dada

THE LOFT BY LEXUS

DADA

Klocki DADA to zabawka, która pobudza i rozwija dziecięcą wyobraźnię. Poszczególne elementy można tutaj łączyć ze sobą na wiele sposobów za pomocą opasek, otworów i kołków.
„Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, a każde dziecko ma swój własny, niepowtarzalny świat. Kiedy opowiada swoje historie, robi to z przejęciem. Dzięki zabawkom dzieci mogą urzeczywistniać swoje wizje. Dostępne klocki mają jednak określone kształty i standardowe elementy łączące. Stanowi to ograniczenie dla dziecięcej wyobraźni. A gdyby tak pozwolić dziecku na tworzenie wymyślonych stworów z rozmaitych elementów odpowiadających jego oczekiwaniom? Mogłoby wtedy wyrażać siebie, tworząc prace o oryginalnej kolorystyce i niepowtarzalnych kształtach. Klocki DADA rozwijają dziecięcą wrażliwość. Dziecko może łączyć znane obiekty opaskami lub za pomocą otworów i testować własne metody składania konstrukcji, tworząc wszystko, co tylko sobie wymarzy. Klocki można zabrać ze sobą na dwór w zwijanej torbie. By rozpocząć zabawę, wystarczy ją tylko rozłożyć. DADA to zestaw minimalistycznych klocków. Dziecko może jednak za ich pomocą budować przeróżne twory, które rodzą się w jego głowie. Różnorodne kształty klocków pozwalają na konstruowanie rozmaitych obiektów. Ponadto klocki mogą pomóc dziecku w nauce planowania i przewidywania”.

PROJEKTANT: MYUNGSIK JANG

Projektant Myungsik Jang ceni naturalne formy i swobodę wyrażania siebie. Inspiracji szuka w otoczeniu, na przykład w przyrodzie i świecie zwierząt. Za pomocą swoich projektów chce opowiadać historie i skłaniać do działania. Prace tworzy zazwyczaj ręcznie z przypadkowych elementów, które są akurat dostępne.