2017 lexus valerian hero01

LEXUS WSPÓŁTWORZY FANTASTYCZNY ŚWIAT „VALERIANA I MIASTA TYSIĄCA PLANET”

„Valerian i miasto tysiąca planet” to jedna z największych europejskich produkcji filmowych w historii. A Lexus zagrał w niej jedną z głównych ról. Autorzy scenografii do fantastyczno-naukowego filmu Luca Bessona z 2017 roku stworzyli wizję pojazdu z czasów Valeriana, które nadejdą za 700 lat. Tym pojazdem jest Lexus SKYJET.

TYMCZASEM W ROKU 2800...

Premiera jednomiejscowego SKYJET-a miała miejsce na prezentacji najnowszych produktów luksusowych i inicjatyw lifestyle'owych Lexusa w Miami. SKYJET stworzony został przez autorów scenografii do Valeriana, jako wyobrażenie typowego pojazdu z XXVIII stulecia.

Na lifestyle'owej imprezie Lexusa w Miami Dane DeHaan, odtwórca tytułowej roli w nowym (2017) filmie „Valerian i miasto tysiąca planet”, odsłonił replikę pojazdu SKYJET, dając publiczności przedsmak tego, co czeka widzów w fantastycznym świecie Valeriana.

Autorzy filmowej scenografii poprosili projektantów Lexusa, by ci pomogli im przemycić w ostatecznym projekcie SKYJET-a współczesne akcenty stylistyczne (uważny widz rozpozna przynajmniej niektóre z nich na ekranie) i nawiązania do obecnych kultowych modeli naszej marki. W finalnej wersji znalazła się nowa interpretacja wrzecionowatej atrapy chłodnicy Lexusa oraz światła zainspirowane kształtem niecierpliwie oczekiwanego coupé 2018 LC.

Projektując wnętrze modelu koncepcyjnego, autorzy scenografii do Valeriana czerpali inspirację z naszych najnowszych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji i interfejsów człowiek-maszyna. W akcji filmu pewną rolę odgrywa też kapsuła energetyczna, będąca nawiązaniem do innowacyjnych wodorowych ogniw paliwowych Lexusa.

IMPONUJĄCE ROZMACHEM SCENY POŚCIGÓW

Komentując prezentację ścigacza, Dane DeHaan mówi: „Zawsze chciałem pracować z Lukiem Bessonem, ponieważ on w swoich filmach dba o najdrobniejsze nawet szczegóły, realizując scenariusz w maksymalnie twórczy sposób. Doskonałym przykładem tego jest udział marki Lexus w tworzeniu Skyjeta: sceny pogoni z jego udziałem stanowią jedne z najbardziej emocjonujących fragmentów filmu”.

Po ubranym w dramaturgię widowisku świetlnym, inicjującym pokaz repliki Skyjeta, na scenie pojawił się Dane DeHaan, aby opowiedzieć o ujęciach ze ścigaczem i współpracy na planie z filmową partnerką Carą Delevingne oraz reżyserem Lukiem Bessonem.

Spiros Fotinos, szef globalnego marketingu Lexusa, tak komentuje to partnerstwo: „Gdy Luc Besson po raz pierwszy opowiedział nam o swojej wizji Valeriana, od razu poczuliśmy, że łączy nas wspólne pragnienie wykraczania ponad przeciętność i tworzenia rzeczy niezwykłych. Pomoc przy wystylizowaniu i wyposażeniu SKYJET-a na wzór Lexusa była dla nas pasjonującym wyzwaniem. Oprócz satysfakcji z włączenia naszej marki w fantastyczną opowieść, dużą radość sprawił nam widok naszych projektantów i konstruktorów, gdy zapowiedzieliśmy im, że teraz będą pracować nad pojazdem kosmicznym!”.

W miarę zbliżania się zaplanowanej na sierpień 2017 roku premiery przez najbliższe siedem miesięcy Lexus będzie podgrzewał emocje fanów filmu na całym świecie, odsłaniając pewne szczegóły akcji rozgrywającej się w świecie Valeriana.

Więcej informacji o filmie VALERIAN I MIASTO TYSIĄCA PLANET:

ZOBACZ, CO CZEKA CIĘ W ŚWIECIE VALERIANA

Bazując na komiksowej noweli „Valerian i Laurelina”, wizjonerski pisarz i reżyser filmowy Luc Besson unowocześnił tę kultową serię i nadając jej epicki rozmach, przekuł ją w zupełnie nową sagę kosmiczną. Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) są specjalnymi agentami rządowymi, oddelegowanymi przez władze zajmowanych przez ludzkość terytoriów do utrzymywania porządku we wszechświecie.

Zgodnie z rozkazem swojego komendanta (Clive Owen), wyruszają z ekscytującą misją do intergalaktycznego miasta Alpha — systematycznie rozrastającej się metropolii, zamieszkałej przez tysiące gatunków istot ze wszystkich zakątków wszechświata. W centrum tego miasta tysiąca planet pojawia się tajemnicza mroczna siła zagrażająca jego pokojowemu istnieniu. Valerian i Laureline podejmują niebezpieczną walkę ze złowrogim bytem, aby ochronić nie tylko miasto Alpha, ale i przyszłość całego wszechświata.

Next steps