Hybrid M1 HeroVideo

Silniki Diesla od lat słynęły z niskiego zużycia paliwa i dużej trwałości, ale coraz bardziej wyśrubowane normy emisji spalin sprawiły, że ta druga cecha należy już do przeszłości. Diesle stały się skomplikowane, a ich bieżące serwisowanie kłopotliwe i drogie. Filtry cząstek podczas jazdy miejskiej ulegają zablokowaniu, a koła dwumasowe i wysokociśnieniowe systemy wtrysku paliwa to elementy, których okresowa naprawa jest nieunikniona.

We współczesnym mieście znacznie bardziej wydajny okazuje się napęd hybrydowy. Częste hamowania sprawiają, że uwidacznia się największa zaleta hybryd - odzyskiwanie energii kinetycznej. Tam, gdzie samochód z silnikiem diesla tylko grzeje hamulce, hybryda przetwarza energię kinetyczną na elektryczną i ładuje baterię. Zgromadzona w niej energia służy następnie do napędzania samochodu, odciążając silnik benzynowy.

Po raz pierwszy zastosowany w modelu LC 500h układ Multi Stage Hybrid łączy wszystkie tradycyjne elementy napędu hybrydowego – 3,5-litrową benzynową jednostkę V6, mocny silnik elektryczny i litowo-jonowy akumulator – z dodatkową, 10-stopniową skrzynią biegów.

Nowy układ Multi Stage Hybrid wykorzystuje atut silnika elektrycznego, jakim jest generowanie maksymalnego momentu obrotowego już od zerowej prędkości obrotowej. Dzięki temu samochód szybko reaguje na wciśniecie pedału przyspieszenia i rozpędza się do 100 km/h w mniej niż 5 sekund.

LEXUS HYBRID DRIVE 4X4

Dostępny w SUV-ach Lexusa napęd Lexus Hybrid Drive 4x4 nie tylko pozwala na jazdę w wymagających warunkach, ale także stabilizuje samochód podczas szybkiej jazdy w zakrętach. Układ ten wykorzystuje drugi silnik elektryczny, napędzający tylną oś, korzystający wyłącznie z energii odzyskanej podczas hamowania regeneracyjnego. To właśnie temu procesowi hybrydowe SUV-y zawdzięczają swoją ekonomiczność.

ZAWSZE NAŁADOWANE, ZAWSZE GOTOWE

NAJBOGATSZA GAMA SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH

OD SPORTOWYCH EMOCJI PO LUKSUSOWE, PRZESTRONNE WNĘTRZA — LEXUS JAKO JEDYNY NA ŚWIECIE OFERUJE TAK BOGATĄ GAMĘ SAMOCHODÓW Z NAPĘDEM W PEŁNI HYBRYDOWYM.

BRAK WYNIKÓW

Żadne pojazdy nie spełniają kryteriów wyszukiwania. Poszerz kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

CT

CT

POCZĄTEK CICHEJ REWOLUCJI

Pierwszy na świecie luksusowy samochód kompaktowy z napędem w pełni hybrydowym.

New IS 2016 range local

IS

ZAWSZE PROWADZISZ

Sedan dający najwięcej radości z jazdy.

GS MY 16

GS

NOWA DEFINICJA MOCY

Idealna równowaga między luksusem a sportowym prowadzeniem.

2017 Lexus LS 600h F SPORT Home Range Exterior 460 480

LS

NAJWYŻSZY POZIOM LUKSUSU

Bezkompromisowo wyrafinowana limuzyna o fantastycznych osiągach.

2017 Lexus NX 300h Home Range Exterior

NX

FUTURYSTYCZNY SUV

Futurystyczny SUV wykorzystujący najnowocześniejsze technologie i najszlachetniejsze materiały.

2017 Lexus RC 300h F SPORT Home Range Exterior 460 480

RC

NOWATORSTWO STYLU I TECHNOLOGII

Pierwsze na świecie luksusowe coupe z napędem w pełni hybrydowym.

RX MY 16

RX

NAJWIĘKSZY SUV LEXUSA

Stworzony, by wyznaczać kierunek.

2017 Lexus LC 500h Home Range Exterior 460 480

LC

NAJBARDZIEJ RADYKALNY NAPĘD HYBRYDOWY

Przeniesione wprost z desek kreślarskich na ulice, olśniewające Gran Turismo.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ