Copy of 2018 lexus nx 300 hero

WYBIERZ ZDROWIE

STOP SMOG.
GO HYBRID.

ODPOWIEDZIALNA TECHNOLOGIA

Filozofia marki Lexus bazuje na takich wartościach jak odpowiedzialność i ciągłe dążenie do perfekcji. Czujemy się odpowiedzialni za świat, jaki współtworzymy, przede wszystkim za środowisko, które ma tak duży wpływ na nasze zdrowie.

Marka Lexus od początku swojego istnienia miała bardzo klarowną wizję - oferować luksusowe samochody, wyposażone w najnowocześniejszą technologię. Dlatego w gamie Lexusa nie ma ani jednego modelu z silnikiem Diesla, którego spaliny, jak wiemy z badań WHO, są bardzo szkodliwe.

Każdy z naszych modeli jest natomiast dostępny w wersji wyposażonej w samoładujące elektryczne napęd hybrydowy. To absolutnie innowacyjne rozwiązanie w unikalny sposób łączy spektakularną satysfakcję z jazdy z odpowiedzialnością za wpływ na nasze otoczeni

    odpowiedzialna technologia
przyjazny dla srodowiska

STOP DIESEL

PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA

Napęd hybrydowy łączy w sobie wysokie osiągi przy znacznym obniżeniu zużycia paliwa oraz zmniejszeniu emisji związków toksycznych.

Samochody Lexusa wyposażone w samoładujące elektryczne napędy hybrydowe mają mniejszą emisję CO2, najniższą emisję związków NOx i węglowodorów HC (0.01 g/km) wśród wszystkich pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi.

PRZYWILEJE DLA KIEROWCÓW

Z uwagi na ekologiczny aspekt technologii hybrydowej właściciel takiego samochodu może liczyć na wiele profitów i przywilejów - znacznie tańsze lub wręcz darmowe parkowanie, niższą stawkę ubezpieczenia (ze względu na mniejszą pojemność silnika spalinowego), a także możliwość wjazdu do stref ograniczonego ruchu.

 • energooszczednosc

  PRZYWILEJE DLA KIEROWCÓW

  ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

  Częste hamowania sprawiają, że uwidacznia się największa zaleta hybryd – odzyskiwanie energii kinetycznej. Tam, gdzie samochód z silnikiem diesla tylko grzeje hamulce, hybryda przetwarza energię kinetyczną na elektryczną i ładuje baterie. Zgromadzona w nich energia służy następnie do napędzania samochodu, odciążając silnik spalinowy.

 • niska awaryjnosc

  PRZYWILEJE DLA KIEROWCÓW

  NISKA AWARYJNOŚĆ

  Samochody hybrydowe zajmują czołowe miejsca w zestawieniach najmniej awaryjnych samochodów. Producent, mając pewność co do niezawodności zastosowanej technologii, udziela na elementy napędu hybrydowego dłuższej gwarancji, np. bateria napędu hybrydowego może być objęta gwarancją nawet do 10 lat.

TOKSYCZNE SPALINY DIESLA

Spaliny z silników diesla zostały zakwalifikowane przez Międzynarodową Agencję Badania Raka (IARC - agenda WHO) do najwyższej kategorii substancji rakotwórczych, w której znajdują się takie substancje jak azbest, alkohol, tytoń i gaz musztardowy. Raport WHO z 2012 r. po części wyjaśnił, dlaczego coraz więcej mieszkańców miast zapada na astmę, alergię, choroby serca i układu nerwowego oraz szczególnie groźne nowotwory. Spaliny oleju napędowego uznano jednogłośnie za bezpośrednią przyczynę raka płuc (ryzyko zachorowania zwiększa się o 40%) i prawdopodobną przyczynę raka pęcherza moczowego.

    toksyczne spaliny diesla

ZDROWOTNE KONSEKWENCJE

Toksyczne składowe spalin diesla są źródłem wielu groźnych chorób. Na długo pozostają w atmosferze z łatwością wnikając do naszych płuc. Mikroskopijne cząstki stałe nasycają się m.in. węglowodorami i metalami ciężkimi powodując rozwój nowotworów. Tlenki azotu (NO i NO2) nasilają astmę, choroby serca i płuc.

Wielopierścieniowe węglowodory automatyczne (WWA) szkodzą w szczególności dzieciom, które ze względu na mniejszą masę ciała wdychają ich aż pięciokrotnie więcej, co przekłada się na występowanie nowotworów krwi. Spaliny diesla zawierają także tlenek węgla, związki siarki, formaldehyd czy dioksyny - najbardziej toksyczne ze wszystkich znanych związków. Ponadto udowodniono, że dodawany jako domieszka do paliwa benzen, upośledza tworzenie się krwi, prowadząc do białaczki, uszkodzenia płodu, chromosomów i centralnego układu nerwowego.

    zdrowotne konsekwencje