze dla Lexusa było zachowanie istoty oryginalnej koncepcji stylistycznej modeli LF-LC i stworzenie flagowego coupe reprezentującego radykalne, charakterystyczne dla marki Lexus wzornictwo.

Bardzo istotne jest to, czego nie widać – nowy LC jest pierwszym modelem zbudowanym na płycie podłogowej Lexus Global Architecture – Luxury, która zapewnia nisko położony środek ciężkości i optymalny rozkład masy. Te cechy przekładają się na nadzwyczajne własności jezdne, stateczność i wrażenia z jazdy, których klienci oczekują od prestiżowego coupe.

Zaawansowane rozwiązania techniczne w układzie napędowym Lexusa zapewniają wysokie osiągi zarówno wersji z hybrydowym układem napędowym jak i V8. LC 500h zużywa 6,4 l/100 km i emituje 145 g/km CO2. Natomiast LC 500, napędzany benzynowym silnikiem V8 o pojemności 5,0 litrów i mocy 477 KM/351 kW zużywa 11,5 l/100 km i emituje 263 g/km CO2.

Na salonie motoryzacyjnym w Genewie Lexus zaprezentuje nowy model LC w wersji Launch Edition – limitowaną wersję, która zostanie wyprodukowana, aby uczcić wprowadzenie luksusowego coupe na rynek europejski.

Wersje Launch Edition modelu LC 500h z w pełni hybrydowym układem napędowym i LC 500 napędzanym silnikiem V8 wyróżniają się kolorem nadwozia Biały F i kontrastującym wnętrzem w tonacji Breezy Blue. Będą również wyposażone w 21-calowe koła ze stopu aluminium.

NOWY SYMBOL AWANGARDY

NOWY LC OTWIERA ZUPEŁNIE NOWY ROZDZIAŁ DLA LEXUSA. ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE I NIESAMOWITY, WYSMAKOWANY WYGLĄD TEGO FLAGOWEGO LUKSUSOWEGO COUPE USTANAWIA ZUPEŁNIE NOWE STANDARDY OSIĄGÓW, STYLISTYKI I JAKOŚCI.

NIESAMOWITE WRAŻENIA Z JAZDY

PROWADZENIE LEXUSA LC DOSTARCZA NIEPOWTARZALNYCH WRAŻEŃ ZA SPRAWĄ CAŁKOWICIE NOWEJ KONFIGURACJI NAPĘDU NA TYLNE KOŁA I KONSTRUKCJI DOPRACOWANEJ W NAJDROBNIEJSZYCH SZCZEGÓŁACH.

ESENCJA MOTORYZACYJNEJ PASJI

LC JEST BEZPRECEDENSOWYM OSIĄGNIĘCIEM W DZIEDZINIE DESIGNU, ZAINSPIROWANYM PRZEZ STYL NAGRADZANEGO KONCEPCYJNEGO MODELU LF-LC Z 2012 ROKU. INŻYNIEROWIE I STYLIŚCI LEXUSA, ZA NIC MAJĄC UTARTE BRANŻOWE SCHEMATY, KROK PO KROKU ZMIENILI LC Z FUTURYSTYCZNEGO KONCEPTU W FASCYNUJĄCĄ RZECZYWISTOŚĆ.

MISTRZOWIE TAKUMI

PODOBNIE JAK NASZ ŚWIATOWEJ SŁAWY SUPERSAMOCHÓD LFA, LEXUS LC WYCHODZI SPOD RĄK MISTRZÓW TAKUMI. SĄ TO SPECJALIŚCI Z PONAD 20-LETNIM DOŚWIADCZENIEM, POTRAFIĄCY DOSTRZEC NAWET NAJDROBNIEJSZĄ NIEDOSKONAŁOŚĆ WYKONANIA.

DANE TECHNICZNE LEXUSA LC

LC 500h

Poznaj pierwszą na świecie przekładnię wielostopniowego napędu hybrydowego w Lexusie LC 500h — samochodzie, który wyznacza nowy standard osiągów hybrydy. Moc, szybka reakcja i niskie zużycie paliwa — bez kompromisów.

Pierwszy na świecie wielostopniowy napęd hybrydowy Multi Stage Hybrid z 10 biegami
Silnik benzynowy V6 o pojemności 3,5 l
Silnik elektryczny o dużej mocy z akumulatorem litowo-jonowym
Od 0 do 100 km/h w 5 sekund

LC 500

Odkryj niezwykłą moc oraz lekkość i pewność prowadzenia LC 500 — flagowego luksusowego coupé stworzonego u progu nowej ery. Osiągi, które działają na wszystkie zmysły.

Silnik V8 o pojemności 5,0 l
Pierwsza na świecie 10-biegowa przekładnia automatyczna z bezpośrednią zmianą przełożeń
477 KM mocy i 540 Nm momentu obrotowego
Od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ