182x102 hybrydy

TECHNOLOGIA

Przekonaj się, dlaczego przyszłość jest hybrydą.

182x102 concept

MODELE
KONCEPCYJNE

Zobacz projekty wytyczające przyszłość Lexusa.

182x102 serwis

SERWIS
I USŁUGI

Sprawdź, na czym polega najwyższy poziom obsługi.

182x102 akcesoria

AKCESORIA
LEXUSA

Uczyń Lexusa silnym wyrazem Twojego charakteru.

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

DIOMEDEIDAE

Do ludzkiej podświadomości dociera więcej szczegółów, niż można byłoby się spodziewać. Diomedeidae to interaktywne dzieło sztuki, które pozwala wejść w te obszary, które rzadko świadomie odwiedzamy.

Będąc rzeźbą kinetyczno-świetlną, Diomedeidae wytwarza energię elektryczną z własnego ruchu przypominającego machanie skrzydeł. Z kolei ruch ten inicjowany jest przez człowieka, który pociąga i zwalnia ciężarek umieszczony między dwoma drewnianymi listwami. Jasność diod LED podłączonych do elementów piezoelektrycznych jest tym większa, im bardziej stłumione są drgania.

Ludzie są bardzo wrażliwi na ruch świadczący o obecności żywych organizmów, ponieważ od tej wrażliwości zależało przetrwanie naszego gatunku. Diomedeidae jest niczym ptak machający skrzydłami, meduza delikatnie świecąca w morzu lub świetlik rozbłyskujący w ciemności. Oscylacje światła bezpośrednio odzwierciedlają zmiany poziomu energii, oddziałując na ludzkie zmysły subtelnymi fluktuacjami. Człowiek, pociągając za ciężarek, ożywia Diomedeidae, w nagrodę otrzymując oryginalny pokaz światła i ruchu.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ