182x102 hybrydy

TECHNOLOGIA

Przekonaj się, dlaczego przyszłość jest hybrydą.

182x102 concept

MODELE
KONCEPCYJNE

Zobacz projekty wytyczające przyszłość Lexusa.

182x102 serwis

SERWIS
I USŁUGI

Sprawdź, na czym polega najwyższy poziom obsługi.

182x102 akcesoria

AKCESORIA
LEXUSA

Uczyń Lexusa silnym wyrazem Twojego charakteru.

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

SĘDZIOWIE

lda judges hero

PAOLA ANTONELLI

KURATOR

lda judge paola

Paola Antonelli od 1994 r. pracuje w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, a obecnie jest starszym kuratorem w departamencie architektury i wzornictwa oraz dyrektorką ds. badań i rozwoju. Jej pierwsza wystawa w MoMA (w 1995 r.) zatytułowana była Mutant Materials in Contemporary Design (Przetworzone materiały we współczesnym designie). Później prowadziła wystawę Thresholds. Prowadziła wykłady na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, a także zasiadała w jury kilku międzynarodowych konkursów architektury i wzornictwa. Za cel stawia sobie promocję świadomego obcowania z designem i szerzenie wiedzy na temat jego pozytywnego wpływu na świat. Obecnie pracuje nad kilkoma pokazami o tej tematyce oraz nad książką Design Bites, w której pokaże potrawy z całego świata docenione jako przykłady wybitnego designu.

ARIC CHEN

KURATOR

lda judge aric

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Chen został właśnie Kuratorem Wzornictwa i Architektury w M+ — muzeum przyszłości kultury wizualnej w kulturalnej dzielnicy West Kowloon w Hongkongu. W 2011 i 2012 r. był dyrektorem kreatywnym festiwalu Beijing Design Week w Pekinie. Wcześniej pracował jako niezależny kurator i autor tekstów o tematyce projektowej w Nowym Jorku. Spod jego ręki wyszły dziesiątki artykułów dla takich magazynów, jak The New York Times, Metropolis, Fast Company, Architectural Record i PIN-UP.

TOYO ITO

ARCHITEKT

lda judge toyolto

W 1965 ukończył Uniwersytet w Tokio na wydziale architektury. Jego główne prace to: mediateka Sendai Mediatheque, biblioteka Tama Art University (Hachioji), stadion olimpijski (na igrzyska World Games w 2009 roku) w Kaohsiung na Tajwanie. Projekt w toku: Opera Taichung Metropolitan (Tajwan). Jest laureatem licznych nagród, w tym Nagrody Japońskiego Instytutu Architektury, Złotego Lwa wręczonego podczas VIII Międzynarodowych Targów Architektonicznych „NEXT” na Biennale w Wenecji za całokształt pracy twórczej, Królewskiego Złotego Medalu przyznanego przez Królewski Instytut Architektów Brytyjskich oraz Nagrody Pritzkera.

BIRGIT LOHMANN

REDAKTOR NACZELNA MAGAZYNU „DESIGNBOOM”

lda judge birgit

Przed przeprowadzką do Mediolanu w 1987 roku urodzona w Hamburgu Lohmann studiowała wzornictwo przemysłowe we Florencji. Pracowała dla wielu włoskich architektów i czołowych biur projektowych na stanowiskach projektanta i menedżera ds. rozwoju. Jako specjalistka ds. historii designu wykonywała zlecenia dla departamentu sprawiedliwości i międzynarodowych domów aukcyjnych. W ramach swojej pracy naukowo-dydaktycznej prowadzi seminaria dotyczące wzornictwa przemysłowego na wielu uznanych uniwersytetach na całym świecie. Od 1999 roku współtworzy magazyn designboom, a obecnie jest zarówno jego naczelną, jak i przewodniczącą programu rozwoju oraz kuratorem wystaw międzynarodowych.


ALICE RAWSTHORN

KRYTYK DESIGNU

lda judge alice

Alice Rawsthorn jest uznanym krytykiem designu. Pisze dla magazynu International New York Times, a jej kolumna Design, ukazująca się w poniedziałki, publikowana jest także w innych mediach na całym świecie. Alice jest członkiem zarządu Whitechapel Gallery oraz szkoły tańca Michael Clark Dance Company, a także przewodniczącą zarządu Chisenhale Gallery. Jej najnowsza książka, ciepło przyjęta przez krytykę „Hello World: Where Design Meets Life” (wydanej przez Hamish Hamilton), ukazuje, jak design wpływa na naszą przeszłość i teraźniejszość oraz pokazuje możliwe wpływy w przyszłości.

TOKUO FUKUICHI

PREZYDENT LEXUS INTERNATIONAL

lda judge tokuo

Absolwent studiów licencjackich na wydziale sztuki i wzornictwa Tama Art University. W firmie Toyota Motor Corporation piastował wiele stanowisk związanych z projektowaniem, stopniowo awansując na prezydenta Lexus International.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ