POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

"MESSiAH"
(MESjASZ)
DAMIAN WALSHE-HOWLING

ZACHWYCAJĄCY NOWY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY LEXUSA NA FESTIWALU FILMOWYM W SYDNEY

Lexus oraz firma The Weinstein Company zaprezentowały niedawno na festiwalu filmowym w Sydney drugi z czterech filmów wybranych w ramach trzeciej edycji konkursu Krótkie Formy Filmowe Lexusa. Konkurs promuje osiągnięcia obiecujących filmowców i propaguje sztukę opowiadania historii. Zaproponowany przez Lexusa motyw tegorocznej edycji konkursu — „Antycypacja” — zachęcił do wysyłania zgłoszeń tysiące zdolnych filmowców z całego świata.

Jednym z reżyserów wyróżniających się na tle ogromnej konkurencji był Damian Walshe-Howling nagrodzony za film „Messiah” („Mesjasz”). Jego obraz w żartobliwy sposób opowiada o zderzeniu kultur, które ma miejsce w zapierającej dech scenerii australijskiej dziczy. Niewątpliwym atutem filmu jest utalentowana obsada. Podczas premiery reżyser opowiadał o tym, jak doszło do realizacji filmu, i świętował sukces odniesiony w trzeciej edycji konkursu Krótkie Formy Filmowe Lexusa.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ