POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

ZWYCIĘZCY TRZECIEJ EDYCJI
„KRÓTKICH FORM FILMOWYCH LEXUSA”

lsf article

LEXUS I THE WEINSTEIN COMPANY OGŁASZAJĄ ZWYCIĘZCÓW TRZECIEJ EDYCJI KRÓTKICH FORM FILMOWYCH LEXUSA PODCZAS FESTIWALU FILMOWEGO W NAPA VALLEY

ALEXIS MICHALIK
Francja, Europa

lsf winner 004

Alexis jest aktorem i reżyserem, który zagrał w wielu produkcjach telewizyjnych, na przykład Petits meurtres en famille, Terre de lumière czy Kaboul Kitchen; wystąpił też w filmach takich reżyserów jak Billy Zane, Diane Kurys, Safy Nebou, Yann Samuel, Fernando Colomo, Danièle Thompson czy Alexandre Arcady. Alexis jest także znany z ról teatralnych: w komedii Le Dindon, wystawionej przez Thomasa Le Douareca, czy Les Fleurs Gelées na podstawie dramatów Ibsena i Strindberga. Założył grupę teatralną Los Figaros, a jednocześnie po nakręceniu dwóch filmów krótkometrażowych — Au Sol w 2013 oraz Pim-Poum le petit Panda w 2014 roku — nie przerwał kariery scenarzysty; wkrótce zajmie się też reżyserią swojego pierwszego pełnometrażowego obrazu Escort Boys.

JEANNIE DONOHOE
USA, Ameryka Północna

lsf winner 001

Jeannie Donohoe jest utytułowaną reżyserką mieszkającą w Los Angeles. Niedawno ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku reżyserii filmowej na Uniwersytecie Columbia. Jeannie uczestniczyła w studiach pierwszego stopnia w Dartmouth College i uzyskała tytuł magistra edukacji, ucząc w szkole gimnazjalnej w Bronksie w ramach programu Teach for America. Jako autorka scenariuszy i reżyserka jest autorką kilku filmów krótkometrażowych, w tym „Lambing Season” (film wybrany do programów ponad 50 festiwali filmowych i niedawno wymieniony przez magazyn Indiwire jako jeden z najlepszych filmów krótkometrażowych 2014 roku; obecnie można go obejrzeć w serwisie PBS Film School Shorts związanym z cyklicznym programem telewizyjnym pod tym samym tytułem) oraz „Public” (Palm Springs ShortFest, PBS Imagemakers). Jeannie pracuje obecnie nad swoim pierwszym filmem pełnometrażowym zatytułowanym „Flock”.

DAMIAN WALSHE-HOWLING
Australia, Oceania

lsf winner 002

Damian to uznany aktor i twórca filmowy, przede wszystkim za sprawą swojego ostatniego filmu krótkometrażowego Suspended, który wyświetlano podczas międzynarodowych festiwali filmowych w St Kilda, Nashville, Locarno w Szwajcarii oraz na festiwalu Flickerfest. Znany jest także z debiutanckiego krótkiego metrażu z 2007 roku zatytułowanego The Bloody Sweet Hit. Damian uwielbia opowiadać historie, dlatego podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu historii i ról inspirowanych różnymi kulturami. W 2008 roku otrzymał nagrodę AFI za najlepszą rolę drugoplanową, którą zagrał w serialu Porachunki, wcielając się w postać „ulubionego mordercy” Melbourne, Andrew Benjiego Veniamina.

KEV CAHILL
Irlandia, Europa

lsf winner 003

Po ukończeniu studiów matematycznych w dublińskim Trinity College imał się różnych zajęć. Pracował jako: uczelniany kierownik ds. kulturalno-oświatowych, DJ Red Bulla na Irlandię, ogrodnik, sprzedawca słodkich koktajli, sprzedawca zup, sprzedawca owsianki/płatków, monter mebli drewnianych, puzonista, nauczyciel języka angielskiego, kierowca samochodu dostawczego, sprzedawca choinek, promotor klubu, czyściciel łodzi, barman, kelner, pomywacz w kuchni, robotnik w betoniarni, monter stołów, stażysta w ekipie przygotowującej plenery filmowe, poszukiwacz plenerów filmowych, fotograf, wideograf, kierownik planu plenerowego, stażysta w studiu efektów specjalnych, operator konwertujący dane w studiu efektów specjalnych, kierownik w studiu efektów specjalnych... W ubiegłym roku wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy — „More Than God”. Film został zgłoszony do konkursu oscarowego, był prezentowany na prawie 30 festiwalach i zdobył szereg nagród.

O KRÓTKICH FORMACH FILMOWYCH LEXUSA

Pogram krótkich form filmowych Lexusa został stworzony w 2013 roku z myślą o wsparciu nowego pokolenia twórców filmowych. Utalentowani reżyserzy i scenarzyści otrzymują od Lexusa wyjątkową możliwość nawiązania współpracy z renomowanym studiem filmowym The Weinstein Company, dzięki czemu mogą stworzyć i zaprezentować swoje dzieło na ekranach całego świata. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę lexusshortfilms.com.

O LEXUSIE

Od momentu założenia w 1989 roku Lexus zdobywał międzynarodowe uznanie dzięki najwyższej klasie produktów i doskonałej obsłudze. Lexus zajmuje pozycję lidera wśród luksusowych marek, oferując samochody hybrydowe wykorzystujące najlepsze i najnowsze technologie, a zarazem gwarantujące nadzwyczajną wygodę. Ewolucję Lexusa odzwierciedla nowoczesny wygląd jego najnowszych pojazdów. Charakterystyczna wrzecionowata atrapa chłodnicy, dynamiczna stylistyka świateł i głęboko rzeźbione linie nadwozia składają się na niepowtarzalny wizerunek luksusu, który zapewnia wyłącznie Lexus. http://www.lexus-int.com

O FIRMIE THE WEINSTEIN COMPANY

Firma The Weinstein Company zajmuje się produkcją i dystrybucją multimediów. Została założona w październiku 2005 roku przez Boba i Harveya Weinsteinów, którzy w 1979 roku stworzyli Miramax Films. Do The Weinstein Company należy także wytwórnia Dimension Films, założona w 1993 roku przez Boba Weinsteina i stojąca za takimi filmowymi przebojami jak KRZYK, MALI AGENCI i STRASZNY FILM. Wśród filmów wydanych przez The Weinstein Company i Dimension Films znajdziemy pozycje głównego nurtu, należące do różnych gatunków, a także dzieła o szczególnym charakterze — odnoszące zarówno sukcesy komercyjne, jak i artystyczne. W czasie pracy Harveya i Boba w Miramax i The Weinstein Company ich filmy otrzymały łącznie 341 nominacji do Oscara i zdobyły 81 statuetek Akademii.

Od 2005 roku The Weinstein Company i Dimension Films wydały takie filmy jak: GRINDHOUSE; 1408; GDZIE INDZIEJ JESTEM; KLUB DYSKUSYJNY; VICKY CRISTINA BARCELONA; LEKTOR; DROGA; HALLOWEEN; THE PAT TILLMAN STORY; PIRANIA 3D; BĘKARTY WOJNY; SAMOTNY MĘŻCZYZNA; BLUE VALENTINE; JAK ZOSTAĆ KRÓLEM; W FIRMIE; MIRAL; KRZYK 4; MOJA ŁÓDŹ PODWODNA; NIEGRZECZNA DZIEWCZYNA; APOLLO 18; NASZ BRAT IDIOTA; JAK ONA TO ROBI?; KLUCZ SARY; MALI AGENCI: WYŚCIG Z CZASEM 4D; MÓJ TYDZIEŃ Z MARILYN; ŻELAZNA DAMA; W.E. KRÓLEWSKI ROMANS; KORIOLAN; NIEPOKONANI; ARTYSTA; BULLY; NIETYKALNI; GANGSTER; ZABIĆ, JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ; MISTRZ; PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA; DJANGO; KWARTET; RODZINKA NIE Z TEJ ZIEMI; DARK SKIES; THE SAPPHIRES: MUZYKA DUSZY; STRASZNY FILM 5; WYPRAWA KON-TIKI; Z MIŁOŚCI DO...; FRUITVALE; KAMERDYNER; WIELKI MISTRZ; SALINGER; 12/12/12; TAJEMNICA FILOMENY; MANDELA: DROGA DO WOLNOŚCI; SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE; AKADEMIA WAMPIRÓW; DROGA DO ZAPOMNIENIA; IMIGRANTKA; YVES SAINT LAURENT; ZACZNIJMY OD NOWA; DAWCA PAMIĘCI; SIN CITY 2: DAMULKA WARTA GRZECHU; ZNIKNIĘCIE ELEANOR RIGBY; ŚCIEŻKI; MÓW MI VINCENT; GRA TAJEMNIC; PADDINGTON i ZŁOTA DAMA. Wkrótce wydane zostaną między innymi: DO UTRATY SIŁ; BEZ SZANS; NO ESCAPE; THREE GENERATIONS; UGOTOWANY; CAROL i NIENAWISTNA ÓSEMKA.

The Weinstein Company może pochwalić się też znakomitym działem produkcji telewizyjnych, który zdobył dziewięć nominacji do nagrody Emmy w 2013 i pięć w 2014 roku. The Weinstein Company Television produkuje popularny reality show Project Runway, a także nawiązujące do jego formuły programy Project Runway All Stars i Under The Gunn. Najnowsze produkcje telewizyjne The Weinstein Company obejmują Mob Wives, Million Dollar Shoppers, Rodeo Girls oraz Trailer Park: Welcome to Myrtle Manor. Jeden z projektów, które mają gotowe scenariusze i są w fazie produkcji, to John Fusco's Marco Polo. Natomiast projekty, których scenariusze są już gotowe i które znajdują się w fazie opracowywania, to między innymi Ten Commandments oraz Daniel Stashower’s The Hour Of Peril. Firma The Weinstein Company stworzyła także film Niania w Nowym Jorku i wyprodukowała serial Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ