2017 lexus hero hybrid

OSIĄGI NAPĘDU HYBRYDOWEGO

GAMA MODELI LEXUS Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM

Zawsze naładowane i zawsze gotowe — niemal wszystkie modele Lexusa są dostępne w wersjach z napędem hybrydowym. Oferują bezkompromisowe osiągi, zaskakująco niskie zużycie paliwa i luksusowe wyposażenie, jednym słowem: moc litery h.

WYBIERZ NISKOEMISYJNEGO LEXUSA

Tworzymy technologię, dzięki której możemy zmieniać świat na bardziej bezpieczny i przyjazny. Dla współczesnego człowieka naczelną wartością jest zdrowie. Z troski o nie konsekwentnie eliminujemy ze swojego otoczenia szkodliwe czynniki, dokonując świadomych, odpowiedzialnych wyborów. Takim właśnie jest zakup samochodu z niskoemisyjnym napędem hybrydowym, który emituje zdecydowanie mniej szkodliwych substancji (NOx) niż pojazd wyposażony w tradycyjny napęd. W ten sposób dbamy o jakość powietrza, którym oddychamy my i nasi bliscy. 

INTELIGENTNA ALTERNATYWA DLA DIESLA

W samodoładowującym się hybrydowym Lexusie napęd benzynowy płynnie współpracuje z elektrycznym. Samodoładowujący się Lexus z napędem hybrydowym ładuje się sam podczas jazdy. Bez wtyczki, bez Diesla, bez kompromisów. Kompaktowy hatchback, SUV lub crossover, sedan, a może superszybkie sportowe coupe? W ofercie Lexusa znajdziesz samodoładowujący się model hybrydowy najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i Twojego stylu życia. Doświadczenie marki Lexus w dziedzinie hybrydowych samochodów luksusowych nie ma sobie równych. Sprzedaliśmy 1,3 miliona takich aut, sprzedajemy ich coraz więcej i sprawiliśmy, że technologia przyszłości na dobre zadomowiła się na drogach całego świata.

SAMOŁADUJĄCY SIĘ HYBRYDOWY LEXUS

Poznaj poszczególne korzyści, jakie zapewnia samoładujący się hybrydowy Lexus.

JAK DZIAŁA SAMOŁADUJĄCY SIĘ HYBRYDOWY LEXUS

Optymalne połączenie silnika benzynowego i elektrycznego.

OSIĄGI NA ŻĄDANIE

Lexus przewartościuje Twoje oczekiwania wobec osiągów napędu hybrydowego.

BEZKOMPROMISOWE PODEJŚCIE

Styl, przestronność, moc i oszczędność. W jednym.


 

 
  Hero imageshero

SAMODOŁADOWUJĄCY SIĘ HYBRYDOWY LEXUS

BEZ WTYCZKI, BEZ DIESLA, BEZ KOMPROMISÓW

Odkryj inteligentne innowacje, które idealnie równoważą oszczędność paliwa i przyjemność z prowadzenia. Gdy tylko zajmiesz miejsce za kierownicą, samodoładowujący się hybrydowy Lexus od razu jest gotów ruszać w drogę. A podczas jazdy ładuje się automatycznie.

TO, CO NAJLEPSZE Z DWÓCH ŚWIATÓW

Napęd hybrydowy Lexus dostarcza emocji typowych dla jazdy autem z mocnym silnikiem benzynowym. A zużywa nieprawdopodobnie mało paliwa, inteligentnie korzystając z silnika elektrycznego. Czy to oznacza kompromis? Nie taki, jakiego należałoby się obawiać. Przeciwnie, nasz napęd hybrydowy zapewnia błyskawiczne przyspieszenie, niskie zużycie paliwa i wyraźnie obniżony poziom emisji CO2 — jest więc po prostu dobrym wyborem. Dla Ciebie i środowiska naturalnego.

 • 
 

 
  2017 lexus hybrid intelligent performance

  NIESAMOWITA CISZA I DOPRACOWANIE

  Wystarczy ruszyć hybrydowym Lexusem w trybie samochodu elektrycznego (EV), by od razu dostrzec, a raczej usłyszeć różnicę: brzmienie ciszy. Na tym etapie pojazd porusza się niemal bezgłośnie i nie zużywa benzyny, a to oznacza, że nie wydziela także substancji szkodliwych do atmosfery. Podobnie jest podczas jazdy z umiarkowaną prędkością i gdy samochód stoi w korku lub na światłach.

  Gdy kierowca zaczyna przyspieszać, silnik elektryczny bez najmniejszego zawahania podaje zastrzyk momentu obrotowego, a silnik benzynowy budzi się do życia i płynnie przejmuje rolę głównego napędu. Dwa silniki współdziałają ze sobą nawzajem i z przekładnią E-CVT, tak aby rozpędzanie przebiegało gładko, bez szarpnięć towarzyszących zmianom biegów. Kierowca nie musi w ogóle zastanawiać się nad zmianą rodzaju napędu ani nad jego działaniem.

 • 
 

 
  2017 lexus hybrid meet the rc ccis

  HAMOWANIE REGENERACYJNE

  Hybrydowy Lexus potrafi nawet wykorzystać energię kinetyczną pojazdu, który wytraca prędkość. To pomysłowe rozwiązanie nazywa się hamowaniem regeneracyjnym.

  Podczas hamowania silnik elektryczny zaczyna działać jak prądnica, stawiając opór i jednocześnie wytwarzając prąd służący do ładowania akumulatora. Innymi słowy, energia zużyta na zatrzymanie samochodu jest później ponownie wykorzystywana do jego rozpędzenia.

  Jaką praktyczną korzyść przynosi hamowanie regeneracyjne? Ano taką, że samochodu z napędem hybrydowym Lexus nigdy nie trzeba podłączać do stacji ładowania ponieważ akumulator inteligentnie ładuje się podczas jazdy.

 • 
 

 
  2017 lexus hybrid range
 • 
 

 
  2017 lexus hybrid multi stage hybrid system

  MULTISTAGE HYBRID

  W napędzie hybrydowym Lexusa LC 500h po raz pierwszy pojawiła się także wielostopniowy układ Multistage Hybrid.

  Wprowadzenie stałych przełożeń pozwoliło na lepsze dopasowanie prędkości obrotowej silnika i prędkości jazdy do intencji kierowcy. W efekcie reakcja na naciśnięcie pedału przyspieszenia jest jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Gdy kierowca przełączy Lexusa LC 500h w tryb ręcznej zmiany biegów, przekładnia E-CVT i automatyczna skrzynia biegów, działając wspólnie, będą zachowywać się, jak błyskawicznie działająca przekładnia 10-biegowa.

  Jazda taką hybrydą, a zwłaszcza ruszanie z miejsca, daje mnóstwo przyjemności. I tak oto niesamowite osiągi i niezrównany luksus udało się osiągnąć w samochodzie, który w jak najmniejszym stopniu obciąża środowisko naturalne.

ZOBACZ, JAK DZIAŁA SYSTEM MULTI STAGE HYBRID

WYBIERZ SAMOCHÓD HYBRYDOWY DLA SIEBIE

Bezkompromisowa moc, niezrównany luksus i inteligentna oszczędność paliwa to cechy wyróżniające samochody hybrydowe Lexusa. Oferujemy najbogatszą na świecie gamę modeli z takim napędem, obejmującą SUV-y, crossovery, sportowe sedany i modele coupé. Przekonaj się, dlaczego Lexus jest ulubioną światową marką luksusowych samochodów hybrydowych.