AKTUALNOŚCI LEXUSA

LEXUS NADAJE FINALNE SZLIFY LEXUSOWI RZ, NOWEMU MODELOWI Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM

  • Zbudowany na całkowicie nowej, dedykowanej platformie e-TNGA, Lexus RZ został zaprojektowany, by zapewniać niesamowite wrażenia z jazdy. Ma on wyznaczyć zupełnie nowy standard samochodów elektrycznych, gwarantując komfort oraz dynamikę charakterystyczne dla marki Lexus.

    Lexus RZ, dzięki ekscytującym, zaawansowanym technologiom, takim jak innowacyjny system DIRECT4, zapewni znakomitą przyczepność, jeszcze lepszą kontrolę nad pojazdem oraz poczucie bezpieczeństwa.

    System DIRECT4 w dynamiczny sposób kontroluje siłę napędową kół, cały czas nadzorując i optymalizując dostarczanie mocy. Dzięki temu, Lexus RZ może płynnie przełączać się z napędu na przednie koła na napęd na tylną oś lub zmieniać kombinacje napędu na cztery koła w mgnieniu oka.

    Nowy Lexus RZ będzie również dostępny z najnowocześniejszym systemem steer-by-wire, który zapewnia komfort i wygodę, eliminując konieczność wielokrotnego przeplatania rąk na kierownicy podczas manewrowania na parkingu. Wyobraź sobie wykonanie pełnego skrętu za pomocą pojedynczego ruchu kierownicą: w tym samym czasie, unikalny i ergonomiczny kształt kierownicy zapewnia dostęp do wszystkich istotnych informacji, od tablicy rozdzielczej po wyświetlacz na przedniej szybie.

    Nowy Lexus RZ zostanie zaprezentowany w pierwszej połowie 2022 roku. Oficjalnie nowy model powinien pojawić się w Salonach Lexusa pod koniec roku.