lexus RC F GT3 hero

OSIĄGI

2017 RC F GT3

Luksusowa marka lifestyle'owa, taka jak Lexus, definiuje się po części poprzez podejmowanie świeżych, ekscytujących wyzwań.

Jednym z nich jest nieustanna praca nad osiągami i charakterem naszych modeli F. Wierzymy, że dzięki doświadczeniom zdobytym w różnych dyscyplinach sportów motorowych możemy zaoferować kierowcom naszych samochodów jeszcze wspanialsze wrażenia z jazdy. Dlatego w 2017 roku zwiększamy naszą aktywność na polu sportowym, a pomoże nam w tym model RC F GT3.

Chcemy, by każde zawody stale wzmacniały pozycję naszej marki, ale także inspirowały coraz szersze kręgi entuzjastów sportów motorowych na całym świecie.
RC F GT3 ma silnik V8 o pojemności 5,4 litra i sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów do jazdy wyścigowej. Maskę, błotniki, tylny spojler, dach, poszycia drzwi, układ dolotowy silnika i deskę rozdzielczą wykonano z włókien węglowych, co pozwoliło na obniżenie masy pojazdu do zaledwie 1300 kg.

RC F GT3 uzyskał właśnie akceptację agencji FIA i będzie brał udział w mistrzostwach na terenie USA i Japonii, a także w wybranych wyścigach europejskich.

W USA dostarczyliśmy dwa Lexusy RC F GT3 dla zespołu 3GT Racing, który będzie ścigał się na nich w klasie GTD na mistrzostwach IMSA WeatherTech SportsCar Championship Series. W Japonii dwa egzemplarze, prowadzone przez załogi LM corsa, rywalizują w klasie GT300 zawodów Super GT Series.

W Europie zespoły Farnbacher Racing i Emil Frey Racing, które w ubiegłym roku wzięły udział w serii wyścigów VLN Endurance w prototypowym RC F GT3, będą kontynuowały prace rozwojowe, które pozwolą im w przyszłości rywalizować w europejskich wyścigach GT3 na wyższym poziomie. W 2017 roku wezmą między innymi udział w wybranych zawodach z serii International GT Open.

W ubiegłym roku Lexus jako pierwszy azjatycki producent samochodów wygrał wyścig VLN Endurance Championship na pętli północnej (Nordschleife) toru Nürburgring. 8 października 2016 roku prototypowy RC F GT3 sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu VLN9.

Znakomite wyniki osiągał też w zeszłym roku RC F GT500 — kolejny model Lexusa będący pochodną RC F. 2016 RC F GT500 zdominował w ubiegłym roku serię Super GT w Japonii: kierowcy zespołu SARD oraz Heikki Kovalainen i Kohei Hirate zdobyli odpowiednio mistrzostwo zespołowe i indywidualne w kategorii GT500.

Nazwa pojazdu LEXUS RC F GT3
Silnik V8 o pojemności 5,4 litra
Moc Ponad 373 kW (ponad 500 KM)
Moment obrotowy B/D
Skrzynia biegów 6-biegowa wyścigowa przekładnia sekwencyjna
Koła 13x18 (przód), 13 x 18 (tył), obręcze center lock

Hamulce z żeliwnymi tarczami
Długość całkowita 4 845 mm
Szerokość całkowita 2 030 mm
Wysokość całkowita 1 270 mm
Rozstaw osi 2 730 mm
Masa własna 1 300 kg