REWOLUCJA ZYSKAŁA FORMĘ

PRZEPIS NA RADOŚĆ Z JAZDY: TURBODOŁADOWANIE PLUS ŁOPATKI DO MANUALNEJ ZMIANY BIEGÓW

NX 200t jest napędzany zupełnie nowym, turbodoładowanym 2-litrowym silnikiem benzynowym, który rozwija moc 238 KM — i daje moc radości z jazdy. NX 200t błyskawicznie przyspiesza i zwinnie skręca, a jego podwójne, wyraźnie widoczne aluminiowe końcówki układu wydechowego budzą skojarzenia z innym równie szybkim i zwinnym pojazdem — wysokiej klasy motocyklem. Nad rozdziałem momentu obrotowego czuwa elektronicznie sterowany napęd na wszystkie koła (AWD), a łopatki do zmiany biegów umożliwiają kierowcy bezpośrednie, manualne sterowanie szybką 6-biegową przekładnią automatyczną.

JAZDA TESTOWA

CECHY MODELU

POZNAJ LEPIEJ LEXUSA NX 200t

Prowadzenie NX 200t - warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

Nowy Lexus NX 200t przyciąga wzrok szeroką sylwetką, odważnie nakreśloną, wrzecionowatą atrapą chłodnicy i oryginalnymi światłami LED z przodu i z tyłu. Nowy NX 200t to świetny samochód, a zarazem dzieło sztuki nowoczesnej, które nigdy nie zginie w tłumie. Kreśląc jego ostre, a jednocześnie naturalne linie, projektanci Lexusa czerpali inspirację z naturalnego piękna stopionego metalu. Wystarczy zbliżyć się do pojazdu, a ten pozdrowi swojego użytkownika, podświetlając klamki. Ale to niejedyna zachęta — cały NX zaprasza do jazdy swoją dynamicznie poprowadzoną, wznoszącą się linią boczna i sylwetką przywodzącą na myśl auto coupé. Przednie reflektory LED i światła do jazdy dziennej w kształcie grotów strzały nie pozostawiają wątpliwości, że oto stoi przed Tobą Lexus. Tylne światła LED, niczym klejnoty, kreślą w ciemności emblemat „L”, a za dnia uwypuklają muskularną i dynamiczną sylwetkę auta.

SUV NX 200t jest napędzany zupełnie nowym, turbodoładowanym 2-litrowym silnikiem benzynowym, który rozwija moc 238 KM — i daje moc radości z jazdy. NX 200t błyskawicznie przyspiesza i zwinnie skręca, a jego podwójne, wyraźnie widoczne aluminiowe końcówki układu wydechowego budzą skojarzenia z innym równie szybkim i zwinnym pojazdem — wysokiej klasy motocyklem. Nad rozdziałem momentu obrotowego czuwa elektronicznie sterowany napęd na wszystkie koła (AWD), a łopatki do zmiany biegów umożliwiają kierowcy bezpośrednie sterowanie szybką 6-biegową przekładnią automatyczną.

Wnętrze NX 200t - warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

Kierowca i pasażerowie Lexusa NX 200t, siedząc wyżej, niż większość pozostałych uczestników ruchu, mają doskonały widok na miasto ze swoich elegancko wykończonych skórzanych foteli. O komfort w kabinie, niezależnie od warunków atmosferycznych, dba klimatyzacja S-Flow, która skupia swoje działanie tylko na zajętych miejscach. W zimne poranki szczególnie przydatne będzie elektryczne ogrzewanie foteli, sprawnie działające w trybie ECO. Na panoramicznym monitorze manewrowania wyświetlane są obrazy z czterech kamer, dyskretnie rozlokowanych na przedniej atrapie chłodnicy, lusterkach bocznych (kamery działają nawet po złożeniu lusterek) i drzwiach przedziału bagażowego. Rysowane na obrazie linie prowadzące ułatwiają bezproblemowe poruszanie się po zatłoczonych miastach i parkingach.

Bezpieczeństwo w NX 200t - warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

W nowym NX 200t zastosowano rozwiązania ograniczające zmęczenie i wspomagające kierowcę. Przede wszystkim zadbano o ergonomiczną pozycję za kierownicą, tak aby kierowcy łatwiej było skupić się na drodze. Szereg systemów wspomagających hamowanie i trakcję — w tym kontrola trakcji i system stabilizacji toru jazdy — czyni z NX 200t jednego z najbezpieczniejszych luksusowych SUVów wyjeżdżających dziś na drogi. Kierowca i wszyscy pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie także dlatego, że chroni ich komplet ośmiu poduszek powietrznych (w tym poduszki kurtynowe obejmujące całą długość kabiny).

Luksusowy SUV

LUKSUSOWY SUV

Wygodne fotele przednie ze skórzaną tapicerką produkowane są z zastosowaniem technologii „pianki zintegrowanej”, wprowadzonej po raz pierwszy w wersjach F SPORT. Rozwiązanie to wywodzi się ze sportów motorowych i zapewnia większy komfort oraz skuteczniejsze podparcie boczne, jakiego nie udaje się uzyskać przy użyciu tradycyjnych technik tapicerskich.

Kierowca i pasażerowie podróżujący z przodu oraz z tyłu mają w nowym NX mnóstwo miejsca na nogi, a oba przednie fotele są elektrycznie regulowane. Regulacji podlega aż osiem parametrów geometrycznych, a ponadto dostępna jest regulacja podparcia lędźwiowego i pamięć ustawień.

Kształt i twardość poduszek foteli dobrano w taki sposób, aby zminimalizować nacisk na wrażliwy obszar kulszowy. Szeroki zakres regulacji foteli dostosowany jest do budowy ciała wysokich osób.

Praktyczna składana kanapa dzielona w stosunku 60:40 — będąca standardowym wyposażeniem wszystkich wersji Lexusa NX 200t — umożliwia łatwe transportowanie większych przedmiotów. Gdy wszystkie tylne oparcia są złożone, w samochodzie jest miejsce nawet na duże przedmioty.

SUV o znakomitych osiągach

SUV O ZNAKOMITYCH OSIĄGACH

Aby nowy NX 200t doskonale prowadził się na każdej drodze, testowano go i doskonalono na najbardziej zaawansowanym symulatorze jazdy, a następnie prowadzono tradycyjne jazdy próbne, podczas których testowe auta pokonały setki tysięcy kilometrów — również w najtrudniejszych warunkach arktycznych i pustynnych.

Za sprawą zupełnie nowej konstrukcji podwozia, zawieszenia i układu kierowniczego nowy NX 200t prowadzi się niezwykle płynnie i precyzyjnie. Dzięki zastosowanym technikom laserowego zgrzewania wkrętów i klejenia konstrukcja samochodu jest także wyjątkowo sztywna. W rezultacie powstał wytrzymały SUV o wyrafinowanych właściwościach jezdnych. W przednim zawieszeniu zastosowano zwarte kolumny MacPhersona, a tylne zawieszenie ma wyrafinowaną konstrukcję wielowahaczową „Double Wishbone”. NX świetnie trzyma się drogi, na zakrętach zachowuje się niczym sedan, a na prostej idealnie trzyma się kierunku jazdy.

Kontrola trakcji (TC) / System stabilizacji toru jazdy (VSC)

KONTROLA TRAKCJI (TC) / SYSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY (VSC)

System kontroli trakcji (TRC) zapobiega buksowaniu kół, zwłaszcza podczas ruszania lub przyspieszania na nierównych bądź śliskich nawierzchniach. W momencie wykrycia ryzyka buksowania kół system podejmuje interwencję, aby utrzymać przyczepność.

System stabilizacji toru jazdy (VSC) pomaga uniknąć utraty panowania nad pojazdem, zwłaszcza podczas szybkiego pokonywania zakrętów lub na początku poślizgu. Selektywnie włączając hamulce i/lub redukując moc silnika, system stabilizuje i wyhamowuje pojazd.

Klatka bezpieczeństwa / 8 poduszek powietrznych

KLATKA BEZPIECZEŃSTWA / 8 PODUSZEK POWIETRZNYCH

Oprócz niezwykle wytrzymałej klatki bezpieczeństwa pasażerów i kierowcę chroni zestaw ośmiu poduszek powietrznych. Kierowca i pasażer z przodu są chronieni czołowymi poduszkami powietrznymi napełnianymi dwustopniowo, poduszkami powietrznymi chroniącymi kolana oraz bocznymi poduszkami powietrznymi. Kurtynowe poduszki powietrzne pokrywają całą długość bocznych okien po obu stronach kabiny. Wszystkie pasy bezpieczeństwa, z wyjątkiem pasa na środkowym miejscu tylnym, są wyposażone w napinacze. Tak bogaty zestaw elementów podnoszących poziom bezpieczeństwa należy w nowym NX 200t do wyposażenia standardowego.

Konstrukcja przednich foteli minimalizuje ryzyko urazu kręgów szyjnych w wypadku uderzenia w tył pojazdu. Wzmocnione ramy boczne foteli pomagają utrzymać tułów „w objęciach” oparcia, a odpowiednio umieszczone zagłówki stanowią skuteczne podparcie dla głowy.

Bezprzewodowa ładowarka

BEZPRZEWODOWA ŁADOWARKA

Indukcyjna ładowarka — wygodnie ulokowana w schowku centralnej konsoli — umożliwia ładowanie zgodnych smartfonów i innych urządzeń elektronicznych.

System monitorowania martwego pola / Ostrzeganie RCTA

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA / OSTRZEGANIE RCTA

Radary zamontowane w tylnym zderzaku wykrywają pojazdy na sąsiednich pasach, wjeżdżające w obszar niewidoczny w lusterkach bocznych. Jeśli kierowca sygnalizuje zamiar zmiany pasa, a inny pojazd znajduje się właśnie w martwym polu, system monitorowania martwego pola natychmiast włącza sygnał ostrzegawczy w odpowiednim lusterku bocznym.

Funkcja RCTA okazuje się przydatna podczas cofania, na przykład na ruchliwym parkingu. Korzysta ona z radaru systemu monitorowania martwego pola (BSM), wykrywając trudno widoczne pojazdy nadjeżdżające za samochodem z kierunku poprzecznego. O obecności takiego pojazdu kierowca jest ostrzegany wizualnie w lusterkach bocznych oraz dodatkowo sygnałem dźwiękowym.

Selektor trybu jazdy

SELEKTOR TRYBU JAZDY

NX 200t to SUV dający mnóstwo frajdy z jazdy, a przy tym jest niesłychanie zwinny w mieście. Selektor trybu jazdy — od ekologicznego i ekonomicznego ECO po dynamiczny SPORT + — umożliwia dopasowanie charakterystyki samochodu do nastroju.

Turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów

TURBODOŁADOWANY SILNIK BENZYNOWY O POJEMNOŚCI 2 LITRÓW

NX 200t napędzany jest przez nowy, turbodoładowany silnik Lexusa o pojemności 2 litrów, w którym zastosowano przełomowe połączenie nowoczesnych rozwiązań technicznych, takich jak głowica chłodzona cieczą, kolektor wydechowy zintegrowany z głowicą i turbosprężarka z podwójnym kanałem spalinowym („twin scroll”). Innowacyjnie rozwiązane sterowanie fazami rozrządu umożliwia przełączanie silnika między pracą w cyklu Otta i cyklu Atkinsona, co przekłada się na niższe zużycie paliwa. Nowa jednostka testowana była w skrajnych warunkach — między innymi przez kilka tygodni „katowano” ją w górach na wysokości 3000 m n.p.m. w temperaturze ponad 50°C, Maksymalna moc silnika wynosi 175 kW (238 KM), a maksymalny moment obrotowy — 350 Nm.

Jakość wykonania Lexusa

JAKOŚĆ WYKONANIA LEXUSA

Nowy NX 200t wyznacza nowe standardy jakości i wyrafinowania w swojej klasie SUVów. Zachwyca ręcznie wykończonymi wstawkami z drewna „shimamoku” i pięknie wykrojoną skórzaną tapicerką. Nasza fabryka Kyushu wyposażona jest w czyste pomieszczenia bezpyłowe, a przed wejściem do nich pracownicy lakierni przechodzą przez dwie komory podciśnieniowe, by pozbyć się zanieczyszczeń ze specjalnych kombinezonów i z włosów. Filtr wodny — przezywany „wodospadem Niagara” — dodatkowo zmniejsza ilość cząstek stałych przedostających się do lakierni. Powłoka lakiernicza jest ręcznie polerowana na mokro po nałożeniu każdej warstwy podkładu (ten czasochłonny proces zarezerwowany jest zwykle tylko dla pojazdów wykonywanych na zamówienie w pojedynczych egzemplarzach). Wreszcie, każdy wyprodukowany SUV NX musi odbyć 30-kilometrową jazdę próbną.

6-biegowa przekładnia automatyczna

6-BIEGOWA PRZEKŁADANIA AUTOMATYCZNA

Nowa 6-biegowa przekładnia automatyczna zastosowana w Lexusie NX 200t działa tak, aby optymalnie wykorzystać możliwości turbodoładowanego silnika. Nowy układ logiczny odpowiedzialny za reakcję na obciążenie stale dba o optymalizację momentu obrotowego silnika, tak aby w każdych warunkach reakcja na otwarcie przepustnicy była szybka, a zużycie paliwa — jak najmniejsze.

Reflektory LED w układzie „L”, błyszczące niczym diamenty

REFLEKTORY LED W UKŁADZIE „L”, BŁYSZCZĄCE NICZYM DIAMENTY

Mieniące się niczym diamenty przednie reflektory LED w układzie potrójnego „L” pełnią rolę zarówno świateł mijania, jak i drogowych. W wersjach NX 200t F SPORT i Luxury stosowane są specjalne silne światła LED do jazdy dziennej z grubościennymi elementami optycznymi, także ukształtowane w charakterystyczne „L”.

Tylne światła zespolone składają się z eleganckich diod LED ułożonych w charakterystyczny dla Lexusa kształt „L”. Szczelina na granicy tylnej klapy nadwozia jest praktycznie niedostrzegalna. Grubościenne elementy optyczne przywodzą na myśl kryształy i wywierają mocne wrażenie wizualne nawet wtedy, gdy światła są wyłączone.

Przednie światła przeciwmgielne typu LED — z innowacyjną funkcją statycznego doświetlania zakrętów — stanowią celowo wprowadzony wizualny kontrast wobec wrzecionowatej atrapy chłodnicy i LED-owych świateł do jazdy dziennej, a ich konstrukcja przyczynia się do ograniczenia zużycia energii.

System audio Mark Levinson®

SYSTEM AUDIO MARK LEVINSON®

14-głośnikowy system audio Mark Levinson® Premium Surround z technologią GreenEdge™ został dopasowany do charakterystyki akustycznej kabiny Lexusa NX. Dźwięk w układzie 7.1-kanałowym, o jakości typowej dla kina domowego, jest poddawany cyfrowej obróbce w technologii Clari-Fi™, która odbudowuje składniki utracone w wyniku kompresji cyfrowej w formacie MP3.

Usługi sieciowe Lexusa

USŁUGI SIECIOWE LEXUSA

Nowy NX 200t oferuje usługi nowej generacji, takie jak wyszukiwarka internetowa, Google Street View®, Panoramio® i informacje o ruchu drogowym. Możliwe jest nawet przesłanie do samochodowego systemu nawigacyjnego trasy z laptopa lub tabletu.

Napęd na wszystkie koła

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

Układ napędu na wszystkie koła (AWD) modelu NX 200t gwarantuje optymalny rozkład momentu obrotowego w przedziale od 100:0 do 50:50 (przód:tył) — w zależności od warunków na drodze i stylu prowadzenia pojazdu. Podczas ruszania lub przyspieszania na śliskiej nawierzchni moment obrotowy jest szybko przekazywany na wszystkie koła, aby zapewnić maksymalną przyczepność. Podczas normalnej jazdy z dużą prędkością moment nie jest przekazywany na koła tylne, co przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa.

Klimatyzacja S-FLOW

KLIMATYZACJA S-FLOW

Wydajna, dwustrefowa klimatyzacja jest także wysoce energooszczędna dzięki systemowi S-Flow, który koncentruje jej działanie wyłącznie na zajętych miejscach.

W wyższych klasach wyposażenia zamówić można podgrzewaną kierownicę, która zapewnia kierowcy większy komfort w warunkach zimowych. Ogrzewanie kierownicy włączane jest przyciskiem i wyłącza się automatycznie po zadanym czasie.

Panoramiczny monitor manewrowania

PANORAMICZNY MONITOR MANEWROWANIA

Aby ułatwić kierowcy poruszanie się w ciasnych miejscach, cztery kamery przekazują obraz obejmujący niemal całą 360-stopniową panoramę wokół samochodu. Funkcją wprowadzoną po raz pierwszy przez Lexusa jest generowanie wirtualnego trójwymiarowego widoku samochodu, który wraz z liniami prowadzącymi pomaga bezpiecznie manewrować w miejskiej przestrzeni.

Turbosprężarka

TURBOSPRĘŻARKA

Nowa, wysoce sprawna turbosprężarka z podwójnym kanałem spalinowym („twin scroll”) została zaprojektowana tak, by wyposażony w nią silnik generował wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów. Zoptymalizowano kształt łopatek turbiny i zmniejszono tarcie w ułożyskowaniu wirnika, tworząc zwartą, wysoce wydajną turbosprężarkę, dzięki której mocny silnik benzynowy momentalnie reaguje na naciśnięcie pedału przyspieszenia.

Światła tylne LED

ŚWIATŁA TYLNE LED

Tylne światła zespolone składają się z eleganckich diod LED ułożonych w charakterystyczny dla Lexusa kształt „L”. Szczelina na granicy tylnej klapy nadwozia jest praktycznie niedostrzegalna. Grubościenne elementy optyczne przywodzą na myśl kryształy i wywierają mocne wrażenie wizualne nawet wtedy, gdy światła są wyłączone.

18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich

18-CALOWE OBRĘCZE KÓŁ ZE STOPÓW LEKKICH

Kunsztownie zaprojektowany wzór ramion w kształcie litery U nadaje bocznemu profilowi samochodu szczególną ostrość i wyrazistość , a opony 225/60 R18 są dopełnieniem sportowego wizerunku. Takie koła są standardowym wyposażeniem w klasach Comfort i Elegance.

Podświetlenie powitalne

PODŚWIETLENIE POWITALNE

Wystarczy zbliżyć się do Lexusa NX z kluczykiem w kieszeni lub torebce, a włączy się oświetlenie kabiny oraz okolic progów, które ułatwia zajęcie miejsca i ominięcie ewentualnych przeszkód w ciemności.

Ostrzeżenie o pojazdach nadjeżdżających z kierunku poprzecznego (RCTA)

OSTRZEŻENIE O POJAZDACH NADJEŻDŻAJĄCYCH Z KIERUNKU POPRZECZNEGO (RCTA)

Funkcja RCTA okazuje się przydatna podczas cofania, na przykład na ruchliwym parkingu. Korzysta ona z radaru systemu monitorowania martwego pola (BSM), wykrywając trudno widoczne pojazdy nadjeżdżające za samochodem z kierunku poprzecznego. O obecności takiego pojazdu kierowca jest ostrzegany wizualnie w lusterkach bocznych oraz dodatkowo sygnałem dźwiękowym.

BRAK WYNIKÓW

Żadne cechy pojazdów nie spełniają kryteriów wyszukiwania. Poszerz kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

NX 200t F SPORT

nx 200t f sport

STYL, KTÓRY BUDZI EMOCJE

Lexus NX 200t F SPORT to samochód odważny stylistycznie i dający mnóstwo radości z jazdy. Jego charakterystykę jezdną dostrajał ten sam zespół, który stoi za konstrukcją kultowego supersamochodu LFA i sportowych modeli z serii F: RC F i GS F. Każdy kontakt z samochodem o takim rodowodzie jest jak zastrzyk energii i świeżych emocji. Z zewnątrz wersję F SPORT poznać można między innymi po większej wrzecionowatej atrapie chłodnicy ze wstawkami z siatki „L”, kanałach do chłodzenia przednich hamulców oraz aerodynamicznych żebrach zwiększających siłę dociskającą pojazd do drogi.

We wnętrzu sportowy kokpit sprawia, że kierowca może poczuć się jednością ze swoim samochodem. Sportowe fotele z ręcznie zszywaną tapicerką mocno trzymają całe ciało od bioder po barki. A ergonomiczna sportowa kierownica, podobnie jak pedały z aluminium obrabianego maszynowo, zapewnia doskonałe wyczucie samochodu i pozwala cieszyć się każdym zakrętem.

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

NOTA PRAWNA

Zawarte w tym cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Promocja wyprzedażowa dotyczy wybranych wersji z roku 2016 i obowiązuje do wyczerpania zapasów. Promocja na modele z napędem na przednie koła dotyczy wybranych wersji z roku 2017 i obowiązuje od 24.02.2017 r do 31.08.2017 r. lub do wyczerpania zapasów, w zależności od tego co pierwsze nastąpi. Szczegóły promocji dostępne w autoryzowanych stacjach dilerskich Lexusa. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F. Szczegóły promocji dostępne w autoryzowanych stacjach dilerskich Lexusa. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F.


Podane zużycie paliwa i emisja CO2 zostały zmierzone w środowisku kontrolowanym w laboratorium, zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu UE 715/2007 z późn. zm. i aktami wykonawczymi, dla różnych wersji wyposażenia na rynek europejski. Zużycie paliwa i emisja spalin CO2 w konkretnym pojeździe w warunkach drogowych może różnić się od podanych wyników pomiarów. Na zużycie paliwa i emisję CO2 wpływa sposób prowadzenia pojazdu oraz inne czynniki (takie jak warunki drogowe, natężenie ruchu, stan pojazdu, ciśnienie w oponach, zainstalowane wyposażenie, obciążenie, liczba pasażerów, itp.).

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ