182x102 hybrydy

TECHNOLOGIA

Przekonaj się, dlaczego przyszłość jest hybrydą.

182x102 concept

MODELE
KONCEPCYJNE

Zobacz projekty wytyczające przyszłość Lexusa.

182x102 serwis

SERWIS
I USŁUGI

Sprawdź, na czym polega najwyższy poziom obsługi.

182x102 akcesoria

AKCESORIA
LEXUSA

Uczyń Lexusa silnym wyrazem Twojego charakteru.

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

AGAR PLASTICITY WYGRYWA KONKURS LEXUS DESIGN AWARD 2016

lda winner article

Jury konkursu Lexus Design Award 2016 zorganizowanego przez Lexus International ma przyjemność ogłosić, że główną nagrodę w tym roku zdobyła praca AGAR PLASTICITY autorstwa AMAM. Międzynarodowy konkurs designerski Lexusa, do którego zapraszani są obiecujący młodzi twórcy z całego świata, odbywa się już po raz czwarty. W każdej edycji konkursu Lexus Design Award cztery zespoły finalistów mają wyjątkową okazję do doskonalenia technik pracy i rozwoju swoich talentów. Pod kierunkiem światowej sławy projektantów opracowują pod względem wzorniczym nowy prototyp Lexusa. Rezultaty są prezentowane na Tygodniu Designu w Mediolanie — jednej z największych tego typu imprez na świecie.

W tym roku prezentacje czterech zwycięskich zespołów odbywały się w Mediolanie w ramach niezwykle ciekawej ekspozycji Lexusa zatytułowanej „Antycypacja — Spotkanie”. Zaprezentowano wspaniałe prace wszystkich 12 finalistów, a wśród nich zwycięski prototyp AGAR PLASTICITY oraz trzy prototypy, które uplasowały się na kolejnych miejscach. Zorganizowano też osiem paneli ekspozycyjnych z pracami pozostałych finalistów.

Zespół AMAM może pod każdym względem czuć się dumny ze swojego osiągnięcia. W tym roku na konkurs Lexus Design Award zgłoszono 1232 prace z 73 krajów, przy czym były to dzieła bardzo oryginalne, o zróżnicowanym charakterze. W nawiązaniu do motywu przewodniego tegorocznej ekspozycji — którym była „Antycypacja” — wielu autorów zaproponowało koncepcje całkowicie nowe lub jeszcze niedookreślone, które jednak z dużym prawdopodobieństwem mogą doczekać się realizacji w niedalekiej przyszłości.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ