POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

WYSTAWA LEXUSA „ANTYCYPACJA” NA TYGODNIU DESIGNU
W MEDIOLANIE 2016

LDA Article 001

LEXUS ZAPREZENTUJE WYSTAWĘ „LEXUS — ANTYCYPACJA — SPOTKANIE”
STWORZONĄ WE WSPÓŁPRACY Z PROJEKTANTAMI: STUDIO FORMAFANTASMA I SZEFEM KUCHNI YOJIM TOKUYOSHIM

Lexus zaprezentuje wystawę „Lexus — Antycypacja — Spotkanie” podczas Tygodnia Designu w Mediolanie 2016, największych na świecie targów designu, znanych również pod nazwą Salone Del Mobile. Wystawa odbędzie się w obiekcie ekspozycyjnym Spazio Lexus — Torneria w strefie Tortona od 12 do 17 kwietnia 2016 roku. Zaprezentuje efekt wyjątkowej współpracy między projektantami ze Studia Formafantasma i uhonorowanym gwiazdką Michelin szefem kuchni Yojim Tokuyoshim.

Wystawa oferuje odwiedzającym unikalną i niespotykaną dotąd szansę — zaprasza ich do niezwykłego świata Antycypacji. Goście poznają sekrety kunsztu Lexusa i dowiedzą się, jak technologia i filozofia wzornictwa Lexusa przekładają się na doznania estetyczne i emocjonalne. Wystawa pokazuje, w jaki sposób Lexus przewiduje pragnienia i potrzeby ludzi, dostrzegając to, co dla innych pozostaje niewidoczne, dzięki czemu wciąż zaskakuje i oczarowuje na nowo. Odwiedzający przekonają się na własnej skórze, jak antycypacja wpływa na niesamowite wrażenia dostarczane przez markę.

Zespół Formafantasma zaprojektuje i stworzy miejsce wystawy. Młodzi projektanci stojący za sukcesem tego amsterdamskiego studia zdążyli już zyskać szerokie uznanie dzięki niezwykłej stylistyce oferowanych przez siebie produktów, co potwierdziła nominacja do nagrody najlepszego projektanta 2014 roku przyznawanej przez magazyn Wallpaper*. Natomiast szef kuchni Yoji Tokuyoshi, ceniony za twórcze i innowacyjne podejście, to wschodząca gwiazda kulinarnego świata. Jego nowa restauracja Ristorante Tokuyoshi w Mediolanie została uhonorowana gwiazdką Michelin zaledwie 10 miesięcy po otwarciu. Współpraca nawiązana między tymi europejskimi geniuszami doskonale wpisuje się w ambitne założenia wystawy „Lexus — Antycypacja — Spotkanie”, której celem jest spojrzenie na design z zupełnie nowych perspektyw.

LDA Article Formafantasma 002

Twórcy z Formafantasma wypowiedzieli się na temat inspirującej wizyty, jaką złożyli w siedzibie Lexusa w Japonii. „Zachwyciły nas dbałość Lexusa o nienaganną jakość wykonania, spójność procesów produkcyjnych i przemyślane czerpanie z rozwiązań technologicznych. Przekonaliśmy się, że otwartość i rzetelność marki stanowią podstawę wszelkich antycypacji. Dzięki temu stworzyliśmy koncepcję transparentności. Transparentność zakłada przyszłość opierającą się na otwartości i rzetelności, inspirującą społeczeństwo do podejmowania zrównoważonych działań i prowadzenia nowoczesnego stylu życia, by osiągać wspólne cele”.

Szef Yoji Tokuyoshi, odnosząc się do transparentności, powiedział: „Transparentność to coś więcej niż jasność i przejrzystość. Transparentność to coś niedostrzegalnego, co zmusza do refleksji. Zachęca do antycypacji i zwiększa radość z dokonanego odkrycia. Chciałbym wyrazić tę myśl poprzez doznania smakowe”.

Antycypacja to także temat tegorocznego Lexus Design Award — międzynarodowego konkursu wspierającego młodych, utalentowanych twórców oraz ich pomysły, które mogą zmienić świat na lepsze. Prace 12 finalistów konkursu Lexus Design Award 2016 również zostaną zaprezentowane podczas wystawy na Tygodniu Designu w Mediolanie.

Mark Templin (wiceprezes Lexus International) powiedział: „Finaliści konkursu Lexus Design Award 2015 doskonale wypadli podczas gali Tygodnia Designu w Mediolanie. Dzięki temu nagroda jeszcze bardziej zyskała na prestiżu. Zachęcamy wszystkich twórców do udziału w kolejnej edycji konkursu w 2016 roku, której motywem przewodnim jest hasło „Antycypacja”.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ