POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

INTRODUCING MITSUYO MIYAZAKI

REŻYSER

Miyazaki pochodzi z Osaki (Japonia) i już w bardzo młodym wieku zaczęła występować na scenie. Jej reżyserski debiut, krótkometrażowy film TSUYAKO, zaprezentowany został na festiwalu krótkich form 2011 Palm Springs International ShortFest i od razu zdobył nagrodę przyszłych filmowców (Future Filmmakers Award) oraz nagrodę publiczności.

TSUYAKO trafił na pokazy na ponad 60 festiwalach filmowych na całym świecie, zdobywając 38 nagród, w tym nagrodę DGA dla najlepszej studentki reżyserii oraz nagrody jury na festiwalach filmowych zaliczanych do klasyfikacji nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Miyazaki uzyskała tytuł licencjata sztuk teatralnych, tańca i sztuk pięknych na Uniwersytecie Południowego Utah oraz tytuł magistra sztuk w dziedzinie produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Sztuki Filmowej USC.

miyazaki

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ