POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

„AMAZING IN MOTION” NA FESTIWALU MILAN DESIGN WEEK 2014

Włoch Fabio Novembre, Japonka Nao Tamura i projektanci z zespołu Tangible Media Group przy amerykańskim MIT pod kierunkiem profesora Hiroshi Ishiiego stworzyli własne odpowiedzi na motyw przewodni marki Lexus: „Amazing in motion”.

Poprosiliśmy ich, aby spróbowali wyrazić tę koncepcję w sposób nowy także dla nich samych — i nigdy nie jeszcze stosowany przez nich w procesie twórczym.

Fabio Novembre przedstawia życie jako taniec w pracy zatytułowanej „We dance” (Tańczymy). Ruchy w tym tańcu odzwierciedlają świt — narodziny życia — i bezpośrednio nawiązują do ruchu planet i galaktyk we Wszechświecie.

Motywem przewodnim pracy „Interconnection” (Zależność) autorstwa Nao Tamury jest naturalny ruch i badanie wzajemnych zależności między ludzkością a przyrodą.

Zespół Tangible Media Group z Massachusetts Institute of Technology pokaże pracę „TRANSFORM”, która odzwierciedla przenikanie się technologii z designem i inspiruje widzów, ukazując im transformacje nieruchomych mebli w dynamiczną maszynę.

Wszystkie te prace można oglądać w Circolo Filologico Milanese od wtorku, 8 kwietnia, do niedzieli, 13 kwietnia, w ramach największego na świecie festiwalu designu: Salone del Mobile di Milano. Spotkanie przedstawicieli mediów z autorami prac zaplanowano na 8 kwietnia w godzinach od 15:00 do 16:00.

Więcej informacji o konkursie Lexus Design Award: http://www.lexus-int.com/lexus-design-award/

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ