POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

SPOŁECZNOŚĆ HOLLYWOOD WSPIERA IMPREZY PREMIEROWE FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH LEXUSA

KATIE HOLMES, JUSTIN CHADWICK, SIMON CURTIS, ANTOINE FUQUA I PHILLIP NOYCE WSPIERAJĄ DWÓCH REŻYSERÓW NOWEGO POKOLENIA W ICH INTERPRETACJACH MOTYWU „NIESAMOWITE ŻYCIE" MARKI LEXUS

Program Filmy Krótkometrażowe Lexusa 2014, stworzony w partnerstwie między Lexusem i The Weinstein Company, otrzymuje wsparcie środowiska Hollywood w noc premiery w Los Angeles i Nowym Jorku.

Dwaj reżyserowie nowego pokolenia, Jon Goldman i Satsuki Okawa (wraz ze scenarzystą Kenem Ochiai), korzystają ze wsparcia uznanych członków społeczności filmowej, w tym aktorki Katie Holmes (Dawca pamięci, Cudowni chłopcy, Dawson Creek), oraz reżyserów Justina Chadwicka (Mandela: Droga do wolności, wkrótce na ekranach Tulip Fever), Simona Curtisa (Mój tydzień z Marilyn, wkrótce na ekranach Woman in Gold , Antoine;a Fuqua (Gliniarze z Brooklynu, Dzień próby, wkrótce na ekranach Southpaw) i Phillip Noyce (Dawca pamięci, Spokojny Amerykanin).

Philip Noyce powiedział: "To zaszczyt zostać zaproszonym przez The Weinstein Company i Lexus International do udziału w tak innowacyjnym i ważnym programie. Ich współpraca z następnym pokoleniem filmowców będzie miała znaczący wpływ na świat kina. Jestem naprawdę podekscytowany, że publiczność będzie mogła zobaczyć, co tworzą ci utalentowani młodzi reżyserzy."

Mentorzy sami również nakręcili krótkie filmy, w których pokazali proces pracy ze swymi podopiecznymi - reżyserami nowego pokolenia. Te filmy ukazują także warsztat filmu krótkometrażowego, jego ewolucję oraz znaczenie i rosnące globalne zapotrzebowanie na tę formę przekazu. Zostały zaprezentowane przed kinowymi pokazami filmów krótkometrażowych w Los Angeles. W sieci pojawiły się w październiku.

Pierwsza prezentacja filmów krótkometrażowych Godziny na Targu i Operacja Barn Owl odbyła się na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tokio 29 maja. Premiery amerykańskie odbyły się 30 lipca w Los Angeles i 6 sierpnia w Nowym Jorku.

Oba filmy będą prezentowane na festiwalach na całym świecie i będą dołączane do największych produkcji Weinstein Company, takich jak Dawca Pamięci.

Seria Filmów Krótkometrażowych Lexusa miała swoją premierę w Internecie w październiku tego roku. Postęp produkcji filmów i harmonogram można śledzić na stronie www.lexusshortfilms.com

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ