182x102 hybrydy

TECHNOLOGIA

Przekonaj się, dlaczego przyszłość jest hybrydą.

182x102 concept

MODELE
KONCEPCYJNE

Zobacz projekty wytyczające przyszłość Lexusa.

182x102 serwis

SERWIS
I USŁUGI

Sprawdź, na czym polega najwyższy poziom obsługi.

182x102 akcesoria

AKCESORIA
LEXUSA

Uczyń Lexusa silnym wyrazem Twojego charakteru.

KONCEPCYJNY LEXUS UX

ŚWIATOWA PREMIERA NASZEGO NOWEGO SAMOCHODU KONCEPCYJNEGO
MIAŁA MIEJSCE NA TARGACH MOTORYZACYJNYCH W PARYŻU
W 2016 ROKU.

Na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentowaliśmy nasz nowy samochód koncepcyjny — model Lexus UX. Samochód ten powstał w Europejskim Centrum Badawczo-Rozwojowym Lexusa jako projekt skierowany do mieszkańców miast, którzy na co dzień intensywnie korzystają z sieci i nowoczesnych technologii.

Lexus UX za sprawą twórczo wykorzystanych rozwiązań technicznych oferuje kierowcy bogactwo wrażeń, a jego wnętrze jest pomostem między tradycyjnym rzemiosłem a nowoczesnymi technologiami produkcji. Premierowa konferencja prasowa odbyła się 29 września na stoisku Lexusa. Jeśli nie oglądałeś transmisji z tego wydarzenia, poniżej można obejrzeć film dokumentujący premierę UX.

ODWAŻNY KONCEPCYJNY PROJEKT LEXUSA UX IDZIE W PARZE Z PRZYSZŁOŚCIOWYMI TECHNOLOGIAMI, BY DOSTARCZYĆ KIEROWCY I PASAŻEROM JEDYNEGO W SWOIM RODZAJU BOGACTWA WRAŻEŃ

Wszystkie urządzenia pokładowe służące do komunikacji człowiek-maszyna zostały zaprojektowane z myślą o klientach prowadzących nowoczesny tryb życia, którzy intensywnie korzystają z sieci i nowych technologii. Unikalne środowisko interakcji z kierowcą jest trójwymiarowe.

W podwójnym zestawie wskaźników zawieszony jest, niczym hologram, przezroczysty model kuli ziemskiej, który w zestawieniu ze wskazaniami analogowymi i cyfrowymi tworzy funkcjonalny, choć zaskakujący interfejs użytkownika. W konsoli centralnej znajdziemy wyróżniającą się, kryształową konstrukcję, w której kierowca i pasażer jadący z przodu wyraźnie widzą holograficzne wskazania klimatyzacji i systemu rozrywkowo-informacyjnego.

Nowy koncepcyjny model UX jest także ilustracją zastosowania najnowszych elementów wyposażenia elektrycznego. Szyby jego okien są elektrochromatyczne, a lusterka w drzwiach zastąpiono znacznie mniejszymi oprawami kamer. Wszystkie przełączniki są elektrostatyczne i osłonięte przezroczystymi nakładkami.

Z kolei motyw żeber na słupku A jest powtórzony w postaci demontowalnego głośnika typu sound bar na desce rozdzielczej po stronie pasażera — jest to ukłon Lexusa w stronę młodszych klientów poszukujących nowych dźwiękowych wrażeń.

NASZYM ZAŁOŻENIEM BYŁO STWORZENIE NOWEGO GATUNKU KOMPAKTOWEGO SUVA:
POJAZDU, W KTÓRYM KLIENT BĘDZIE DOZNAWAŁ BOGACTWA INNOWACYJNYCH, TRÓJWYMIAROWYCH WRAŻEŃ.

Stephan Rasmussen, projektant w europejskim ośrodku projektowym ED2

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ