182x102 hybrydy

TECHNOLOGIA

Przekonaj się, dlaczego przyszłość jest hybrydą.

182x102 concept

MODELE
KONCEPCYJNE

Zobacz projekty wytyczające przyszłość Lexusa.

182x102 serwis

SERWIS
I USŁUGI

Sprawdź, na czym polega najwyższy poziom obsługi.

182x102 akcesoria

AKCESORIA
LEXUSA

Uczyń Lexusa silnym wyrazem Twojego charakteru.

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

ZWYCIĘZCY TRZECIEJ EDYCJI
„KRÓTKICH FORM FILMOWYCH LEXUSA”

lsf article

LEXUS I THE WEINSTEIN COMPANY OGŁASZAJĄ ZWYCIĘZCÓW TRZECIEJ EDYCJI KRÓTKICH FORM FILMOWYCH LEXUSA PODCZAS FESTIWALU FILMOWEGO W NAPA VALLEY

ALEXIS MICHALIK
Francja, Europa

lsf winner 004

Alexis jest aktorem i reżyserem, który zagrał w wielu produkcjach telewizyjnych, na przykład Petits meurtres en famille, Terre de lumière czy Kaboul Kitchen; wystąpił też w filmach takich reżyserów jak Billy Zane, Diane Kurys, Safy Nebou, Yann Samuel, Fernando Colomo, Danièle Thompson czy Alexandre Arcady. Alexis jest także znany z ról teatralnych: w komedii Le Dindon, wystawionej przez Thomasa Le Douareca, czy Les Fleurs Gelées na podstawie dramatów Ibsena i Strindberga. Założył grupę teatralną Los Figaros, a jednocześnie po nakręceniu dwóch filmów krótkometrażowych — Au Sol w 2013 oraz Pim-Poum le petit Panda w 2014 roku — nie przerwał kariery scenarzysty; wkrótce zajmie się też reżyserią swojego pierwszego pełnometrażowego obrazu Escort Boys.

JEANNIE DONOHOE
USA, Ameryka Północna

lsf winner 001

Jeannie Donohoe jest utytułowaną reżyserką mieszkającą w Los Angeles. Niedawno ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku reżyserii filmowej na Uniwersytecie Columbia. Jeannie uczestniczyła w studiach pierwszego stopnia w Dartmouth College i uzyskała tytuł magistra edukacji, ucząc w szkole gimnazjalnej w Bronksie w ramach programu Teach for America. Jako autorka scenariuszy i reżyserka jest autorką kilku filmów krótkometrażowych, w tym „Lambing Season” (film wybrany do programów ponad 50 festiwali filmowych i niedawno wymieniony przez magazyn Indiwire jako jeden z najlepszych filmów krótkometrażowych 2014 roku; obecnie można go obejrzeć w serwisie PBS Film School Shorts związanym z cyklicznym programem telewizyjnym pod tym samym tytułem) oraz „Public” (Palm Springs ShortFest, PBS Imagemakers). Jeannie pracuje obecnie nad swoim pierwszym filmem pełnometrażowym zatytułowanym „Flock”.

DAMIAN WALSHE-HOWLING
Australia, Oceania

lsf winner 002

Damian to uznany aktor i twórca filmowy, przede wszystkim za sprawą swojego ostatniego filmu krótkometrażowego Suspended, który wyświetlano podczas międzynarodowych festiwali filmowych w St Kilda, Nashville, Locarno w Szwajcarii oraz na festiwalu Flickerfest. Znany jest także z debiutanckiego krótkiego metrażu z 2007 roku zatytułowanego The Bloody Sweet Hit. Damian uwielbia opowiadać historie, dlatego podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu historii i ról inspirowanych różnymi kulturami. W 2008 roku otrzymał nagrodę AFI za najlepszą rolę drugoplanową, którą zagrał w serialu Porachunki, wcielając się w postać „ulubionego mordercy” Melbourne, Andrew Benjiego Veniamina.

KEV CAHILL
Irlandia, Europa

lsf winner 003

Po ukończeniu studiów matematycznych w dublińskim Trinity College imał się różnych zajęć. Pracował jako: uczelniany kierownik ds. kulturalno-oświatowych, DJ Red Bulla na Irlandię, ogrodnik, sprzedawca słodkich koktajli, sprzedawca zup, sprzedawca owsianki/płatków, monter mebli drewnianych, puzonista, nauczyciel języka angielskiego, kierowca samochodu dostawczego, sprzedawca choinek, promotor klubu, czyściciel łodzi, barman, kelner, pomywacz w kuchni, robotnik w betoniarni, monter stołów, stażysta w ekipie przygotowującej plenery filmowe, poszukiwacz plenerów filmowych, fotograf, wideograf, kierownik planu plenerowego, stażysta w studiu efektów specjalnych, operator konwertujący dane w studiu efektów specjalnych, kierownik w studiu efektów specjalnych... W ubiegłym roku wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy — „More Than God”. Film został zgłoszony do konkursu oscarowego, był prezentowany na prawie 30 festiwalach i zdobył szereg nagród.

O KRÓTKICH FORMACH FILMOWYCH LEXUSA

Pogram krótkich form filmowych Lexusa został stworzony w 2013 roku z myślą o wsparciu nowego pokolenia twórców filmowych. Utalentowani reżyserzy i scenarzyści otrzymują od Lexusa wyjątkową możliwość nawiązania współpracy z renomowanym studiem filmowym The Weinstein Company, dzięki czemu mogą stworzyć i zaprezentować swoje dzieło na ekranach całego świata. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę lexusshortfilms.com.

O LEXUSIE

Od momentu założenia w 1989 roku Lexus zdobywał międzynarodowe uznanie dzięki najwyższej klasie produktów i doskonałej obsłudze. Lexus zajmuje pozycję lidera wśród luksusowych marek, oferując samochody hybrydowe wykorzystujące najlepsze i najnowsze technologie, a zarazem gwarantujące nadzwyczajną wygodę. Ewolucję Lexusa odzwierciedla nowoczesny wygląd jego najnowszych pojazdów. Charakterystyczna wrzecionowata atrapa chłodnicy, dynamiczna stylistyka świateł i głęboko rzeźbione linie nadwozia składają się na niepowtarzalny wizerunek luksusu, który zapewnia wyłącznie Lexus. http://www.lexus-int.com

O FIRMIE THE WEINSTEIN COMPANY

Firma The Weinstein Company zajmuje się produkcją i dystrybucją multimediów. Została założona w październiku 2005 roku przez Boba i Harveya Weinsteinów, którzy w 1979 roku stworzyli Miramax Films. Do The Weinstein Company należy także wytwórnia Dimension Films, założona w 1993 roku przez Boba Weinsteina i stojąca za takimi filmowymi przebojami jak KRZYK, MALI AGENCI i STRASZNY FILM. Wśród filmów wydanych przez The Weinstein Company i Dimension Films znajdziemy pozycje głównego nurtu, należące do różnych gatunków, a także dzieła o szczególnym charakterze — odnoszące zarówno sukcesy komercyjne, jak i artystyczne. W czasie pracy Harveya i Boba w Miramax i The Weinstein Company ich filmy otrzymały łącznie 341 nominacji do Oscara i zdobyły 81 statuetek Akademii.

Od 2005 roku The Weinstein Company i Dimension Films wydały takie filmy jak: GRINDHOUSE; 1408; GDZIE INDZIEJ JESTEM; KLUB DYSKUSYJNY; VICKY CRISTINA BARCELONA; LEKTOR; DROGA; HALLOWEEN; THE PAT TILLMAN STORY; PIRANIA 3D; BĘKARTY WOJNY; SAMOTNY MĘŻCZYZNA; BLUE VALENTINE; JAK ZOSTAĆ KRÓLEM; W FIRMIE; MIRAL; KRZYK 4; MOJA ŁÓDŹ PODWODNA; NIEGRZECZNA DZIEWCZYNA; APOLLO 18; NASZ BRAT IDIOTA; JAK ONA TO ROBI?; KLUCZ SARY; MALI AGENCI: WYŚCIG Z CZASEM 4D; MÓJ TYDZIEŃ Z MARILYN; ŻELAZNA DAMA; W.E. KRÓLEWSKI ROMANS; KORIOLAN; NIEPOKONANI; ARTYSTA; BULLY; NIETYKALNI; GANGSTER; ZABIĆ, JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ; MISTRZ; PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA; DJANGO; KWARTET; RODZINKA NIE Z TEJ ZIEMI; DARK SKIES; THE SAPPHIRES: MUZYKA DUSZY; STRASZNY FILM 5; WYPRAWA KON-TIKI; Z MIŁOŚCI DO...; FRUITVALE; KAMERDYNER; WIELKI MISTRZ; SALINGER; 12/12/12; TAJEMNICA FILOMENY; MANDELA: DROGA DO WOLNOŚCI; SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE; AKADEMIA WAMPIRÓW; DROGA DO ZAPOMNIENIA; IMIGRANTKA; YVES SAINT LAURENT; ZACZNIJMY OD NOWA; DAWCA PAMIĘCI; SIN CITY 2: DAMULKA WARTA GRZECHU; ZNIKNIĘCIE ELEANOR RIGBY; ŚCIEŻKI; MÓW MI VINCENT; GRA TAJEMNIC; PADDINGTON i ZŁOTA DAMA. Wkrótce wydane zostaną między innymi: DO UTRATY SIŁ; BEZ SZANS; NO ESCAPE; THREE GENERATIONS; UGOTOWANY; CAROL i NIENAWISTNA ÓSEMKA.

The Weinstein Company może pochwalić się też znakomitym działem produkcji telewizyjnych, który zdobył dziewięć nominacji do nagrody Emmy w 2013 i pięć w 2014 roku. The Weinstein Company Television produkuje popularny reality show Project Runway, a także nawiązujące do jego formuły programy Project Runway All Stars i Under The Gunn. Najnowsze produkcje telewizyjne The Weinstein Company obejmują Mob Wives, Million Dollar Shoppers, Rodeo Girls oraz Trailer Park: Welcome to Myrtle Manor. Jeden z projektów, które mają gotowe scenariusze i są w fazie produkcji, to John Fusco's Marco Polo. Natomiast projekty, których scenariusze są już gotowe i które znajdują się w fazie opracowywania, to między innymi Ten Commandments oraz Daniel Stashower’s The Hour Of Peril. Firma The Weinstein Company stworzyła także film Niania w Nowym Jorku i wyprodukowała serial Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ