POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

KREATORZY PRZESTRZENI ORAZ JEDZENIA TWÓRCAMI WYJĄTKOWEGO DOŚWIADCZENIA LEXUSA W CZASIE MEDIOLAŃSKIEGO TYGODNIA DESIGNU 2015

LEXUS ZAPREZENTUJE INSTALACJĘ “PODRÓŻ ZMYSŁÓW" WE WSPÓŁPRACY Z PROJEKTANTEM PHILIPPE NIGRO ORAZ SZEFEM KUCHNI HAJIME YONEDA

Lexus ogłosił swój udział w największych na świecie targach wzornictwa przemysłowego Salone del Mobile di Milano 2015 (Mediolański Tydzień Designu). Zaprezentuje instalację zatytułowaną LEXUS – A JOURNEY OF THE SENSES, od 14 kwietnia (wtorek) do 19 kwietnia (niedziela) w Carrozzeria Torneria, Zona Tortona.

Philippe Nigro, francuski projektant, o bogatym i zróżnicowanym doświadczeniu w zakresie designu, został wybrany do zaprojektowania przestrzeni. Ponadto, Lexus zwrócił się do japońskiego szefa kuchni, Hajime Yoneda, o przygotowanie food designu. Yoneda, który otrzymał trzy gwiazdki Michelina w 2009 roku, w błyskawicznym tempie wzniósł się na międzynarodowe wyżyny kulinarnego świata dzięki swym wyjątkowym i oryginalnym interpretacjom tradycji gastronomicznej. Owoc współpracy pomiędzy tymi dwoma twórcami o międzynarodowej sławie, o jakże różnym pochodzeniu, obiecuje prawdziwie wyjątkowe doświadczenie.

Celem projektu LEXUS – A JOURNEY OF THE SENSES jest pobudzenie zmysłów, tak aby umożliwić gościom doświadczenie zaskakujących wrażeń odzwierciedlających ekscytację, jaka towarzyszy prowadzeniu Lexusa. Instalacja ma stymulować zmysły odbiorców i odkryć przed nimi nieograniczone możliwości świata designu.

Tematem tegorocznego konkursu Lexus Design Award są „Zmysły”. Prace mają wyrażać przyjemność, jaka płynie z jazdy samochodami Lexusa. Dwanaście nominowanych projektów w 3. edycji Lexus Design Award zostanie również zaprezentowane w Lexus Space (Przestrzeni Lexusa).

W poniedziałek 13 kwietnia w godzinach od 10:30 do 18:00 odbędzie się przegląd prasowy w mediolańskim Lexus Space (Przestrzeni Lexusa), La Torneria, Via Tortona 32. Przestrzeń ta będzie dostępna dla publiczności w dniach od 14 kwietnia (wtorek) do 19 kwietnia (niedziela) w godzinach od 11:00 do 21:00.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ