JAK TWORZYĆ, BY ZACHWYCAĆ?

W LEXUSIE JESTEŚMY NIEUGIĘCI W NASZYM DĄŻENIU DO DOSKONAŁOŚCI. CHCEMY PRZEKRACZAĆ GRANICE, BY DOSTARCZAĆ COŚ FANTASTYCZNEGO, WYJĄTKOWEGO, OLŚNIEWAJĄCEGO. W SKRÓCIE: TWORZYMY, BY ZACHWYCAĆ.

Imponująca, zaawansowana technika oraz najnowocześniejsze technologie oznaczają samochody, które pozostają w pełnej harmonii z potrzebami kierowcy. Samochody zapewniające wyjątkową moc i osiągi, jednak nie kosztem środowiska naturalnego. Samochody zachwycające swoim designem i wyjątkowym kunsztem - najwyższą jakością wykonania i materiałów wykończeniowych, co czyni je uosobieniem luksusu. Samochody wyposażone w zdumiewające wręcz technologie - napęd w pełni hybrydowy Lexus Hybrid Drive.

Wszystkiemu, co tworzymy, towarzyszy niedościgniona dbałość o klienta i jego potrzeby. W Lexusie nigdy nie ustajemy w dążeniu do perfekcji.

W Lexusie nigdy nie ustajemy w naszych dążeniach do tworzenia zachwycających samochodów.

LEXUS PROJECTS

"LEXUS PROJECTS" TO SZEREG AMBITNYCH PROJEKTÓW, KTÓRYCH WSPÓLNYM MOTYWEM JEST ZŁOŻONOŚĆ I PIĘKNO RUCHU. „STEPS” TO PIERWSZY Z NICH. TO HISTORIA NADNATURALNIE DUŻEJ POSTACI Z GRACJĄ PRZEMIESZCZAJĄCEJ SIĘ PRZEZ MIASTO W POSZUKIWANIU CZEGOŚ WYJĄTKOWEGO.

TWORZYMY, BY ZACHWYCAĆ: LEXUS RX

KAŻDY NOWY RX MUSI PRZEJŚĆ SERIĘ MORDERCZYCH TESTÓW — MIĘDZY INNYMI WYTRZYMAĆ CO NAJMNIEJ DWIE MINUTY W KOMORZE SYMULUJĄCEJ WARUNKI, JAKIE PANUJĄ PODCZAS TAJFUNU

Lexus poddaje każdy nowy egzemplarz modelu RX morderczym testom, które dalece wykraczają poza scenariusze typowej, a nawet bardzo intensywnej eksploatacji. Każdy Lexus RX, zanim trafi do salonu, jest sprawdzany w tunelu oświetleniowym pod kątem ewentualnych niedoskonałości powłoki lakierniczej. Gładkość nadwozia kontroluje mistrz potrafiący opuszkami palców wyczuć różnicę między dwiema stronami kartki papieru. Ponadto samochód jest poddawany próbom odporności na wiatr, grad i bombardowany sztuczną ulewą — padającą z intensywnością 200 mm na godzinę — w specjalnej komorze symulacyjnej.

Auto musi wytrzymać od dwóch do 10 minut takiego testu „burzowego”, a do wnętrza nie może przedostać się ani kropla wody. Ilość wody w komorze około dwukrotnie przekracza średnią wielkość opadów występującą podczas silnego tajfunu.

W tym krótkim filmie podglądamy „łowców burz” — ludzi, którzy powodowani szczególną pasją i ciekawością doświadczają tak skrajnych warunków atmosferycznych. W poniższej galerii łowca burz opisuje najbardziej niezwykłe sytuacje, w jakich kiedykolwiek się znalazł, i wyjaśnia, jakie to uczucie znaleźć się w samym środku szalejącej burzy.

TWORZYMY, BY ZACHWYCAĆ: LEXUS GS

DYNAMICZNY UKŁAD JEZDNY LEXUSA — NOWY SYSTEM INSTALOWANY W MODELU GS F SPORT, POTRAFI OKIEŁZNAĆ PRZECIWSTAWNE SIŁY I DOSTARCZA NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ Z JAZDY. CHOĆ TRUDNO W TO UWIERZYĆ, INSPIRACJĄ DLA JEGO PROJEKTANTÓW BYŁY DOŚWIADCZENIA... FREEDIVERÓW — MIŁOŚNIKÓW NURKOWANIA NA WSTRZYMANYM ODDECHU

W powyższym krótkim filmie freediverka i autorka książki One Breath, Emma Farrell, mówi o pokonywaniu naturalnej potrzeby zaczerpnięcia oddechu, a Doug Knox z magazynu Lexusa opisuje, w jaki sposób dynamiczny układ jezdny godzi przeciwieństwa i pokonuje przeciwności.

Ten nowy system, zainstalowany po raz pierwszy w nowym modelu GS F SPORT, integruje działanie układu kierowniczego i licznych czujników, dostarczając kierowcy niezapomnianych wrażeń. Jest jednocześnie pierwszym systemem dynamicznego sterowania układem jezdnym zastosowanym razem z napędem hybrydowym.

Przy większych prędkościach tylne koła nieznacznie skręcają w tym samym kierunku, co koła przednie, przez co samochód „ostrzej” i pewniej reaguje na ruchy kierownicy. Natomiast przy niskich prędkościach tylne koła skręcają w stronę przeciwną niż przednie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nielogiczne, jednak w istocie zapewnia znacznie lepszą kontrolę nad pojazdem, precyzję prowadzenia i stabilność.

W załączonej galerii Fred Buyle dzieli się swoimi spostrzeżeniami z podwodnego świata, który zwiedza jako nurek-freediver i autor podmorskich fotografii.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ