LEXUS 4X4 E-FOUR

Dostępny w SUV-ach Lexusa napęd Lexus Hybrid Drive 4x4 nie tylko pozwala na jazdę w wymagających warunkach, ale także stabilizuje samochód podczas szybkiej jazdy w zakrętach. Układ ten wykorzystuje drugi silnik elektryczny, napędzający tylną oś, korzystający wyłącznie z energii odzyskanej podczas hamowania regeneracyjnego. To właśnie temu procesowi hybrydowe SUV-y zawdzięczają swoją ekonomiczność.

Po raz pierwszy zastosowany w modelu LC 500h układ Multi Stage Hybrid łączy wszystkie tradycyjne elementy napędu hybrydowego – 3,5-litrową benzynową jednostkę V6, mocny silnik elektryczny i litowo-jonowy akumulator – z dodatkową, 10-stopniową skrzynią biegów.

Nowy układ Multi Stage Hybrid wykorzystuje atut silnika elektrycznego, jakim jest generowanie maksymalnego momentu obrotowego już od zerowej prędkości obrotowej. Dzięki temu samochód szybko reaguje na wciśniecie pedału przyspieszenia i rozpędza się do 100 km/h w mniej niż 5 sekund.

ZAWSZE NAŁADOWANE, ZAWSZE GOTOWE

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ