Samoładujący się układ hybrydowy Lexusa

DLACZEGO NAPĘD HYBRYDOWY?

Moc silnika benzynowego inteligentnie połączona ze sprawnością silnika elektrycznego.

OSZCZĘDNOŚĆ I OSIĄGI BEZ KOMPROMISÓW

Napęd hybrydowy Lexusa zachwyca prostotą, oferując mniejsze zużycie paliwa i niższy poziom emisji bez kompromisów, jeśli chodzi o osiągi. Przedstawiamy tutaj zalety naszych pojazdów hybrydowych i odpowiedzi na często zadawane pytania. Pozwolą one zrozumieć, dlaczego tak wielu kierowców wybiera hybrydowe Lexusy.

2017 lexus understanding hybrid portrait self charging

ZALETY NAPĘDU HYBRYDOWEGO

SAMOCZYNNE ŁADOWANIE: BEZ PODŁĄCZANIA DO GNIAZDKA

Samochodów hybrydowych Lexusa — w odróżnieniu od aut elektrycznych lub hybrydowych klasy „plug-in” — nigdy nie trzeba podłączać do zewnętrznego źródła zasilania. Ładują się same i są zawsze gotowe do jazdy.

Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdzie się samoładujący model hybrydowy Lexusa idealnie odpowiadający potrzebom każdego klienta — czy będą to miejskie eskapady ze znajomymi, rodzinne wyjazdy, czy wreszcie pokonywanie długich tras.

NAPĘDY HYBRYDOWE BEZ TAJEMNIC

 • NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁAJĄ SAMOCHODY HYBRYDOWE LEXUSA?

  Każdy z samoładujących się pojazdów hybrydowych Lexusa jest wyposażony w napęd stanowiący inteligentne połączenie silnika benzynowego z silnikiem elektrycznym. Systemy samochodu samoczynnie, nie przeszkadzając kierowcy, wybierają najlepsze źródło napędu na podstawie warunków i stylu jazdy. Technologia hybrydowa przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa i całkowicie eliminuje emisję szkodliwych substancji w tych okresach, w których pojazd jest napędzany tylko elektrycznie.

 • CZY TRZEBA JE PODŁĄCZAĆ DO STACJI ŁADOWANIA LUB GNIAZDKA?

  Nie. Silniki benzynowe naszych samochodów hybrydowych samoczynnie ładują akumulatory silników elektrycznych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przekształcającym energię. Wykorzystujemy także technikę hamowania regeneracyjnego.

 • CZY HYBRYDY SĄ BARDZIEJ KOSZTOWNE?

  Z użytkowaniem pojazdów hybrydowych Lexusa nie wiążą się żadne dodatkowe koszty eksploatacji lub serwisowania. Co więcej, w dłuższym okresie prawdopodobne jest uzyskanie oszczędności na paliwie, jeśli warunki eksploatacji pozwolą na korzystanie z silników elektrycznych. Samochody hybrydowe bywają także objęte preferencjami podatkowymi.

 • JAK NIEZAWODNE SĄ SILNIKI?

  Nasze modele hybrydowe są równie niezawodne, jak samochody z tradycyjnymi silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi. Charakteryzują się wyjątkową trwałością, a silniki elektryczne oraz prądnice są stuprocentowo bezobsługowe. Dla pewności zawsze można umówić się na odrębną kontrolę stanu technicznego napędu hybrydowego.

 • CZY NAPĘD HYBRYDOWY WPŁYWA NA OSIĄGI?

  Nie, nigdy. Nasze modele hybrydowe w istocie działają nawet lepiej niż standardowe samochody, zwłaszcza jeśli jazdę rozpoczyna się w trybie samochodu elektrycznego (EV) i pozwoli Lexusowi na włączenie silnika benzynowego wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

 • JAK SERWISOWAĆ SAMOCHÓD HYBRYDOWY?

  Coroczna kontrola stanu technicznego napędu hybrydowego to najlepszy sposób na to, by hybrydowy Lexus zawsze działał optymalnie. Takie kontrole są bezpłatne i przeprowadzane przy okazji każdego przeglądu Lexusa.


 

 
  2017 lexus understanding hybrid cinemagraph engine fallback

JAZDA BEZ WYSIŁKU

Warto osobiście przekonać się, jak łatwo i płynnie samochód hybrydowy reaguje na polecenia kierowcy, automatycznie przełączając się między dwoma źródłami zasilania, jednocześnie dając poczucie panowania nad pojazdem.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait thoughtful living

  ZALETY NAPĘDU HYBRYDOWEGO

  PRZEMYŚLANE SAMOCHODY DLA KAŻDEGO

  Dziś każdy bez trudu dobierze samoładujący się hybrydowy model Lexusa do własnego stylu życia.

  W gamie pojazdów hybrydowych mamy wyłącznie pojazdy starannie przemyślane i zaprojektowane tak, by harmonijnie wpisywały się w potrzeby użytkowników. Jazda po mieście, zakupy, aktywne uprawianie sportu lub rodzinna turystyka — każdy znajdzie tutaj model dla siebie.

  Innowacyjne układy napędowe Lexusa są elegancko wbudowane w konstrukcję pojazdu i pozostawiają mnóstwo przestrzeni w luksusowych kabinach i obszernych bagażnikach.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait cleaner future

  ZALETY NAPĘDU HYBRYDOWEGO

  CZYSTA PRZYSZŁOŚĆ

  Wykazano, że silniki Diesla i benzynowe mają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne, zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym. Lexus aktywnie działa na rzecz ograniczenia tego wpływu w różnych wymiarach — od zahamowania zmian klimatycznych po poprawę jakości powietrza w miastach.

  Kierujemy się kompleksową strategią zrównoważonego rozwoju: projektujemy rozwiązania przyjazne dla środowiska, minimalizujemy emisje szkodliwych substancji towarzyszące produkcji samochodów, staramy się, by jak najwięcej odpadów z naszych biur trafiało do recyklingu.

  Wybierając hybrydowe samochody Lexusa, kierowcy ograniczają ilość szkodliwych substancji trafiających do atmosfery i w sposób odpowiedzialny korzystają ze środowiska naturalnego. W istocie nasze układy hybrydowe emitują dziesięciokrotnie mniej szkodliwych gazów niż dopuszcza to norma Euro 6 z roku 2014 obowiązująca w odniesieniu do silników Diesla. Pomagamy klientom chronić środowisko, oferując im jednocześnie znakomite osiągi, bezkompromisową jakość i wyjątkowe wzornictwo, czyli to, czego oczekują od marki Lexus.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait smarter economics

  ZALETY NAPĘDU HYBRYDOWEGO

  INTELIGENTNE OSZCZĘDZANIE

  Napęd hybrydowy mniej obciąża środowisko i budżet użytkownika. Niskie zużycie paliwa i ograniczenie emisji substancji szkodliwych oznacza niższe koszty oraz możliwość skorzystania z lokalnych ulg podatkowych* (*informacji na ten temat udzielają lokalne autoryzowane salony Lexusa).

  Za części zamienne i eksploatacyjne, przeglądy oraz serwis odpowiadają nasi gruntownie przeszkoleni eksperci — a poziom obsługi odpowiada oczekiwaniom wobec marki Lexus. W ramach przeglądów oferujemy także kontrolę stanu technicznego napędu hybrydowego, która zapewnia bezproblemową eksploatację pojazdu.

ODPOWIEDZI NA PYTANIA O SAMOCHODY HYBRYDOWE

Jesteśmy pionierami w dziedzinie napędu hybrydowego. Oferujemy innowacyjne samochody z takim napędem od roku 2004 i w krótkim czasie staliśmy się marką pierwszego wyboru w segmencie luksusowych pojazdów hybrydowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy zapoznać się z poniższymi odpowiedziami na często zadawane pytania lub zwrócić do lokalnego salonu Lexusa.

 • CZYM JEST SAMOCHÓD HYBRYDOWY?

  Samochód hybrydowy ma dwa źródła napędu: silnik benzynowy i silnik elektryczny. W napędzie w pełni hybrydowym — takim jak napęd hybrydowy Lexus — każdy z tych silników może napędzać samochód samodzielnie albo oba mogą pracować jednocześnie, współdziałając ze sobą. Układ hybrydowy monitoruje warunki jazdy i płynnie reguluje proporcje w wykorzystaniu źródeł mocy. Przynosi to efekt w postaci niższego zużycia paliwa, ograniczenia emisji substancji szkodliwych oraz optymalizacji osiągów.

 • NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁAJĄ SAMOCHODY HYBRYDOWE?

  Silniki benzynowe działają najlepiej przy stałych prędkościach, podczas gdy silniki elektryczne doskonale sprawdzają się podczas przyspieszania i jazdy z małą prędkością. Samochód hybrydowy korzysta z zalet obu tych źródeł napędu.

  W hybrydowym Lexusie moduł sterujący mocą monitoruje warunki jazdy i wybiera źródło napędu, które powinno być używane w danej chwili. Płynnie przełącza samochód między źródłami napędu lub korzysta z obu jednocześnie. Dokonuje optymalnego wyboru za kierowcę, by ten mógł swobodnie korzystać z mocy, przyspieszenia i dynamicznej charakterystyki samochodu.

  Napęd hybrydowy w połączeniu z konstrukcją z lekkich materiałów, dopracowaną pod względem aerodynamicznym, przynosi także odczuwalne oszczędności paliwa i obniża emisję substancji szkodliwych. Gdy samochód jest napędzany tylko przez silnik elektryczny, w ogóle nie wydziela szkodliwych substancji.

 • JAK NIEZAWODNE SĄ HYBRYDOWE LEXUSY?

  Nasze modele hybrydowe są równie niezawodne, jak podobne samochody z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi. Charakteryzują się wyjątkową trwałością, a ich silniki elektryczne oraz prądnice są stuprocentowo bezobsługowe.

 • CZY BIEŻĄCE SERWISOWANIE SAMOCHODU HYBRYDOWEGO JEST DROŻSZE?

  Coroczna kontrola stanu technicznego napędu hybrydowego to najlepszy sposób na to, by hybrydowy Lexus zawsze działał optymalnie. Takie kontrole są bezpłatne i przeprowadzane przy okazji każdego przeglądu Lexusa. Jeśli jednak do planowego serwisu pozostał dłuższy czas, można umówić się na niezależną kontrolę napędu hybrydowego.

 • CZY SAMOCHODY HYBRYDOWE SĄ BEZPIECZNE?

  Samochody hybrydowe Lexusa są wyposażone w te same rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, co pozostałe modele z naszej gamy. Są równie starannie zaprojektowane i rygorystycznie testowane, a jazda nimi jest tak samo bezpieczna, jak poruszanie się samochodem z napędem konwencjonalnym.

 • JAKIE SĄ KORZYŚCI Z POSIADANIA I UŻYWANIA SAMOCHODU HYBRYDOWEGO?

  Samochód hybrydowy zużywa paliwo tylko wtedy, gdy to konieczne. Na czas jazdy z niewielką prędkością pojazd płynnie przełącza się na napęd elektryczny. Oznacza to, że samochód hybrydowy jest oszczędny, ekonomiczny i niskoemisyjny, nawet podczas przyspieszania. Gdy samochód jest napędzany tylko przez silnik elektryczny, w ogóle nie wydziela szkodliwych substancji. Napęd hybrydowy sprawia również, że osiągi samochodu w różnych warunkach są zoptymalizowane.

 • POD JAKIM WZGLĘDEM HYBRYDOWE LEXUSY SĄ LEPSZE OD INNYCH SAMOCHODÓW Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM?

  Rozwiązania hybrydowe Lexusa są oryginalne i najlepsze. Jako pierwsi wprowadziliśmy samochody z napędem w pełni hybrydowym i od tego czasu stale ten napęd doskonalimy. Na całym świecie już ponad milion kierowców pokonało miliony kilometrów w pojazdach napędzanych naszym układem hybrydowym.

  W odróżnieniu od innych systemów napęd hybrydowy Lexus może przy mniejszych prędkościach napędzać samochód wyłącznie silnikiem elektrycznym. Oznacza to zerowy poziom emisji i mniejsze całkowite zużycie paliwa. Systemy konkurencyjne zwykle mają znacznie mniejsze silniki elektryczne, które tylko wspomagają silnik benzynowy, ale nie są w stanie samodzielnie napędzać samochodu.

 • CZY MOGĘ DECYDOWAĆ, KTÓREGO ŹRÓDŁA NAPĘDU UŻYWAĆ?

  Nie ma takiej potrzeby. Inteligentny moduł sterujący mocą monitoruje warunki jazdy i płynnie steruje przepływem energii, aby obniżyć emisję i zapewnić jak najlepsze osiągi samochodu na drodze. Na każdym etapie — od ruszenia z miejsca poprzez przyspieszanie i jazdę ze stałą prędkością aż po wytracanie prędkości — samochód dokonuje optymalnych wyborów.

  Kierowca może jednak, jeśli zechce i jeśli warunki na to pozwalają, na krótko przełączyć samochód na napęd wyłącznie elektryczny, by w tym czasie nie zużywał paliwa i nie emitował szkodliwych substancji do atmosfery.

 • CZY PODCZAS DŁUGOTRWAŁEGO POSTOJU KONIECZNE JEST DOŁADOWYWANIE AKUMULATORA HYBRYDOWEGO LEXUSA?

  Samoładujących się samochodów hybrydowych Lexusa nie trzeba ładować — zawsze są gotowe do jazdy.

  Akumulator w długo nieużywanym pojeździe — np. pozostawionym w domu na czas urlopu — może się rozładować, podobnie jak w każdym samochodzie. Sytuacja taka jest jednak mało prawdopodobna. A jeśli już się zdarzy, samochód będzie można uruchomić, korzystając z silnika benzynowego.

  Zaawansowany, kompaktowy akumulator jest sprawnie ładowany podczas jazdy. Ładowanie ma miejsce także podczas hamowania, dzięki układowi ECB-R, czyli elektronicznie sterowanego hamowania regeneracyjnego. To inteligentne rozwiązanie podczas hamowania odzyskuje energię i przekształca ją w prąd elektryczny, który można wykorzystać do ładowania akumulatora.

 • JAKĄ ODLEGŁOŚĆ MOŻNA PRZEJECHAĆ HYBRYDOWYM LEXUSEM, KORZYSTAJĄC WYŁĄCZNIE Z AKUMULATORA?

  Zależy to od poziomu naładowania akumulatora, warunków jazdy i obciążenia samochodu.

  Hybrydowy Lexus przy niewielkich prędkościach może być napędzany tylko samym silnikiem elektrycznym. Nasz system inteligentnie monitoruje akumulator i dba o to, by zawsze był naładowany przynajmniej do minimalnego poziomu. Podczas jazdy na dłuższe dystanse lub z większą prędkością do akcji wkracza silnik benzynowy.

 • CZY MOGĘ UŻYWAĆ LEXUSA Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM W SKRAJNYCH WARUNKACH POGODOWYCH?

  Samochody hybrydowe marki Lexus nie różnią się pod tym względem od samochodów z napędem konwencjonalnym. W każdym przypadku należy dostosowywać sposób prowadzenia pojazdu do panujących warunków i zachowywać szczególną ostrożność, gdy zachodzi taka potrzeba. Należy unikać jazdy, jeśli wydano ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi.

 • CZYM NAPĘD HYBRYDOWY LEXUS RÓŻNI SIĘ OD RÓWNOWAŻNYCH NAPĘDÓW BENZYNOWYCH?

  Każdy samochód hybrydowy marki Lexus ma dwa źródła napędu: silnik benzynowy i silnik elektryczny. Każde z tych źródeł napędza samochód samodzielnie albo oba pracują jednocześnie i współdziałają ze sobą. Moduł sterujący mocą — najbardziej zaawansowane tego typu rozwiązanie na świecie — monitoruje warunki jazdy i płynnie steruje przepływem energii. Przynosi to efekt w postaci niższego zużycia paliwa, ograniczenia emisji substancji szkodliwych oraz optymalizacji osiągów.

  Nasze samochody hybrydowe są najlepiej wyposażonymi modelami w swoich gamach i zapewniają użytkownikom mnóstwo przyjemności z jazdy. Zarówno jako samochód do użytku prywatnego, jak i auto służbowe, hybrydowy Lexus przyniesie wymierne oszczędności finansowe, a jego użytkowanie będzie w mniejszym stopniu wpływać na środowisko naturalne.