RX 450h

NAJWIĘKSZY SUV LEXUSA


Moc maksymalna (KM) 313
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym (l/100 km) 5.3
Przyspieszenie 0-100 km/h (s) 7.7
Prędkość maksymalna (km/h) 200

OD 291 900,00 zł

WYRAZISTE WYRAFINOWANIE

NOWY POZIOM ODNIESIENIA: SUV Z WYRAFINOWANYM NAPĘDEM W PEŁNI HYBRYDOWYM O MOCY 313 KM.

Już w 1998 roku — jak zawsze wyprzedzając swój czas — Lexus wprowadził na rynek model RX. Był to pierwszy SUV, który dorównał wyrafinowaniem luksusowym sedanom. Tradycyjne podziały między klasami przełamaliśmy ponownie w 2004 roku, wprowadzając pierwszy luksusowy samochód z napędem hybrydowym — pionierskiego SUV-a RX 400h.

Ponieważ jednak nieustannie tworzymy, by zachwycać, dziś przedstawiamy zupełnie nowy model RX, najbardziej wyrazistego Lexusa, jaki kiedykolwiek opuścił pracownie naszych projektantów. Samochód, w którym niedościgniony, wyrafinowany luksus jest standardem.

PODWÓJNA MOC HYBRYDY

WITAJCIE HYBRYDY. ŻEGNAJCIE DIESLE

W Lexusie RX 450h dostępny jest napęd Lexus Hybrid Drive 4x4.

Sercem tego nowoczesnego napędu jest udoskonalony 3,5-litrowy silnik V6 pracujący w cyklu Atkinsona oraz silnik elektryczny. Łączna moc napędu hybrydowego wynosi około 313 KM.

W stosunku do nowoczesnych silników wysokoprężnych hybrydy pozbawione są wielu elementów eksploatacyjnych, które z biegiem czasu zużywają się i wymagają wymiany. W hybrydach nie stosuje się tradycyjnych sprzęgieł, kół dwumasowych, filtrów cząstek stałych czy wysokociśnieniowego systemu wtrysku, który jest niezwykle wrażliwy na jakość paliwa.

CECHY MODELU

POZNAJ LEPIEJ LEXUSA RX 450h

Wnętrze Lexusa RX 450h - warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

Posiadanie i użytkowanie nowego Lexusa RX to niepowtarzalne doświadczenie. Na przykład, gdy użytkownik zbliża się do samochodu, wszystkie cztery klamki delikatnie rozświetlają się w tradycyjnym japońskim powitaniu „Omotenashi”. Po zajęciu miejsca warto przez chwilę podążyć wzrokiem za liniami, które nadają kształt wnętrzu kabiny. Wszystko tutaj łagodnie otacza kierowcę i pasażerów, a elementy sterujące są idealnie ergonomicznie rozmieszczone.

Środkowa konsola to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. Drewniane elementy wykończenia są cięte laserowo — według intrygującego wzoru — przez dział firmy Yamaha zajmujący się na co dzień produkcją fortepianów. Następnie części te polerowane są ręcznie aż do uzyskania pięknego połysku. Pasażerowie podróżujący z tyłu mają do dyspozycji obszerne skórzane fotele (elektrycznie składane i pochylane) oraz dużo miejsca na nogi. Mogą też zaznać wyjątkowej przyjemności, jakiej dostarcza 15-głośnikowy system audio Mark Levinson®.

Prowadzenie Lexusa RX 450h - warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

Zastosowany w RX 450h napęd hybrydowy Lexus najnowszej generacji stanowi inteligentne połączenie silnika benzynowego V6 o pojemności 3,5 litra z dwoma silnikami elektrycznymi. Moc tych jednostek napędowych przenoszona jest płynnie na wszystkie koła. A ponieważ moment obrotowy silników elektrycznych dostępny jest już od najniższych obrotów, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje jedynie 7,7 sekundy przy emisji zaledwie 122 g CO2/km.

W trybie samochodu elektrycznego (EV, ang. Electric Vehicle) samochód porusza się niemal bezgłośnie i nie zużywa paliwa — przy zerowym poziomie emisji CO2 i NOX. Akumulator napędu hybrydowego Lexusa RX 450h nie wymaga ładowania ze źródła zewnętrznego i zajmuje mało miejsca, przez co więcej przestrzeni zostaje na bagaże.

Bezpieczeństwo w RX 450h - warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

Lexus zawsze wyznaczał kierunek rozwoju i upowszechniania systemów bezpieczeństwa i wsparcia dla kierowcy. Wszystkie nowe modele testujemy na największym na świecie symulatorze jazdy. Nowy RX skorzystał również wiele na naszych badaniach w dziedzinie zapobiegania wypadkom i jest standardowo wyposażony w przełomowy system Lexus Safety System +.

W skład systemu wchodzi układ ochrony przedzderzeniowej (PCS) z funkcją ochrony pieszych, system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu (LKA), automatyczne światła drogowe (AHB) poprawiające widoczność w nocy oraz aktywny tempomat (ACC), który dopasowuje prędkość do prędkości pojazdu poprzedzającego.

Efektowne reflektory Full LED L-Shape z trzema soczewkami w kształcie litery "L"

EFEKTOWNE REFLEKTORY FULL LED L-SHAPE Z TRZEMA SOCZEWKAMI W KSZTAŁCIE LITERY "L"

Nowoczesne, wyrafinowane wizualnie reflektory w kształcie litery „L” korzystają z tego samego źródła światła LED zarówno w trybie świateł drogowych, jak i świateł mijania. By roztaczały jeszcze bardziej wyjątkową aurę, podkreślono je liniami świateł do jazdy dziennej ze zintegrowanymi kierunkowskazami włączającymi się sekwencyjnie.

Luksusowe wnętrze wykończone naturalną skórą oraz drewnem

LUKSUSOWE WNĘTRZE WYKOŃCZONE NATURALNĄ SKÓRĄ ORAZ DREWNEM

Kierownica wykończona skórą i drewnem — zainspirowana wnętrzem naszego supersamochodu LFA — jest przepięknie wykonana i ma specjalne miejsca na oparcie palców, a za sprawą zoptymalizowanego przekroju idealnie leży w dłoniach. Umieszczone na niej przełączniki sterują — w zależności od wyposażenia samochodu — systemem audio, telefonem, wyświetlaczem informacyjnym, aktywnym tempomatem i systemem utrzymania pojazdu na pasie ruchu.

Eleganckie wykończenia Laser Cut wykonywane przez Yamahę

ELEGANCKIE WYKOŃCZENIA LASER CUT WYKONYWANE PRZEZ YAMAHĘ

Drewno na konsoli środkowej i panelach drzwi grawerowane jest przy użyciu innowacyjnej technologii laserowej. Grawerunek odsłania warstwę aluminium, przez co powstaje piękny liniowy wzór. Te wspaniałe wstawki wykończeniowe wykonywane są specjalnie dla nas przez specjalistów z fabryki fortepianów Yamaha.

Skuteczny system ochrony przedzderzeniowej (PCS) z wykrywaniem pieszych

SKUTECZNY SYSTEM OCHRONY PRZEDZDERZENIOWEJ (PCS) Z WYKRYWANIEM PIESZYCH

System PCS, w skład którego wchodzi radar działający w zakresie fal milimetrowych oraz komputer pokładowy, analizuje sytuację przed pojazdem i ocenia ryzyko kolizji. Jeśli ryzyko jest wysokie, ostrzega kierowcę dźwiękowo i wizualnie oraz podwyższa ciśnienie w układzie hamulcowym. Jeśli kolizja jest nieunikniona, system może automatycznie włączyć hamulce i napiąć przednie pasy bezpieczeństwa.

20” felgi aluminiowe z wymiennymi wstawkami

20” FELGI ALUMINIOWE Z WYMIENNYMI WSTAWKAMI

Wizerunek tych nowo zaprojektowanych 5-ramiennych obręczy można modyfikować za pomocą wstawek występujących w 4 kolorach: ciemnosrebrnym Sonic Titanium, Czarnym, brązowym Amber oraz białym Arctic White.

Dach panoramiczny

DACH PANORAMICZNY

Duży dach panoramiczny, montowany fabrycznie, pogłębia wrażenie swobody i przestronności, pozwalając kierowcy i pasażerom cieszyć się słońcem i niebem w kabinie Lexusa RX. Przednia szklana część dachu panoramicznego jest odsuwana, by dało się szerzej otworzyć kabinę na świeże powietrze. Pomyślano także o elektrycznie przesuwanej osłonie przeciwsłonecznej, na wypadek, gdyby promienie słońca zbytnio dawały się we znaki.

Doskonała aerodynamika

DOSKONAŁA AERODYNAMIKA

RX 450h ma doskonałe właściwości aerodynamiczne za sprawą m.in. niemal zupełnie płaskiego podwozia i spojlera tylnego. Z myślą o ograniczeniu współczynnika oporu inżynierowie Lexusa przeprojektowali także lusterka boczne, a w strategicznych miejscach na pojeździe dodali owiewki. Powyższe rozwiązania nie tylko korzystnie wpływają na stabilność i komfort jazdy, lecz również przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia hałasu.

Napęd na wszystkie koła / E-Four

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA / E-FOUR

Każdy Lexus RX 450h wyposażony jest w napęd na cztery koła E-FOUR, który zapewnia bezproblemową jazdę i dobrą przyczepność w trudniejszym terenie. W skład innowacyjnego układu E-FOUR wchodzi napędzający tylne koła silnik elektryczny o mocy 50 kW, który na żądanie jest w stanie błyskawicznie wygenerować bardzo wysoki moment obrotowy.

Projektor HUD o przekątnej 10”

PROJEKTOR HUD O PRZEKĄTNEJ 10”

Informacje o stanie pojazdu i wskaźniki wyświetlane są — w kolorze — na przedniej szybie. Projektor HUD oferuje najszerszy obraz (240 mm x 90 mm) spośród wszystkich takich projektorów stosowanych dotąd przez Lexusa. Wyświetla m.in. wskazówki nawigacyjne lub ustawienia systemu audio, które kierowca może odczytywać, nie odrywając wzroku od drogi.

Selektor trybu jazdy

SELEKTOR TRYBU JAZDY

Selektor trybu jazdy, ulokowany na konsoli środkowej, umożliwia wybór trybu ECO, NORMAL, SPORT S lub SPORT S+, które różnią się pod względem równowagi między zużyciem paliwa a osiągami i charakterystyką dynamiczną pojazdu. Po raz pierwszy kierowca Lexusa RX 450h ma również do dyspozycji tryb „CUSTOMIZE”, czyli indywidualny, w którym może samodzielnie dobrać parametry pracy silnika, napędu hybrydowego, zawieszenia i klimatyzacji.

Mocniejsza konstrukcja nośna, lepsze właściwości jezdne

MOCNIEJSZA KONSTRUKCJA NOŚNA, LEPSZE WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE

Najnowszy RX 450h daje się prowadzić z niezwykłą precyzją i idealnie reaguje na polecenia kierowcy. Tę znakomitą charakterystykę osiągnięto dzięki wzmocnieniu konstrukcji nośnej, udoskonaleniu przedniego zawieszenia i zastosowaniu układu kierowniczego o nowej konstrukcji. Nowoczesne techniki laserowego zgrzewania i klejenia elementów nadwozia pozwoliły na stworzenie SUV-a o wyjątkowej wytrzymałości, który doskonale zachowuje się na drodze także przy wysokich prędkościach.

Asystent „Climate Concierge” i technologia Nanoe

ASYSTENT „CLIMATE CONCIERGE” I TECHNOLOGIA NANOE®

Asystent „Climate Concierge” nieustannie monitoruje temperaturę wewnątrz i na zewnątrz samochodu, a na podstawie zebranych danych automatycznie reguluje temperaturę w kabinie, temperaturę foteli oraz kierownicy. Z kolei wielokrotnie nagradzana technologia nanoe® uwalnia do kabiny mikroskopijne, ujemnie naładowane cząstki, które oczyszczają powietrze, eliminują nieprzyjemne zapachy i przyjemnie nawilżają skórę oraz włosy.

Przykuwające uwagę światła tylne w technologii LED

PRZYKUWAJĄCE UWAGĘ ŚWIATŁA TYLNE W TECHNOLOGII LED

Światła LED o dużej mocy, ukształtowane w literę „L”, kreślą świetlne linie biegnące od tylnych narożników do środka tylnej klapy. Te wyjątkowo wydłużone, ostro odcinające się światła tylne są doskonale widoczne, a do tego uzupełniono je o równie atrakcyjne kierunkowskazy LED włączające się sekwencyjnie.

Kierownica wykończona skórą

KIEROWNICA WYKOŃCZONA SKÓRĄ

Trójramienna kierownica obszyta skórą ma specjalne miejsca na oparcie palców, a za sprawą zoptymalizowanego przekroju idealnie leży w dłoniach. Na zamówienie dostępna jest w wersji podgrzewanej, a umieszczone na niej przełączniki sterują — w zależności od wyposażenia samochodu — systemem audio, telefonem, wyświetlaczem informacyjnym, aktywnym tempomatem i systemem utrzymania pojazdu na pasie ruchu.

Mark Levinson®

MARK LEVINSON®

15-głośnikowy system audio Mark Levinson® Premium Surround z technologią GreenEdge™ został dopasowany do charakterystyki akustycznej kabiny Lexusa RX 450h. Dźwięk w układzie 7.1-kanałowym, o jakości typowej dla kina domowego, jest poddawany cyfrowej obróbce w technologii Clari-Fi™, która odbudowuje składniki utracone w wyniku kompresji cyfrowej w formacie MP3.

Aktywny tempomat (ACC)

AKTYWNY TEMPOMAT (ACC)

Aktywny tempomat może utrzymywać ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu, nawet jeśli prędkość tego pojazdu jest zmienna — a w efekcie sprawia, że kierowca jest mniej zmęczony jazdą.

Układ korekcji sztywności zawieszenia (AVS)

UKŁAD KOREKCJI SZTYWNOŚCI ZAWIESZENIA (AVS)

Opcjonalny układ korekcji sztywności zawieszenia (AVS) inteligentnie reguluje siłę amortyzacji wszystkich czterech kół, pozwalając na jeszcze bardziej dynamiczną jazdę. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia komfort jazdy, lecz także zwiększa stabilność na drodze.

Adaptacyjne światła drogowe

ADAPTACYJNE ŚWIATŁA DROGOWE

W nocy system adaptacyjnych świateł drogowych (AHS) wykrywa pojazdy nadjeżdżające z przeciwka (korzystając z tej samej kamery, której używa system LKA) i automatycznie steruje strumieniem światła. Rozwiązanie takie ogranicza ryzyko oślepienia innych uczestników ruchu i pomaga kierowcy skupić się na sytuacji drogowej.

Utrzymywanie pojazdu na pasie ruchu

UTRZYMYWANIE POJAZDU NA PASIE RUCHU

Zaawansowany system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (LKA) monitoruje położenie pojazdu względem pasa, korzystając z kamery na przedniej szybie. Niekontrolowane zbaczanie z pasa spowoduje włączenie brzęczyka ostrzegawczego i krótki ruch kierownicą korygujący kierunek jazdy.

Nastrojowe oświetlenie LED

NASTROJOWE OŚWIETLENIE LED

Diody LED, które nastrojowo, odprężająco oświetlają wnętrze i podkreślają jego wysmakowany wystrój, są zamontowane w drzwiach, na desce rozdzielczej, we wnękach na nogi i w innych miejscach kabiny. Natężenie oświetlenia zostało dobrane tak, by wewnętrzne klamki drzwi były jak najlepiej widoczne w nocy i aby diody nie powodowały odblasków utrudniających kierowcy prowadzenie samochodu.

System monitorowania martwego pola

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

Radary zamontowane w tylnym zderzaku wykrywają pojazdy na sąsiednich pasach wjeżdżające w obszar niewidoczny w lusterkach bocznych. Jeśli kierowca sygnalizuje zamiar zmiany pasa, a inny pojazd znajduje się właśnie w martwym polu, w odpowiednim lusterku bocznym generowany jest sygnał ostrzegawczy.

Dziesięć poduszek powietrznych

DZIESIĘĆ PODUSZEK POWIETRZNYCH

Wszystkie wersje Lexusa RX 450h są wyposażone w dziesięć poduszek powietrznych i napinacze pasów bezpieczeństwa. W przypadku kolizji czujniki mierzą siłę uderzenia i odpowiednio aktywują napełniane dwustopniowo poduszki powietrzne kierowcy/pasażera z przodu oraz boczne poduszki powietrzne. Poduszki chroniące kolana zapewniają dodatkową ochronę kierowcy i pasażerowi z przodu, natomiast kurtyny powietrzne biegną na całej długości szyb bocznych.

BRAK WYNIKÓW

Żadne cechy pojazdów nie spełniają kryteriów wyszukiwania. Poszerz kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

rx quote 200x200 white

„W ZUPEŁNIE NOWYM LEXUSIE RX WYZNACZYLIŚMY GRANICE ŚMIAŁEGO, KULTOWEGO WZORNICTWA, ZACHOWUJĄC ORYGINALNE DZIEDZICTWO POPRZEDNICH GENERACJI PIONIERSKIEGO MODELU RX”.

Takayuki Katsuda Naczelny inżynier modelu RX

5 GWIAZDEK

Imponujący poziom bezpieczeństwa Lexusa RX, został potwierdzony najwyższą notą 5 gwiazdek, uzyskaną w teście organizacji Euro NCAP.

Choć wyniki testów zderzeniowych są imponujące, należy podkreślić także fakt, że inżynierowie Lexusa zadbali o to, aby kolizji skutecznie unikać. Podczas testów zderzenia ze stojącym samochodem w niskim zakresie prędkości, system awaryjnego hamowania pozwolił zapobiec kolizji przy każdej z testowanych szybkości i zyskał tym samym maksymalną ocenę. Jednocześnie podkreślono, że jest on wyposażeniem standardowym każdej z wersji Lexusa RX.

RX 450h F SPORT

rx fsport 450h

STYL, KTÓRY BUDZI EMOCJE

Lexus RX 450h F SPORT to samochód odważny stylistycznie i dający mnóstwo radości z jazdy. Jego charakterystykę jezdną dostrajał ten sam zespół, który stoi za konstrukcją kultowego supersamochodu LFA i sportowych modeli z serii F: RC F i GS F. Każdy kontakt z samochodem o takim rodowodzie jest jak zastrzyk energii i świeżych emocji. Z zewnątrz wersję F SPORT poznać można między innymi po większej wrzecionowatej atrapie chłodnicy ze wstawkami z siatki „L”, kanałach do chłodzenia przednich hamulców oraz aerodynamicznych żebrach zwiększających siłę dociskającą pojazd do drogi.

We wnętrzu sportowy kokpit sprawia, że kierowca może poczuć się jednością ze swoim samochodem. Sportowe fotele z ręcznie zszywaną tapicerką mocno trzymają całe ciało od bioder po barki. A ergonomiczna sportowa kierownica, podobnie jak pedały z aluminium obrabianego maszynowo, zapewnia doskonałe wyczucie samochodu i pozwala cieszyć się każdym zakrętem.

ZAREZERWUJ JAZDĘ TESTOWĄ

NOWY LEXUS RX
CZEKA W AUTORYZOWANYCH SALONACH LEXUSA.

BĄDŹ PIERWSZY I JUŻ TERAZ ZAPISZ SIĘ NA JAZDĘ TESTOWĄ.

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

NOTA PRAWNA

Zawarte w tym cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F.
Podane zużycie paliwa i emisja CO2 zostały zmierzone w środowisku kontrolowanym w laboratorium, zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu UE 715/2007 z późn. zm. i aktami wykonawczymi, dla różnych wersji wyposażenia na rynek europejski. Zużycie paliwa i emisja spalin CO2 w konkretnym pojeździe w warunkach drogowych może różnić się od podanych wyników pomiarów. Na zużycie paliwa i emisję CO2 wpływa sposób prowadzenia pojazdu oraz inne czynniki (takie jak warunki drogowe, natężenie ruchu, stan pojazdu, ciśnienie w oponach, zainstalowane wyposażenie, obciążenie, liczba pasażerów, itp.).

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ