POZNAJ CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNEGO LEXUSA UX 300e

Wyjątkowy charakter pierwszego Lexusa EV (samochodu elektrycznego) daje o sobie znać zaraz po naciśnięciu przycisku „Start” i chwyceniu w dłonie starannie wykonanej kierownicy. Na ulicach w zachwyt szybko wprawia jego dynamiczne, płynne przyspieszenie i pewne prowadzenie. Jak każdy model UX, tak i ten wyróżnia się niebanalnym miejskim wizerunkiem. Wykorzystuje zaawansowany napęd elektryczny zapewniający 150 kW mocy (204 KM) i niemal natychmiastową dostępność 300 Nm momentu obrotowego.

 • CHARAKTERYSTYKA LEXUSA EV

  SILNIK ELEKTRYCZNY

  Zapewnia 150 kW mocy (204 KM) i niemal natychmiastową dostępność 300 Nm momentu obrotowego.

  ZASIĘG NA AKUMULATORZE

  Akumulator litowo-jonowy o pojemności 54,3 kWh pozwala pokonać do 300 km między kolejnymi doładowaniami.

  *Dane WLTP

  OSIĄGI LEXUSA EV

  Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 160 km/h, nie generując przy tym nawet śladowych ilości CO2.

 •     Baner UX Picture desk

STWORZONY, BY ZACHWYCAĆ

Całkowicie elektryczny Lexus UX 300e wywołuje niesamowite wrażenie, w momencie, gdy po naciśnięciu przycisku „Power” rusza płynnie, błyskawicznie i pewnie. Starannie wykonana i wyciszona kabina samochodu stanowi miejsce elektryzujących doświadczeń, bowiem wszystko w nim — od klimatyzacji po hamulce — jest zelektryfikowane.

ELEKTRYZUJĄCA 10-TKA LEXUSA UX 300e

1

1. WYJĄTKOWY DESIGN

Elektryczny UX nie traci nic ze swojej wyjątkowości: wyróżnia się z tłumu i przyciąga uwagę wyrzeźbioną sylwetką.

2

2. JAPOŃSKIE RZEMIOSŁO

W każdej wersji UX 300e ma deskę wykończoną materiałem inspirowanym japońskim papierem o nazwie washi, a panel na desce pokryty jest prawdziwymi przeszyciami. Skórzane fotele pokryte są wytrzymałym i delikatnym w dotyku haftem sashiko wykorzystywanym przy wzmacnianiu strojów judo.

3

3. NAJWYŻSZY KOMFORT

UX 300e może być wyposażony (w zależności od wersji) w podgrzewane skrajne miejsca tylnej kanapy czy wentylowane fotele przednie, co podnosi komfort podróżowania. Najwyższą jakość dźwięku zapewnia system audio Mark Levinson (13 głośników). W samochodzie można też zdalnie uruchomić układ wentylacji.

4

4. BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Elektryczny UX posiada pełny pakiet Lexus Safety System+ 2.

5

5. NIEZAWODNY JAK KAŻDY LEXUS

Bateria wyposażona jest w efektywny system chłodzenia powietrzem, który zapewnia bardzo stabilne parametry działania akumulatora w każdych warunkach – Lexus oferuje nawet do 10 lat gwarancji na ten element. Ponadto, jak w każdym samochodzie elektrycznym, w UX 300e jest mniej elementów podlegających naturalnemu zużyciu.

6

6. CICHY UX 300e

Elektryczny UX posiada dodatkowe wyciszenia izolujące od dźwięków z zewnątrz, niezbędne w samochodzie tego typu. Co więcej, w wersji Omotenashi przednie boczne szyby są akustyczne.

7

7. DYNAMICZNY NAPĘD

UX 300e wyposażony jest w wydajny silnik o mocy 204 km i momencie 300 Nm. Pozwala to osiągnąć 100 km/h w 7,5 sekundy.

8

8. UDOSKONALONE WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE

Elektryczny UX ma zmodyfikowane zawieszenie oraz dodatkowo usztywnione podwozie. Środek ciężkości jest niemal identyczny, jak w sportowym gran turismo LC coupé, a lekka bateria (UX 300e waży tylko 200 kg więcej od 250h) sprawia, że samochód prowadzi się bardzo pewnie i gwarantuje wysoki komfort jazdy.

9

9. WYGODNE ŁADOWANIE

UX 300e wyposażony jest w złącze do szybkiego ładowania pozwalające uzupełnić baterię od 20% do 100% w 50 minut oraz złącze standardowe, które umożliwia to w 9 godzin przy pomocy ładowarki typu „wallbox”.

10

10. IDEALNY SAMOCHÓD DO MIASTA

Dzięki analizie wzorców użytkowania aut elektrycznych udało się idealnie dobrać rozmiar baterii, zapewniając wystarczający zasięg w optymalnych warunkach użytkowania samochodu. Dzięki temu bateria nie wpływa nadmiernie na masę pojazdu, właściwości jezdne oraz przestrzeń bagażową – jest ona nawet większa, niż w UX 200/250h.

    UX EX placeholder asset
    UX EX quote image

„PO BLISKO DWÓCH DEKADACH WYZNACZANIA KIERUNKU ROZWOJU SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM Z DUMĄ PREZENTUJEMY PIERWSZEGO CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNEGO LEXUSA”.

TAKASHI WATANABE, NACZELNY INŻYNIER MODELU UX

BEZ OBAW O ZASIĘG

Elektrycznym samochodem Lexusa zajedziesz naprawdę daleko. Możesz śmiało planować podróże między miastami, wiedząc, że zasięg pojazdu będzie więcej niż wystarczający.

    image text placeholder asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

ODWAŻNA STYLIZACJA

Od ostro wyeksponowanego grilla Lexusa, poprzez sportową sylwetkę całego pojazdu, aż po aerodynamiczne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich — nowy Lexus UX 300e pokazuje, że koncepcję samochodu elektrycznego można zrealizować w śmiały i nowatorski sposób. Otwarte, a zarazem bezpieczne środowisko luksusowej kabiny uwzględnia potrzeby kierowcy. Inspirowane tradycyjnymi japońskimi werandami engawa zaciera granice między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz.

    Takumi craftsmanship asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

MISTRZOWIE TAKUMI

Lexus UX 300e jest produkowany w wielokrotnie nagradzanej fabryce Kyushu, gdzie pod czujnym okiem mistrzów „Takumi” powstają także nasze pozostałe samochody. Dbałość o szczegóły jest widoczna na każdym kroku: od przepięknego, ręcznie polerowanego lakieru, przez nieskazitelnie czystą komorę silników elektrycznych, aż po skórzane fotele, inspirowane tradycyjną japońską techniką haftu „sashiko”. Przed opuszczeniem fabryki każdy Lexus UX 300e jest wielokrotnie sprawdzany pod kątem najdrobniejszych niedoskonałości.

    EV performance asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

OSIĄGI LEXUSA EV

Podczas jazdy nowy Lexus UX 300e zachwyca zarówno zwinnością, jak i precyzją kierowania. Samochód zawdzięcza to niskiemu położeniu środka ciężkości oraz podwyższonej sztywności wzmocnionego podwozia i modułu akumulatora. Kierowca może w każdej chwili dostosować charakterystykę modelu EV do swojego nastroju - wszystko za pomocą wszechstronnego selektora trybu jazdy - albo wybrać jeden z czterech trybów wytracania prędkości, dopasowany do swojego stylu prowadzenia.

    Image Text Battery asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

TECHNOLOGIA AKUMULATORÓW

Akumulator litowo-jonowy modelu UX 300e wystarcza na pokonanie nawet 300 km między kolejnymi ładowaniami. Tak świetny wynik to rezultat ogromnego doświadczenia — w końcu od 2004 roku zbudowaliśmy przeszło 1,6 miliona samoładujących się modeli hybrydowych z napędem elektrycznym. Od lat zajmujemy pozycję lidera w dziedzinie samochodów elektrycznych. Oznacza to, że przełomowe rozwiązania techniczne Lexusa — takie jak moduł sterowania mocą, system zarządzania akumulatorem czy sam silnik elektryczny — zostały wnikliwie sprawdzone i przetestowane na dystansie milionów kilometrów.

*Dane WLTP

    Image Text Seamless connectivity asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

BEZPROBLEMOWA ŁĄCZNOŚĆ

System audio Mark Levinson z 13 głośnikami gwarantuje koncertową jakość dźwięku, a touchpad Lexusa UX 300e umożliwia poruszanie się na 10,3-calowym ekranie nawigacji Lexus Premium Navigation i sterowanie usługami sieciowymi w intuicyjnej aplikacji Lexus Link. Udostępnia ona przydatne dla właścicieli samochodów elektrycznych funkcje, takie jak zdalne sterowanie ładowaniem i klimatyzacją czy lokalizator stacji ładowania, gdy zachodzi potrzeba uzupełnienia energii Lexusa UX 300e.

    Image Text Advanced safety asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

ZAAWANSOWANE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

UX 300e jest wyposażony w pakiet Lexus Safety System+ 2, który obejmuje system ochrony przedkolizyjnej (PCS), system wspomagający podążanie za pasem ruchu (LTA), adaptacyjne światła drogowe (AHB/AHS), asystenta rozpoznawania znaków drogowych (RSA) i dynamiczny tempomat radarowy (DRCC).