WZORNICTWO

CHARAKTERYSTYCZNY STYL

Język stylistyczny L-finezji kształtuje nasz proces projektowania. Co to oznacza? Najnowsze rozwiązania techniczne i pomysły stylistyczne traktujemy jako punkt wyjścia i staramy się stworzyć produkt końcowy z jak największą precyzją.

L-FINEZJA

Fundamentem tej filozofii są trzy zasady, które rządzą wszystkimi naszymi decyzjami w sferze estetyki.

 • Przewidywanie oczekiwań

  Zgodnie z zasadami Omotenashi — japońskiej idei gościnności — nie poprzestajemy na zaspokajaniu potrzeb i spełnianiu życzeń kierowców naszych samochodów. Przewidujemy te potrzeby i dyskretnie wyprzedzamy oczekiwania. Po to, by zachwycać.

  Przenikliwa prostota

  Każda rzecz, którą tworzymy, musi być naturalnie przyjemna w każdym kontakcie i przy każdym użyciu. Przedkładamy prostotę nad złożoność, by skuteczniej wywoływać u kierowcy autentyczne, skoncentrowane emocje.

  Intrygująca elegancja

  Wszystkie nasze samochody mają w sobie „to coś”, co przyciąga spojrzenia. Ale potrafią też utrzymać raz zdobyte zainteresowanie. Im dłużej się na nie patrzy, tym staje się ono głębsze. Nasi projektanci nazywają to doświadczenie „wizualną podróżą”.

WRZECIONOWATA ATRAPA CHŁODNICY

Atrapa chłodnicy o kształcie wrzeciona jest natychmiast rozpoznawalna jako stylistyczny „podpis” Lexusa. Jest podkreślona tak wyraźnie, że nie sposób jej przeoczyć. Ale choć od lat trwa jako stały symbol, poddawana jest subtelnym przemianom, z roku na rok i z modelu na model.

REFLEKTORY W KSZTAŁCIE LITERY L

Nasze światła w kształcie litery L harmonizują z wrzecionem na przedzie samochodu, podkreślając jego imponujący wizerunek. Z przodu i z tyłu każdego pojazdu światła przywołują nazwę naszej marki. I stale ewoluują w ślad za postępem technicznym oraz rozwojem języka stylistycznego.

CHARAKTERYSTYCZNY PROFIL

Piękno każdego Lexusa w sposób szczególny ujawnia się w jego profilu. Linie nadwozia widziane z boku układają się w wyrafinowane, aerodynamiczne kształty, a głębokie przetłoczenia są echem pierwszej litery naszej nazwy. Styl, rzemiosło, technika i sportowe zacięcie współtworzą spójny, niepowtarzalny komunikat.