POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

LEXUS STARTUJE W CANNES I WYGRYWA

Film Jeannie Donohoe pt. Game zdobył brązową statuetkę w kategorii filmów fabularnych na festiwalu Cannes Lions. Ta ostatnia nagroda dołączyła do długiej listy wyróżnień, które film Game zdążył zebrać na wielu prestiżowych festiwalach filmowych.

Game jest historią młodego sportowca, który mimo przeciwności losu nie rezygnuje ze swojej miłości do koszykówki. To jeden z czterech filmów zaprezentowanych w tym roku w ramach trzeciej edycji konkursu Lexus Short Films. Występuje w nim Rick Fox — kanadyjski aktor i trzykrotny mistrz ligi NBA.

„To zwycięstwo jest odzwierciedleniem idei leżących u podstaw naszego programu Lexus Short Films... Tak wielkie sukcesy ogromnie nas cieszą” — powiedział Spiros Fotinos, szef globalnego działu marketingu i zarządzania marką Lexusa. „Sukces na Cannes Lion i nagrody zdobyte na innych festiwalach to fantastyczne osiągnięcie”.

Celem Lexus Short Films, projektu powstałego w ramach współpracy Lexus International i firmy producenckiej Weinstein Company, jest zachęcenie widzów i miłośników kina do wspierania nowej generacji nieznanych jeszcze filmowców.

Nagrody zdobyte przez GAME:

Festiwal Julien Dubuque International Film Festival: NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
Festiwal Los Angeles Indie Film Festival: NAGRODA PUBLICZNOŚCI
Festiwal Tokyo Lift-Off Film Festival: NAJLEPSZY FILM FABULARNY
Napa Valley Film Festival: NAGRODA PUBLICZNOŚCI
Festiwal San Luis Obispo International Film Festival: NAGRODA SPECJALNA JURY W KATEGORII: FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
Festiwal Cannes Lions Festival of Creativity: BRĄZOWA STATUETKA DLA FILMU FABULARNEGO

Do 24 sierpnia 2017 roku pod adresem www.withoutabox.com/LSF. można przesyłać zgłoszenia do czwartej edycji konkursu Lexus Short Films. Wszystkie filmy nagrodzone w poprzednich edycjach Lexus Short Films można obejrzeć pod adresem www.lexusshortfilms.com lub za pośrednictwem usługi Amazon Prime Video.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ