POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

LEXUS INSPIRUJE
W MEDIOLANIE

LDA Anticaption 1

Projektanci z cenionego na całym świecie studia Formafantasma stworzyli immersyjną ekspozycję Lexusa na Tydzień Designu w Mediolanie (Salone del Mobile), czerpiąc inspirację z naszej filozofii projektowania, doskonałości rzemiosła i technicznego zaawansowania. Ekspozycja zatytułowana „Lexus — Antycypacja — Spotkanie” jest centralnym elementem prezentacji Lexusa w ramach największej na świecie wystawy wzornictwa. Podziwiać ją można w naszym obiekcie Spazio Lexus — Torneria od 12 do 17 kwietnia, a wcześniejszy wstęp dla prasy przewidziano 11 kwietnia.

To wielowarstwowe dzieło wyraża ducha naturalnej antycypacji, który jest kluczem do naszej filozofii projektowania. Można tu także odnaleźć wpływy Omotenashi — tradycyjnej japońskiej gościnności, która przejawia się w idealnej adaptacji naszych samochodów do wszystkich potrzeb kierowcy. Instalacja jest również artystyczną interpretacją naszej przełomowej technologii wodorowych ogniw paliwowych zastosowanej w koncepcyjnej limuzynie LF-FC.

Pierwsze pomieszczenie trzyczęściowej instalacji prezentuje nowe meble stworzone przez studio Formafantasma przy użyciu tych samych procesów lakierowania i ręcznego wykańczania, które zastosowaliśmy przy budowie koncepcyjnego samochodu LF-FC.

LDA Anticaption 2

W drugim pomieszczeniu zwiedzający zaskakiwani są zmianą kształtu nadwozia LF-FC. Jest to ukłon w stronę projektantów Lexusa, którzy nieustannie poszukują perfekcji, a także zwiastun przyszłej mobilności.

W ostatnim pomieszczeniu podziwiać można nową rzeźbę kinetyczną nawiązującą do atomu wodoru i napędzaną z ogniwa paliwowego — to kolejne nawiązanie do technologii demonstrowanej w modelu LF-FC.

Dopełnieniem wrażeń są nowe projekty kulinarne autorstwa Yoji Tokuyoshiego — szefa kuchni uhonorowanego gwiazdką Michelina. Inspiracją dla nich były naturalne relacje między wodorem a wodą w zaawansowanych ogniwach paliwowych Lexusa.

Włoscy projektanci pracujący w amsterdamskim studiu Formafantasma wyjaśniają: „Zależało nam na obudzeniu w naszym projekcie progresywnego ducha antycypacji, który jest istotą designu i odzwierciedla także dążenie Lexusa do tworzenia produktów pięknych, a zarazem zrównoważonych środowiskowo”.

LDA Anticaption 3

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ