bg hero

LC

LEXUS

LEXUS LC 500 ORAZ LC 500h

MODEL LC JUŻ W SALONACH

Podczas prac rozwojowych, najważniejsze dla Lexusa było zachowanie istoty oryginalnej koncepcji stylistycznej modeli LF-LC i stworzenie flagowego coupe reprezentującego radykalne, charakterystyczne dla marki Lexus wzornictwo.

Bardzo istotne jest to, czego nie widać – nowy LC jest pierwszym modelem zbudowanym na płycie podłogowej Lexus Global Architecture – Luxury, która zapewnia nisko położony środek ciężkości i optymalny rozkład masy. Te cechy przekładają się na nadzwyczajne własności jezdne, stateczność i wrażenia z jazdy, których klienci oczekują od prestiżowego coupe.

Zaawansowane rozwiązania techniczne w układzie napędowym Lexusa zapewniają wysokie osiągi zarówno wersji z hybrydowym układem napędowym jak i V8. LC 500h zużywa 6,4 l/100 km i emituje 145 g/km CO2. Natomiast LC 500, napędzany benzynowym silnikiem V8 o pojemności 5,0 litrów i mocy 477 KM/351 kW zużywa 11,5 l/100 km i emituje 263 g/km CO2.

Na salonie motoryzacyjnym w Genewie Lexus zaprezentuje nowy model LC w wersji Launch Edition – limitowaną wersję, która zostanie wyprodukowana, aby uczcić wprowadzenie luksusowego coupe na rynek europejski.

Wersje Launch Edition modelu LC 500h z w pełni hybrydowym układem napędowym i LC 500 napędzanym silnikiem V8 wyróżniają się kolorem nadwozia Biały F i kontrastującym wnętrzem w tonacji Breezy Blue. Będą również wyposażone w 21-calowe koła ze stopu aluminium.

Lexus LC 500 Samochodem XXV-lecia Playboya

Plebiscyt Samochód Roku Playboya 2017 został rozstrzygnięty.
W specjalnej kategorii „Samochód XXV-lecia Playboya” został uhonorowany Lexus LC 500.

19 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie Samochód Roku Playboya. Była to już 25-ta odsłona tego prestiżowego konkursu. Tytuł „Auto XXV-lecia Magazynu Playboy” otrzymał Lexus za najnowsze coupe Lexus LC500.

Jury konkursu wielokrotnie podkreślało, że choć Lexus kojarzy się przede wszystkim z samochodami hybrydowymi i luksusowymi limuzynami, udowadnia, że potrafi budować ambitne auta sportowe, a wiele gwiazd świata artystycznego, filmowego i biznesowego jeździ Lexusami, doceniając ich wyjątkowość. Nagroda specjalna Playboya jest także wyrazem uznania dla niezwykłego designu, przełomowych rozwiązań technicznych i niesamowitych doznań, jakich model LC500 dostarcza kierowcom.

Lexus był wielokrotnie nagradzany w tym prestiżowym konkursie, zdobywając w 2012 roku tytuł „Samochodu Roku Playboya” dla hybrydowego modelu GS450h. W roku 2015 sportowe coupe Lexus RC F zostało wybrane najlepszym autem w kategorii „Luksus i osiągi”, a w roku 2016 sportowa limuzyna Lexus GS F w kategorii „Luksus i sport”.

Na przestrzeni zaledwie 28 lat Lexus wywarł niezatarty wpływ na ogólnoświatowy rynek luksusowych samochodów. Powstało wiele generacji dysponujących potężną mocą, dynamicznych silników oraz błyskawicznie reagujących skrzyń biegów, zaś pionierski napęd hybrydowy przeniósł ekonomiczność i płynność przyspieszania na jeszcze wyższy poziom. Awangardowe linie i nowoczesne podejście do luksusu bazujące na tradycjach najwyższej klasy rzemiosła motoryzacyjnego, w jeszcze większym stopniu podkreślają status marki jako światowej klasy producenta samochodów luksusowych.

Intrygujący nowy crossover NX, najnowsza generacja luksusowego SUV-a RX oraz wyczynowe modele RC F i GS F obrazują wielką przemianę marki w zakresie tworzenia zindywidualizowanej i nowoczesnej stylistyki oraz dostarczania najwyższej klasy doznań, przy jednoczesnym zachowaniu należnej luksusowym produktom wysokiej jakości i dbałości o szczegóły, z czego Lexus zawsze słynął. Luksusowe coupe LC500 przenosi te wartości na kolejny, wyższy poziom.

NOWY SYMBOL AWANGARDY

NOWY LC OTWIERA ZUPEŁNIE NOWY ROZDZIAŁ DLA LEXUSA. ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE I NIESAMOWITY, WYSMAKOWANY WYGLĄD TEGO FLAGOWEGO LUKSUSOWEGO COUPE USTANAWIA ZUPEŁNIE NOWE STANDARDY OSIĄGÓW, STYLISTYKI I JAKOŚCI.

NIESAMOWITE WRAŻENIA Z JAZDY

PROWADZENIE LEXUSA LC DOSTARCZA NIEPOWTARZALNYCH WRAŻEŃ ZA SPRAWĄ CAŁKOWICIE NOWEJ KONFIGURACJI NAPĘDU NA TYLNE KOŁA I KONSTRUKCJI DOPRACOWANEJ W NAJDROBNIEJSZYCH SZCZEGÓŁACH.

ESENCJA MOTORYZACYJNEJ PASJI

LC JEST BEZPRECEDENSOWYM OSIĄGNIĘCIEM W DZIEDZINIE DESIGNU, ZAINSPIROWANYM PRZEZ STYL NAGRADZANEGO KONCEPCYJNEGO MODELU LF-LC Z 2012 ROKU. INŻYNIEROWIE I STYLIŚCI LEXUSA, ZA NIC MAJĄC UTARTE BRANŻOWE SCHEMATY, KROK PO KROKU ZMIENILI LC Z FUTURYSTYCZNEGO KONCEPTU W FASCYNUJĄCĄ RZECZYWISTOŚĆ.

MISTRZOWIE TAKUMI

PODOBNIE JAK NASZ ŚWIATOWEJ SŁAWY SUPERSAMOCHÓD LFA, LEXUS LC WYCHODZI SPOD RĄK MISTRZÓW TAKUMI. SĄ TO SPECJALIŚCI Z PONAD 20-LETNIM DOŚWIADCZENIEM, POTRAFIĄCY DOSTRZEC NAWET NAJDROBNIEJSZĄ NIEDOSKONAŁOŚĆ WYKONANIA.

DANE TECHNICZNE LEXUSA LC

LC 500h

Poznaj pierwszą na świecie przekładnię wielostopniowego napędu hybrydowego w Lexusie LC 500h — samochodzie, który wyznacza nowy standard osiągów hybrydy. Moc, szybka reakcja i niskie zużycie paliwa — bez kompromisów.

Pierwszy na świecie wielostopniowy napęd hybrydowy Multi Stage Hybrid z 10 biegami
Silnik benzynowy V6 o pojemności 3,5 l
Silnik elektryczny o dużej mocy z akumulatorem litowo-jonowym
Od 0 do 100 km/h w 5 sekund

LC 500

Odkryj niezwykłą moc oraz lekkość i pewność prowadzenia LC 500 — flagowego luksusowego coupé stworzonego u progu nowej ery. Osiągi, które działają na wszystkie zmysły.

Silnik V8 o pojemności 5,0 l
Pierwsza na świecie 10-biegowa przekładnia automatyczna z bezpośrednią zmianą przełożeń
477 KM mocy i 540 Nm momentu obrotowego
Od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ