POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

AGAR PLASTICITY WYGRYWA KONKURS LEXUS DESIGN AWARD 2016

lda winner article

Jury konkursu Lexus Design Award 2016 zorganizowanego przez Lexus International ma przyjemność ogłosić, że główną nagrodę w tym roku zdobyła praca AGAR PLASTICITY autorstwa AMAM. Międzynarodowy konkurs designerski Lexusa, do którego zapraszani są obiecujący młodzi twórcy z całego świata, odbywa się już po raz czwarty. W każdej edycji konkursu Lexus Design Award cztery zespoły finalistów mają wyjątkową okazję do doskonalenia technik pracy i rozwoju swoich talentów. Pod kierunkiem światowej sławy projektantów opracowują pod względem wzorniczym nowy prototyp Lexusa. Rezultaty są prezentowane na Tygodniu Designu w Mediolanie — jednej z największych tego typu imprez na świecie.

W tym roku prezentacje czterech zwycięskich zespołów odbywały się w Mediolanie w ramach niezwykle ciekawej ekspozycji Lexusa zatytułowanej „Antycypacja — Spotkanie”. Zaprezentowano wspaniałe prace wszystkich 12 finalistów, a wśród nich zwycięski prototyp AGAR PLASTICITY oraz trzy prototypy, które uplasowały się na kolejnych miejscach. Zorganizowano też osiem paneli ekspozycyjnych z pracami pozostałych finalistów.

Zespół AMAM może pod każdym względem czuć się dumny ze swojego osiągnięcia. W tym roku na konkurs Lexus Design Award zgłoszono 1232 prace z 73 krajów, przy czym były to dzieła bardzo oryginalne, o zróżnicowanym charakterze. W nawiązaniu do motywu przewodniego tegorocznej ekspozycji — którym była „Antycypacja” — wielu autorów zaproponowało koncepcje całkowicie nowe lub jeszcze niedookreślone, które jednak z dużym prawdopodobieństwem mogą doczekać się realizacji w niedalekiej przyszłości.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ