• ŚWIATOWA PREMIERA NOWEGO LEXUSA NX

  Lexus NX wyznacza nowe kierunki w zakresie projektowania wnętrza i nadwozia, układów napędowych, systemów multimedialnych oraz interfejsów nowej generacji. Wszystko po to, by zapewniać bezpieczeństwo i komfort na jeszcze wyższym poziomie. Przeżyj chwilę, w której samochód zaprezentowano całemu światu. Bądź w awangardzie.

    Parallax Image 1 Alternate Exclusive Pedigree

NOWY LEXUS NX

NOWA GENERACJA

Nowy Lexus NX jest następcą modelu, który od pojawienia się w 2014 r. zyskał ponad 170 000 nabywców, w tym ponad 10 000 w Polsce. Nadszedł czas na nową generację tego ekskluzywnego, miejskiego SUV-a. O ambicjach i staraniach projektantów świadczy moc nowego Lexusa 350h zwiększona o 22% oraz o 10% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu do wersji 300h poprzedniej generacji. Nowy Lexus NX składa się w aż 95% z zupełnie nowych części i komponentów. Inteligentne rozwiązania konstrukcyjne zapewniają najwyższą jakość, nad którą czuwają doświadczeni mistrzowie Takumi.

    Parallax Image 2 Alternate Tested For Quality

NOWY LEXUS NX

WIĘKSZA DYNAMIKA

Do testów na torze w ośrodku Shimoyama Lexus zaprosił zawodowych kierowców wyścigowych. Pomogli oni dopracować własności dynamiczne samochodu do perfekcji - szczególnie w zakresie jego prowadzenia i hamowania. Nacisk został położony również na poprawę parametrów bezpieczeństwa i komfortu.

    Parallax Image 3 Evolution of Design

NOWY LEXUS NX

AWANGARDOWA STYLISTYKA

Najnowsza generacja Lexusa NX podnosi design na najwyższy poziom. Nie sposób oderwać wzroku od muskularnej sylwetki samochodu. Koncepcja funkcjonalnego piękna przejawia się głównie w detalach stanowiących owoc współpracy projektantów i inżynierów. Takie rozwiązania, jak nowy grill czy aerodynamiczne detale sylwetki, zapewniają optymalny przepływ powietrza i poprawiają wyciszenie wnętrza.

    Parallax Image 4 Alternate Feel More Control

NOWY LEXUS NX

WIĘKSZE POCZUCIE KONTROLI

W projekcie kokpitu nowego Lexusa NX po raz pierwszy zrealizowano założenia koncepcji Tazuna. Wychodząc od zasady „ręce na kierownicy, oczy na drodze”, zapewniamy kierowcy bezpośrednią i intuicyjną kontrolę nad pojazdem. Samochód jest wyposażony w nowy, cyfrowy wyświetlacz, a istotne dla kierowcy informacje są prezentowane również na wyświetlaczu Head-Up Display. Kierownica zyskała rozbudowane możliwości sterowania funkcjami pojazdu.

    2022 all new nx quote background
    2022 all new nx quote

„Nowy NX jest dostosowany do różnych stylów życia naszych klientów na całym świecie, a jego najmocniejsze strony — zelektryfikowane napędy, wzornictwo, charakterystyka jezdna czy zaawansowane technologie — zyskały nowy wymiar”.

Naczelny inżynier, Takeaki Kato
AWANGARDA KLASY PREMIUM

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER O NOWYM LEXUSIE NX

    Parallax Image 1 Omotenashi Experience

NOWY LEXUS NX

JAKOŚĆ OMOTENASHI

Wnętrze Lexusa NX jest niezwykle komfortowe i ergonomiczne. To przejaw filozofii Omotenashi polegającej na przewidywaniu potrzeb i spełnianiu oczekiwań. Kierowca i pasażerowie mogą się poczuć w tym samochodzie jak u siebie domu. Wykończenie wnętrza dowodzi kunsztu mistrzów Takumi, którzy stosują wyłącznie najwyższej jakości materiały — nieskazitelne i ujmująco subtelne. Do wyboru jest wiele kolorów tapicerki. Fotele mogą mieć różne kształty w zależności od wersji samochodu i preferencji posiadacza. Dostępne są rozmaite rodzaje materiałów do ich obszycia, a fotele sportowe w wyższych wersjach są w pełni skórzane, wentylowane i sterowane elektrycznie.

    Parallax Image 2 Exhilarating Power

NOWY LEXUS NX

EKSCYTUJĄCE OSIĄGI

Nowy Lexus NX jest wyjątkowo dynamiczny i wszechstronny. Wersja z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym rozwija 242 KM, czyli aż o 22% więcej mocy niż Lexus NX 300h poprzedniej generacji i rozpędza się do 100 km/h w 7,7 sekundy. Z kolei pierwsza w gamie hybryda plug-in o mocy 306 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w nieco ponad 6 sekund i może przejechać w trybie elektrycznym dystans nawet ponad 60 km.

    Parallax Image 3 The Lexus Driving Signature

NOWY LEXUS NX

NOWOCZESNA KONSTRUKCJA

Dynamiczne osiągi nowego Lexusa NX wynikają z założeń koncepcji Lexus Driving Signature. Oparte na nich nowe, inżynieryjne rozwiązanie: modułowa platforma Global Architecture K (GA-K), pozwoliło na obniżenie środka ciężkości samochodu. Nowa płyta podwozia jest wykonana ze stali o wysokiej wytrzymałości, zapewniającej doskonałą stabilność samochodu. Maska i nadkola mają poszycie aluminiowe, co obniża masę pojazdu i pozytywnie wpływa na właściwości jezdne.

    Parallax Image 4 More Connected

NOWY LEXUS NX

INNOWACYJNE MULTIMEDIA

Nowemu Lexusowi NX towarzyszy premiera całkowicie nowego systemu multimedialnego. Wprowadza on inteligentne usługi, m.in. zaawansowaną, aktualizowaną w czasie rzeczywistym nawigację oraz asystenta głosowego reagującego na komendę „Hej Lexus”. Spektakularny, 14-calowy wyświetlacz HD należy do największych w klasie. Lexus NX nowej generacji zapewnia możliwość bezprzewodowego połączenia ze smartfonem poprzez Apple CarPlay®, dostępny jest również Android Auto®. Do wyboru są trzy systemy audio, w tym 17-głośnikowy zestaw firmy Mark Levinson®.

    Parallax Image 5 Advanced Safety And Driver Assistance

NOWY LEXUS NX

ZAAWANSOWANE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Lexus NX nowej generacji został wyposażony w funkcjonalne rozwiązania technologiczne, m.in. kamery 360° oraz możliwość zdalnego parkowania przy pomocy smartfona. Samochód standardowo posiada trzecią generację systemu Lexus Safety System +, oferującą ochronę przeciwzderzeniową, rozbudowaną o dodatkowe scenariusze identyfikowania zagrożeń, m.in.: może rozpoznać rowerzystów i motocyklistów zarówno w dzień, jak i nocą. Sygnalizuje także ich obecność w martwym polu na skrzyżowaniach. W nowym Lexusie NX dostępny jest opcjonalnie system FCTA, ostrzegający o ruchu poprzecznym z przodu i ryzyku kolizji. Samochód posiada system elektronicznego otwierania i blokowania drzwi, który informuje o pojazdach nadjeżdżających z tyłu, a w razie konieczności uniemożliwia otwarcie drzwi, zapobiegając kolizji.