2021 lexus nx technology hero

ZUPEŁNIE NOWY NX

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

Nowy Lexus NX wykorzystuje zaawansowane rozwiązania ukierunkowane na człowieka — takie jak asystent głosowy Lexus Concierge czy najlepszy w swojej klasie ekran dotykowy — by zapewniać bezkonkurencyjny komfort jazdy. Towarzyszy mu premiera całkowicie przeprojektowanej platformy multimedialnej, która stanowi przełom pod względem wydajności i odpowiada na zapotrzebowanie na szybki, intuicyjny system łączności.

NOWA GENERACJA, NOWE MOŻLIWOŚCI

Nowy system multimedialny debiutujący w Lexusie NX niesie za sobą inteligentne usługi, m.in. zaawansowaną nawigację chmurową, która wykorzystuje wbudowany w samochód moduł wymiany danych (DCM). W ten sposób dostarcza informacji o podróży i zdarzeniach drogowych w czasie rzeczywistym. Nie zużywa przy tym danych komórkowych z prywatnego urządzenia właściciela, ponieważ w cenę samochodu wliczony jest czteroletni pakiet danych. Nowy system multimedialny obsługuje się równie szybko i łatwo, co tablet.

    Parallax Image 1 Media Display

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

WYJĄTKOWO DUŻY WYŚWIETLACZ MULTIMEDIALNY

Standardowy system Lexus Link Connect jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 9,8 cala z antyrefleksyjnym ekranem dotykowym i dodatkowymi przyciskami, dzięki czemu zapewnia intuicyjny dostęp do najczęściej używanych funkcji. System Lexus Link Pro ma nowy 14-calowy wyświetlacz — jeden z największych, które są dostępne w samochodach tej klasy. Ekran HD pozostaje wyraźny i czytelny w każdym oświetleniu, a procesor CPU działa 3,6 razy szybciej niż czip montowany w obecnej generacji Lexusa NX. Ekran dotykowy jest ulokowany tak, by korzystanie z niego w żaden sposób nie obciążało kierowcy. Oferuje tryb podzielonego ekranu, który umożliwia jednoczesny dostęp do różnych informacji, dotyczących na przykład systemu nawigacji, systemu audio czy klimatyzacji.

    Parallax Image 2 Lexus Link

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

APLIKACJA LEXUS LINK

Za pośrednictwem aplikacji Lexus Link można zdalnie korzystać z jeszcze większej gamy usług i funkcji. To zupełnie nowy poziom łączności, stanowiący niejako dopełnienie oferowanych przez nas wyjątkowych doświadczeń w duchu „Omotenashi”. Inteligentne i spersonalizowane funkcje umożliwiają lokalizowanie pobliskich punktów ładowania, znajdowanie miejsca parkingowego, umawianie przeglądu, zdalne zamykanie lub otwieranie samochodu, sterowanie temperaturą w kabinie, a nawet doskonalenie stylu jazdy.

    Parallax Image 3 Stay Updated

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Usługi łączności w nowym Lexusie NX są zaawansowane jak nigdy dotąd. Nowy Lexus NX oferuje nawigację chmurową, nowy, jeszcze szybszy i prostszy w użyciu system multimedialny nowej generacji — debiutujący w samochodach marki Lexus — oraz bezprzewodowe aktualizacje, dzięki którym zawsze masz dostęp do najnowszych usług.

    Parallax Image 4 Eyes on the Road

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

PEŁNA KONCENTRACJA NA DRODZE

Informacje z pojazdu mogą być wyświetlane w kolorze bezpośrednio na przedniej szybie. Projektor HUD Lexusa wyświetla obraz o przekątnej 10 cali. Można z niego odczytywać m.in. wskazówki nawigacyjne, informacje o systemach bezpieczeństwa i samochodzie lub ustawienia systemu audio, nie odrywając wzroku od drogi. Wyświetlacz TFT o przekątnej 7 cali umieszczony jest między głównymi wskaźnikami i przekazuje kierowcy wszystkie najważniejsze informacje, w tym ostrzeżenia o zagrożeniach oraz wskazówki nawigacyjne.

    Parallax Image 5 Voice Control

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

STEROWANIE GŁOSOWE

Lexus NX oferuje system z nowym asystentem głosowym Lexus Concierge, który reaguje na komendę „Hej Lexus”. Sterowanie bezdotykowe jeszcze nigdy nie było tak proste. Współpraca technologii sztucznej inteligencji i chmury sprawia, że nie trzeba szukać ani naciskać żadnych przycisków. To z kolei pozwala w pełni skupić się na drodze. Nowy system rozumie język naturalny i kontekst sformułowań takich jak „zgłodniałem” czy „zimno mi”. Opracowany przez Lexusa asystent głosowy Lexus Concierge pozwala bez odrywania rąk od kierownicy nawiązywać ponad 100 różnych interakcji z telefonem, nawigacją, systemem audio i ustawieniami pojazdu.

AWANGARDA KLASY PREMIUM

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER DOTYCZĄCY NOWEGO LEXUSA NX

    Parallax Image 1 Charging Schedule

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

HARMONOGRAM ŁADOWANIA

Właściciele Lexusa NX 450h+ z napędem hybrydowym plug-in mogą monitorować postęp, harmonogram i ustawienia ładowania za pomocą aplikacji Lexus Link. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz ładować samochód w godzinach, w których stawki za energię elektryczną są najniższe.

    Parallax Image 2 Full Battery

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

PEŁNA BATERIA

Bezprzewodowa ładowarka do telefonu działa o 50% szybciej niż wcześniej. Ponadto za pośrednictwem interfejsu Apple CarPlay smartfon można połączyć z samochodem bez użycia kabla. Dostępny jest też przewodowy interfejs Android Auto.

    Parallax Image 3 Remote Simplicity

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

ZDALNIE, WIĘC PROSTO

Aplikacja Lexus Link umożliwia zamykanie i otwieranie samochodu przy użyciu smartfona. Pozwala też wygodnie sterować temperaturą, tak by wstępnie nagrzać lub schłodzić kabinę, zanim wyruszysz w podróż. Funkcja ta wchodzi w skład standardowego wyposażenia wszystkich nowych modeli Lexusa NX.

AWANGARDA KLASY PREMIUM

POZNAJ BLIŻEJ NOWEGO NX

Poznaj i zaznaj nowego Lexusa NX. Wybierz się w podróż, w której to Ty o wszystkim decydujesz.