KONCEPCYJNY LEXUS UX

ŚWIATOWA PREMIERA NASZEGO NOWEGO SAMOCHODU KONCEPCYJNEGO
MIAŁA MIEJSCE NA TARGACH MOTORYZACYJNYCH W PARYŻU
W 2016 ROKU.

Na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentowaliśmy nasz nowy samochód koncepcyjny — model Lexus UX. Samochód ten powstał w Europejskim Centrum Badawczo-Rozwojowym Lexusa jako projekt skierowany do mieszkańców miast, którzy na co dzień intensywnie korzystają z sieci i nowoczesnych technologii.

Lexus UX za sprawą twórczo wykorzystanych rozwiązań technicznych oferuje kierowcy bogactwo wrażeń, a jego wnętrze jest pomostem między tradycyjnym rzemiosłem a nowoczesnymi technologiami produkcji. Premierowa konferencja prasowa odbyła się 29 września na stoisku Lexusa. Jeśli nie oglądałeś transmisji z tego wydarzenia, poniżej można obejrzeć film dokumentujący premierę UX.

ODWAŻNY KONCEPCYJNY PROJEKT LEXUSA UX IDZIE W PARZE Z PRZYSZŁOŚCIOWYMI TECHNOLOGIAMI, BY DOSTARCZYĆ KIEROWCY I PASAŻEROM JEDYNEGO W SWOIM RODZAJU BOGACTWA WRAŻEŃ

Wszystkie urządzenia pokładowe służące do komunikacji człowiek-maszyna zostały zaprojektowane z myślą o klientach prowadzących nowoczesny tryb życia, którzy intensywnie korzystają z sieci i nowych technologii. Unikalne środowisko interakcji z kierowcą jest trójwymiarowe.

W podwójnym zestawie wskaźników zawieszony jest, niczym hologram, przezroczysty model kuli ziemskiej, który w zestawieniu ze wskazaniami analogowymi i cyfrowymi tworzy funkcjonalny, choć zaskakujący interfejs użytkownika. W konsoli centralnej znajdziemy wyróżniającą się, kryształową konstrukcję, w której kierowca i pasażer jadący z przodu wyraźnie widzą holograficzne wskazania klimatyzacji i systemu rozrywkowo-informacyjnego.

Nowy koncepcyjny model UX jest także ilustracją zastosowania najnowszych elementów wyposażenia elektrycznego. Szyby jego okien są elektrochromatyczne, a lusterka w drzwiach zastąpiono znacznie mniejszymi oprawami kamer. Wszystkie przełączniki są elektrostatyczne i osłonięte przezroczystymi nakładkami.

Z kolei motyw żeber na słupku A jest powtórzony w postaci demontowalnego głośnika typu sound bar na desce rozdzielczej po stronie pasażera — jest to ukłon Lexusa w stronę młodszych klientów poszukujących nowych dźwiękowych wrażeń.

NASZYM ZAŁOŻENIEM BYŁO STWORZENIE NOWEGO GATUNKU KOMPAKTOWEGO SUVA:
POJAZDU, W KTÓRYM KLIENT BĘDZIE DOZNAWAŁ BOGACTWA INNOWACYJNYCH, TRÓJWYMIAROWYCH WRAŻEŃ.

Stephan Rasmussen, projektant w europejskim ośrodku projektowym ED2

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ