UX 300e Hero Image

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

LEXUS Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM

Lexus UX 300e to najnowsza wersja modelu UX, uzupełniająca dotychczasową gamę pojazdów benzynowych i hybrydowych. Został stworzony, by na nowo przywoływać radość z jazdy w mieście.

POZNAJ CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNEGO LEXUSA UX 300e

Wyjątkowy charakter pierwszego Lexusa EV (samochodu elektrycznego) daje o sobie znać zaraz po naciśnięciu przycisku „Start” i chwyceniu w dłonie starannie wykonanej kierownicy. Na ulicach w zachwyt szybko wprawia jego dynamiczne, płynne przyspieszenie i pewne prowadzenie. Jak każdy model UX, tak i ten wyróżnia się niebanalnym miejskim wizerunkiem. Wykorzystuje zaawansowany napęd elektryczny zapewniający 150 kW mocy (204 KM) i niemal natychmiastową dostępność 300 Nm momentu obrotowego.

CHARAKTERYSTYKA LEXUSA EV

SILNIK ELEKTRYCZNY

Zapewnia 150 kW mocy (204 KM) i niemal natychmiastową dostępność 300 Nm momentu obrotowego.

ZASIĘG NA AKUMULATORZE

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 54,3 kWh pozwala pokonać do 300 km między kolejnymi doładowaniami.

*Dane WLTP

OSIĄGI LEXUSA EV

Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 160 km/h, nie generując przy tym nawet śladowych ilości CO2.

STWORZONY, BY ZACHWYCAĆ

Całkowicie elektryczny Lexus UX 300e robi niesamowite wrażenie, gdy po naciśnięciu przycisku „Power” rusza płynnie, błyskawicznie i pewnie. Starannie wykonana i wyciszona kabina samochodu stanowi miejsce elektryzujących doświadczeń. Bowiem wszystko w nim — od klimatyzacji po hamulce — jest zelektryfikowane.

    UX EX placeholder asset
    UX EX quote image

„PO BLISKO DWÓCH DEKADACH WYZNACZANIA KIERUNKU ROZWOJU SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM Z DUMĄ PREZENTUJEMY PIERWSZEGO CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNEGO LEXUSA”.

TAKASHI WATANABE, NACZELNY INŻYNIER MODELU UX

BEZ OBAW O ZASIĘG

Elektrycznym samochodem Lexusa zajedziesz naprawdę daleko. Możesz śmiało planować podróże między miastami, wiedząc, że zasięg pojazdu będzie więcej niż wystarczający.

    image text placeholder asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

ODWAŻNA STYLIZACJA

Od ostro wyeksponowanego grilla Lexusa, poprzez sportową sylwetkę całego pojazdu aż po aerodynamiczne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich — nowy Lexus UX 300e pokazuje, że koncepcję samochodu elektrycznego można zrealizować w śmiały i nowatorski sposób. Otwarte, a zarazem bezpieczne środowisko luksusowej kabiny uwzględnia potrzeby kierowcy. Inspirowane tradycyjnymi japońskimi werandami „engawa”, zaciera granice między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz.

    Takumi craftsmanship asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

MISTRZOWIE TAKUMI

Lexus UX 300e jest produkowany w wielokrotnie nagradzanej fabryce Kyushu, gdzie pod czujnym okiem mistrzów „Takumi” powstają także nasze pozostałe samochody. Dbałość o szczegóły jest widoczna na każdym kroku: od przepięknego, ręcznie polerowanego lakieru przez nieskazitelnie czystą komorę silników elektrycznych aż po skórzane fotele inspirowane tradycyjną japońską techniką haftu „sashiko”. Przed opuszczeniem fabryki każdy Lexus UX 300e jest wielokrotnie sprawdzany pod kątem najdrobniejszych niedoskonałości.

    EV performance asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

OSIĄGI LEXUSA EV

Podczas jazdy nowy Lexus UX 300e zachwyca zarówno zwinnością, jak i precyzją kierowania. Samochód zawdzięcza to niskiemu położeniu środka ciężkości oraz podwyższonej sztywności wzmocnionego podwozia i modułu akumulatora. Kierowca może w każdej chwili dostosować charakterystykę modelu EV do swojego nastroju za pomocą wszechstronnego selektora trybu jazdy. Albo wybrać jeden z czterech trybów wytracania prędkości, dopasowany do swojego stylu jazdy.

    Image Text Battery asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

TECHNOLOGIA AKUMULATORÓW

Akumulator litowo-jonowy modelu UX 300e wystarcza na pokonanie nawet 300 km między kolejnymi ładowaniami. Tak świetny wynik to rezultat ogromnego doświadczenia — w końcu od 2004 roku zbudowaliśmy przeszło 1,6 miliona samoładujących się modeli hybrydowych z napędem elektrycznym. Od lat zajmujemy pozycję lidera w dziedzinie samochodów elektrycznych. Oznacza to, że przełomowe rozwiązania techniczne Lexusa — takie jak moduł sterowania mocą, system zarządzania akumulatorem czy sam silnik elektryczny — zostały wnikliwie sprawdzone i przetestowane na dystansie milionów kilometrów.

*Dane WLTP

    Image Text Seamless connectivity asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

BEZPROBLEMOWA ŁĄCZNOŚĆ

System audio Mark Levinson z 13 głośnikami gwarantuje koncertową jakość dźwięku, a touchpad Lexusa UX 300e umożliwia poruszanie się na 10,3-calowym ekranie nawigacji Lexus Premium Navigation i sterowanie usługami sieciowymi w aplikacji Lexus Link. Intuicyjna w obsłudze aplikacja Lexus Link udostępnia przydatne dla właścicieli samochodów elektrycznych funkcje, takie jak zdalne sterowanie ładowaniem i klimatyzacją czy lokalizator stacji ładowania, gdy zachodzi potrzeba uzupełnienia energii Lexusa UX 300e.

    Image Text Advanced safety asset 810 X 1080

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX 300e

ZAAWANSOWANE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

UX 300e jest wyposażony w pakiet Lexus Safety System+ 2, który obejmuje system ochrony przedkolizyjnej (PCS), system wspomagający podążanie za pasem ruchu (LTA), adaptacyjne światła drogowe (AHB/AHS), asystenta rozpoznawania znaków drogowych (RSA) i dynamiczny tempomat radarowy (DRCC).

GAMA MODELI SUV

NX

MIEJSKI SUV

Cena od* 170 900,00 zł

Przyspieszenie 0-100 km/h (s)
9.2
Maksymalna moc (KM przy obr/min)
155

RX

PRESTIŻOWY SUV

Cena od* 199 900,00 zł

218

UX

STYLOWY CROSSOVER

Cena od* 124 900,00 zł

Przyspieszenie 0-100 km/h (s)
8.5