182x102 hybrydy

TECHNOLOGIA

Przekonaj się, dlaczego przyszłość jest hybrydą.

182x102 concept

MODELE
KONCEPCYJNE

Zobacz projekty wytyczające przyszłość Lexusa.

182x102 serwis

SERWIS
I USŁUGI

Sprawdź, na czym polega najwyższy poziom obsługi.

182x102 akcesoria

AKCESORIA
LEXUSA

Uczyń Lexusa silnym wyrazem Twojego charakteru.

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

„O PROJEKCIE”

PROCES PROJEKTOWANIA POSTACI DO FILMU „STEPS” BYŁ FANTASTYCZNĄ PODRÓŻĄ.

Projektowanie postaci występujących w "Steps" miało swój początek w ręcznych szkicach i gipsowych modelach, które pomogły w określeniu zasadniczego ich kształtu i proporcji. Kolejnym etapem było stworzenie trójwymiarowych, animowanych modeli powłok i szkieletów – pozwoliło to na lepsze zrozumienie charakterystyki ruchów postaci i przygotowanie odpowiednich wskazówek dla marionetkarzy. Gdy ostateczny kształt konstrukcji był już znany, kluczową kwestią stała się waga postaci — musiały one być na tyle lekkie, by marionetkarze mogli poruszać nimi z gracją i płynnością właściwą dla ludzkiego ciała.

Rozwiązaniem problemu masy i łatwości poruszania okazało się wykonanie szkieletów z włókna węglowego oraz zastosowanie drukarki 3D do stworzenia niezwykle cienkich, a przy tym wytrzymałych powłok zewnętrznych. Ostatnim już krokiem było ręczne polerowanie zewnętrznych powłok w celu nadania postaciom odpowiedniego połysku. Dzięki przemyślanemu projektowi i zastosowaniu nowych technologii postacie robią na widzach niesamowite wrażenie, zaś ich lekkość umożliwia marionetkarzom osiągnięcie efektu finezyjnych ruchów modeli.

steps image 001 designing
steps image 002 designing

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ