POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

„JAK ANIMOWANO RUCH”

BY TCHNĄĆ ŻYCIE W TE POSTACIE, POTRZEBA BYŁO I PREZYCYJNEJ TECHNIKI, I ODROBINY FIZYCZNEJ SIŁY.

Modele postaci, które „zagrały” w projekcie, posiadają szkielety z włókien węglowych, zaś ich powłoki wykonane zostały przez drukarkę 3D. To pozwoliło na zmniejszenie ich ciężaru na tyle, że znakomici w swoim fachu marionetkarze mogli je swobodnie obsługiwać. Każdy z aktorów ożywiających postać miał swoją własną rolę do zagrania, przy jednoczesnej synchronizacji pozostałą częścią grupy.

Większość masy i momentu obrotowego przenoszona była na barki środkowego marionetkarza. Aktor stojący za nim sterował tułowiem i skłonami postaci — idealnie skoordynowanymi z ruchami głowy, którą zdalnie obsługiwał kolejny marionetkarz. Dwaj pozostali aktorzy odpowiedzialni byli za ręce i dłonie modelu. Niezliczone próby, precyzyjna choreografia, siła fizyczna i niewiarygodny talent artystów — wszystko to sprawiło, że postacie ożyły i zyskały swój charakter, zachwycając przy tym finezją własnych ruchów i gestów.

steps image 001 perform
steps image 002 perform

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ