2018 lexus safety adaptive high beam system

LEXUS SAFETY SYSTEM

SYSTEM ADAPTACYJNYCH ŚWIATEŁ DROGOWYCH (AHS)

 • System adaptacyjnych świateł drogowych stanowi rozwinięcie idei automatycznych świateł drogowych. Inteligentnie ocenia sytuację na drodze i reaguje na nią. Zapewnia maksymalne oświetlenie drogi, a jednocześnie nie oślepia innych kierowców, dzięki czemu w nocy podróżuje się z dużo większą przyjemnością.
 • 2018 lexus safety adaptive high beam 1

  BEZPIECZEŃSTWO I LEXUS

  SYSTEM ADAPTACYJNYCH ŚWIATEŁ DROGOWYCH

  System adaptacyjnych świateł drogowych inteligentnie włącza i wyłącza poszczególne diody LED znajdujące się w każdym reflektorze, precyzyjnie kontrolując natężenie światła. Wykorzystuje umieszczoną na samochodzie kamerę do wykrywania świateł innych pojazdów, wyraźnie oświetlając drogę tak, by nie oślepiać kierowców pojazdów jadących z przodu lub nadjeżdżających z naprzeciwka.

  Kierowcy mogą więc podróżować nocą w komfortowych warunkach, dysponując maksymalną widocznością i ze spokojnym poczuciem pełnej świadomości tego, co dzieje się na drodze. Ponadto nie muszą już ciągle przełączać się między światłami drogowymi i mijania.

 • 2018 lexus safety adaptive high beam 2

  BEZPIECZEŃSTWO I LEXUS

  DWUSTOPNIOWY SYSTEM ADAPTACYJNYCH ŚWIATEŁ DROGOWYCH

  Dwustopniowy system adaptacyjnych świateł drogowych stanowi udoskonalenie systemu adaptacyjnych świateł drogowych, które umożliwia skuteczniejsze sterowanie oświetleniem. W każdym reflektorze znajdują się 24 niezależnie działające źródła światła LED ułożone w dwóch rzędach. System włącza je i wyłącza, precyzyjnie kontrolując oświetlone i nieoświetlone obszary na drodze. Umożliwia to wygaszenie światła padającego na pojazd z przodu, a jednocześnie oświetlanie drogowskazu nad tym pojazdem.