flagship finish desktop

JAKOŚĆ WYKONANIA

WYKOŃCZENIE FLAGOWEGO MODELU

Gdy w 1989 roku Lexus zaprezentował swój pierwszy model, LS, nasze bezkompromisowe podejście do jakości wykonania i wykończenia na zawsze zmieniło oczekiwania klientów wobec samochodów luksusowych.

STANDARD WYKONANIA LS

Lexus LS to ikona dbałości o detale, zaangażowania i mistrzowskiego wykonania. Łącząc fantastyczne osiągi z wizjonerskimi innowacjami i ponadczasowym stylem, samochód ten jest źródłem niepowtarzalnych wrażeń.

LS jest pod każdym względem doprowadzony do perfekcji i wyznacza standard mistrzowskiego wykonania i najwyższej jakości w całej gamie Lexusa.

    takumi flagship craft the ls standard

WYJĄTKOWE WYKOŃCZENIE

 •     takumi flagship craft exceptional finish 01

  WYJĄTKOWE WYKOŃCZENIE

  JAPOŃSKIE INSPIRACJE

  By uczynić Lexusa LS pięknym, wróciliśmy do korzeni. To właśnie elementy japońskiej kultury zainspirowały nas do stworzenia wnętrza i wykończenia, które zapiera dech. Zderzenie tradycji z zaawansowanymi technologami produkcji przyniosło fantastyczne efekty.

  Nastrojowe oświetlenie inspirowane jest japońskimi latarniami, a podłokietniki wydają się unosić w powietrzu tuż obok drzwi.

 •     takumi flagship craft exceptional finish 02

  WYJĄTKOWE WYKOŃCZENIE

  DREWNO SPOD RĘKI MISTRZÓW TAKUMI

  Choć LS należy do najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych samochodów, w jego wnętrzu zastosowaliśmy — z szacunkiem i wyobraźnią — naturalne materiały, tworząc przestrzeń wysmakowaną i przepełnioną spokojem.

  Wyrafinowane forniry i ornamenty wycinane laserowo układają się w niezapomniane wzory. Do wyboru są trzy oryginalne warianty wykończenia, a każdy z nich wyszedł spod ręki Takumi — naszych najbardziej doświadczonych mistrzów.

SZKŁO KIRIKO

Codzienna eteryczna gra światła z cieniem stała się dla nas inspiracją do współpracy z renomowanym producentem wyrobów szklanych Kiriko.

Jaki efekt przyniosła? Powstał ekskluzywny, ręcznie robiony panel ozdobny, który wita kierowcę i pasażerów z wielką siłą oddziaływania, a zarazem pełną szacunku delikatnością.

RĘCZNIE PLISOWANE PANELE

 • RĘCZNIE PLISOWANE PANELE

  ELEGANCJA W STYLU ORIGAMI

  Ręcznie plisowane wewnętrzne panele drzwi Lexusa LS są pełnoprawnym dziełem sztuki stworzonym przez naszych mistrzów Takumi i inspirowanym tradycyjnym japońskim origami.

  W załamaniach fantastycznego trójwymiarowego wzoru przewija się charakterystyczny dla Lexusa motyw litery „L”. W dodatku całość za dnia wygląda zupełnie inaczej niż nocą, ponieważ ustawione pod różnym kątem powierzchnie tkaniny grają ze światłem.

 •     takumi flagship craft hand pleated trims 03
      takumi flagship craft hand pleated trims 02

  WRAZ Z ZACHODEM SŁOŃCA TKANINA ZMIENIA SWÓJ WYRAZ. ZA DNIA PROMIENIE NATURALNEGO ŚWIATŁA MUSKAJĄ JEJ GEOMETRYCZNE KSZTAŁTY. NOCĄ PLISOWANA STRUKTURA JEST PODŚWIETLONA PRZEZ PODŚWIETLENIE W KABINIE LEXUSA LS.

KOMFORT ZAPROJEKTOWANY

By wyznaczyć nowy standard luksusu, nie wystarczy wyposażyć samochód w liczne wyrafinowane i starannie wykonane elementy. Niezbędne jest podejście całościowe. Tworząc nowego Lexusa LS, czerpaliśmy inspirację z japońskiej tradycji gościnności, „Omotenashi”.

Interesował nas ogół wrażeń, jakie będą udziałem kierowcy i pasażerów, dlatego zaprojektowaliśmy kabinę, która wita swoich użytkowników i otacza ich komfortem, a także szybko i naturalnie reaguje na potrzeby kierowcy.

    takumi flagship craft crafted for comfort 02

KOMFORT POPRZEZ DOSKONAŁOŚĆ

LUKSUSOWE DETALE

Jak przystało na najlepszego gospodarza, LS proponuje gościom swoje najwygodniejsze fotele i zachęca, by zaznać w nich odprężenia. Oferuje podgrzewanie, chłodzenie, a nawet masaż shiatsu. I mnóstwo miejsca na nogi — więcej nawet niż w poprzednich generacjach modelu LS.

Można też wybrać fotel rozkładany. Po odchyleniu w tył — maksymalnie o 48 stopni — stwarza idealne warunki do relaksu, a w ustawieniu bliskim pionu, pod kątem 24 stopni, ułatwia wysiadanie z samochodu.