POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

DIOMEDEIDAE

Do ludzkiej podświadomości dociera więcej szczegółów, niż można byłoby się spodziewać. Diomedeidae to interaktywne dzieło sztuki, które pozwala wejść w te obszary, które rzadko świadomie odwiedzamy.

Będąc rzeźbą kinetyczno-świetlną, Diomedeidae wytwarza energię elektryczną z własnego ruchu przypominającego machanie skrzydeł. Z kolei ruch ten inicjowany jest przez człowieka, który pociąga i zwalnia ciężarek umieszczony między dwoma drewnianymi listwami. Jasność diod LED podłączonych do elementów piezoelektrycznych jest tym większa, im bardziej stłumione są drgania.

Ludzie są bardzo wrażliwi na ruch świadczący o obecności żywych organizmów, ponieważ od tej wrażliwości zależało przetrwanie naszego gatunku. Diomedeidae jest niczym ptak machający skrzydłami, meduza delikatnie świecąca w morzu lub świetlik rozbłyskujący w ciemności. Oscylacje światła bezpośrednio odzwierciedlają zmiany poziomu energii, oddziałując na ludzkie zmysły subtelnymi fluktuacjami. Człowiek, pociągając za ciężarek, ożywia Diomedeidae, w nagrodę otrzymując oryginalny pokaz światła i ruchu.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ