OSIĄGI

SPORTY MOTOROWE

Aby dostrzec istotę wyjątkowego i głębokiego zaangażowania Lexusa w rozwój samochodów o sportowych osiągach, warto przyjrzeć się naszym supersamochodom i pojazdom reprezentującym nas na zawodach. Od starannie opracowanego projektu aż po finalne testy na torze — tak właśnie powstają samochody, które przynoszą niesamowite wrażenia z jazdy.

INSPIRUJĄCY SUPERSAMOCHÓD

Autentyczna pasja popchnęła nas do podjęcia wyjątkowej, trwającej dekadę misji stworzenia najlepszego samochodu dla kierowcy. Tak narodził się legendarny supersamochód LFA. Współczesna ikona i nowy wzór dla całego świata sportowej motoryzacji. A także nasz własny punkt odniesienia, będący inspiracją dla twórców przyszłych sportowych Lexusów.

    lexus lfa born on track
    lexus legendary status

INSPIRUJĄCY SUPERSAMOCHÓD

STATUS LEGENDY

Supersamochód LFA jest urzeczywistnieniem filozofii F w jej pierwotnej postaci. Zadebiutował w 2010 roku na 41. Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Tokio i do dziś cieszy się statusem legendy.

Jest samochodem ekskluzywnym i poszukiwanym, wyprodukowanym zaledwie w 500 egzemplarzach. Tyle wystarczyło, by pozostawić trwały ślad w historii motoryzacji i szczere uznanie w branży. Niczym latarnia morska, LFA wyznaczał kierunek rozwoju i był źródłem inspiracji dla twórców Lexusa LC oraz innych modeli z literą F.

GOTOWE DO RYWALIZACJI

Tor wyścigowy stworzony jest do rywalizacji, a nasze supersamochody świetnie czują się w takich miejscach. Projektujemy je tak, by umożliwiały kierowcom sportowym pokonanie rywali zarówno poprzez swoją szybkość, jak i wszelkie inne cechy istotne w jeździe wyścigowej.

    lexus race ready

GOTOWE DO RYWALIZACJI

ZWYCIĘSKA FORMUŁA

Lexus jako pierwszy azjatycki producent samochodów wygrał wyścig VLN Endurance Championship na pętli północnej (Nordschleife) toru Nürburgring. 8 października 2016 roku prototypowy RC F GT3 sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu VLN9. Konstrukcja tego wyjątkowego samochodu została podporządkowana wydobyciu całego potencjału z silnika o mocy ponad 540 koni mechanicznych.

Specjalnie opracowane przednie błotniki minimalizują opór powietrza. Wysoki i szeroki tylny spojler wytwarza siłę dociskającą pojazd do drogi i poprawia stabilność, pozwalając szybciej pokonywać nawet najciaśniejsze zakręty. Te i inne rozwiązania są w praktyce niezwykle cenne dla każdego teamu kierowców wyścigowych.

LUKSUS GOTOWY NA TOR

Podczas testów na torze nasi kierowcy nastrajają swoje zmysły na maksymalną czułość. Odbierają bodźce, zapamiętują wrażenia i zbierają informacje. Na podstawie tych cennych spostrzeżeń projektujemy i doskonalimy nasze modele F i wyposażenie F SPORT. W efekcie powstają samochody wyrafinowane, pełne energii i sportowego ducha.

 •     2017 lexus discover performance overview f models

  OSIĄGI

  MODELE F

  Modele naszych samochodów oznaczone literą F czerpią z filozofii F i są wyrazem naszego otwarcia na emocje, szybkość i dynamikę. Za ich kierownicą czekają na Ciebie zupełnie nowe wrażenia.

 •     2017 lexus discover performance overview f sport

  OSIĄGI

  F SPORT

  A gdyby tak wziąć Twój ulubiony model Lexusa i nadać mu bardziej sportowy styl? Wersje F SPORT naszych samochodów wzbogacone są — zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzu — o sportowe akcenty stylistyczne, a ich zawieszenie zostało subtelnie przestrojone. Efekt jest porywający.