POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

CORAZ DALEJ
IDĄCA „ANTYCYPACJA”

WYBRANO FINALISTÓW KONKURSU
LEXUS DESIGN AWARD 2016

  • Spośród 1232 zgłoszeń nadesłanych z całego świata wybrano 12 finalistów.
  • Czworo z nich, pochodzących z Wielkiej Brytanii, Kanady, Korei i Japonii, pod mentorskim nadzorem renomowanych projektantów przygotuje prototypy swoich projektów.
  • Prace wszystkich finalistów zostaną zaprezentowane na ekspozycji Lexusa podczas tegorocznej wystawy Milan Design Week, która odbędzie się w dniach od 11 do 17 kwietnia przy via Tortona 32.

Lexus International wyłonił 12 finalistów konkursu Lexus Design Award 2016. Organizatorom tego międzynarodowego konkursu dla projektantów już od pierwszej edycji w 2013 roku przyświeca ta sama myśl — wspierać pomysły, które zmieniają świat na lepsze. Inicjatywa jest skierowana do młodych, utalentowanych twórców z całego świata.

Czwarta edycja konkursu Lexus Design Award odbyła się pod hasłem „Antycypacja”. Wpłynęły 1232 zgłoszenia z 73 krajów.

W listopadzie oceny zgłoszeń dokonało jury złożone z czołowych światowych projektantów i twórców. Tegoroczni uczestnicy konkursu zaskoczyli sędziów nowatorskimi i oryginalnymi projektami, które zapewne już w niedalekiej przyszłości ujrzą światło dzienne. Po burzliwej dyskusji, podczas której doceniono zaangażowanie uczestników oraz ich nieposkromioną chęć odkrywania nieznanych artystycznych terytoriów, wyłoniono 12 najbardziej obiecujących i innowacyjnych projektów.

Mark Templin (wiceprezes Lexus International) powiedział: „Finaliści konkursu Lexus Design Award 2015 doskonale wypadli podczas gali Milan Design Week. Dzięki temu nagroda jeszcze bardziej zyskała na prestiżu. Zachęcamy wszystkich twórców do udziału w kolejnej edycji konkursu w 2016 roku, której motywem przewodnim jest hasło „Antycypacja””.

Następująca czwórka finalistów pod mentorskim nadzorem znamienitych projektantów światowej sławy stworzy prototypy swoich projektów:

  • AGAR PLASTICITY, AMAM (Japonia), to projekt bazujący na agarze, żelatynowej substancji otrzymywanej z glonów morskich, którą można stosować w opakowaniach jako ekologiczny zamiennik tworzyw sztucznych.
  • DADA, Myungsik Jang (Korea), to zabawka, która pobudza i rozwija dziecięcą wyobraźnię. Poszczególne elementy można tutaj łączyć ze sobą na wiele sposobów za pomocą opasek, otworów i kołków.
  • Shape Shifters, Angelena Laura Fenuta (Włoszka zamieszkała w Kanadzie), to wyjątkowa linia odzieżowa, która dzięki zastosowaniu rozwiązań modułowych pozwala tworzyć unikalne kreacje.
  • Trace, STUDIO AYASKAN (pochodzący z Turcji twórcy zamieszkali w Wielkiej Brytanii), to zegar, który dzięki płynowi zmieniającemu kolor pod wpływem światła UV symbolizuje upływający czas.

W tej edycji konkursu mentorami ponownie będą architekci i twórcy interdyscyplinarni Neri i Hu oraz projektant Max Lamb. Ponadto w roli tej zadebiutuje projektantka/architekt Elena Manferdini oraz artyści/architekci z grupy Snarkitecture. Cztery gotowe prototypy zostaną zaprezentowane na wystawie Lexusa podczas tegorocznej odsłony Milan Design Week, na której będzie również można obejrzeć projekty pozostałych ośmiorga finalistów. Wydarzenie będzie miało miejsce od 11 do 17 kwietnia. Adres wystawy: T32 Torneria/Carrozzeria, Via Tortona 32, 20144 (Zona Tortona).

Nagroda główna w konkursie Lexus Design Award 2016 zostanie przyznana jednemu z czterech finałowych prototypów. Ceremonia ogłoszenia zwycięzcy i wręczenia nagród odbędzie się 11 kwietnia. Dodatkowe informacje dotyczące przestrzeni ekspozycyjnej Lexusa podczas imprezy Milan Design Week 2016 zostaną ogłoszone w lutym.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ