AWANGARDOWE PIĘKNO

FUTURYSTYCZNE COUPE

Od swojej premiery na Północnoamerykańskiej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w styczniu 2012 roku nasz koncepcyjny model LF-LC zwraca na siebie uwagę i budzi pozytywne emocje. Zwinny, sportowy i agresywny projekt powstał wokół idei „płynnej precyzji”, która manifestuje się poprzez – by zacytować samych autorów projektu – „awangardowe piękno”. I zdobył na wystawie nagrodę Eyes on Design w kategorii samochodów koncepcyjnych.

Niepowtarzalny wygląd Lexusa LF-LC zdradza kierunek, w jakim podążać będzie język stylistyczny nowej generacji naszych modeli. Samochód koncepcyjny powstał w kalifornijskim studiu Calty i odzwierciedla wizję sportowego coupe będącą śmiałą interpretacją charakterystycznego dla Lexusa motywu wrzeciona i niepowtarzalnego kształtu świateł do jazdy dziennej.

LF LC cutout 960 001

JESTEŚMY ŚWIADKAMI NAJWIĘKSZEJ ZMIANY W CAŁEJ DOTYCHCZASOWEJ HISTORII MARKI LEXUS – WPROWADZENIA NOWEJ GENERACJI ROZWIĄZAŃ STYLISTYCZNYCH.

Karl Schlicht , Dyrektor Generalny Działu Planowania i Marketingu Produktów Marki Lexus, styczeń 2012 r.

WIZJA SPORTOWEGO COUPE

LF LC cutout 960 002

SAMOCHÓD KONCEPCYJNY ODZWIERCIEDLA WIZJĘ SPORTOWEGO COUPE

Szklany dach podparty jest lekkim wspornikiem, a wewnątrz kierowca jest otoczony przez głęboko zachodzące panele i wysoko poprowadzoną krzywiznę konsoli.

Urządzenie dotykowe remote touch sprawia, że obsługa systemów Lexusa LF-LC jest wyjątkowo prosta, a dwa ekrany LCD o przekątnej 12,3 cala prezentują zarówno informacje, jak i mapę nawigacyjną. Wyborów dokonuje się za pomocą panelu dotykowego „wbitego” w konsolę środkową.

Interfejs ten służy do sterowania systemem audio, klimatyzacją i nawigacją, a gdy konieczne jest wprowadzenie bardziej skomplikowanych danych, na ekranie pojawia się dotykowa klawiatura. Podobne powierzchnie dotykowe na drzwiach służą do sterowania szybami, lusterkami, ustawieniami foteli i indywidualnymi parametrami systemu rozrywkowego.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ