NOWY, REWOLUCYJNY FOTEL
SAMOCHODOWY

Koncepcyjny fotel samochodowy Lexus Kinetic Seat debiutuje na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Paryżu. Jego konstrukcja siatkowa — radykalnie odmienna od tradycyjnych rozwiązań — wraca do podstaw kinetyki ludzkiego ciała.

W SIECI
KOMFORTU

Kręgosłup człowieka stabilizuje głowę. Umożliwia obrót miednicy i klatki piersiowej w przeciwnych kierunkach, stabilizując ruchy głowy nawet podczas marszu lub biegu.

Konstruktorzy nowego fotela chcieli, by takie same ruchy wykonywało ciało siedzącej w fotelu osoby. Dlatego siedzisko i oparcie porusza się pod wpływem masy ciała i siły zewnętrznej. Już samo siedzenie w nowym fotelu stabilizuje ruchy głowy wywoływane ruchem pojazdu, przez co łatwiej jest utrzymać stałe pole widzenia. Kierowcy łatwiej jest prowadzić, a wszystkie osoby w samochodzie podróżują bardziej komfortowo i mniej się męczą.

Tapicerka rozpięta na ramie fotela przypomina pajęczą sieć, której nici rozchodzą się promieniście ze środka oparcia. Sieć jest na tyle elastyczna, że dokładnie dopasowuje się do kształtu ciała, a nacisk rozkłada się równomiernie, dzięki czemu w fotelu siedzi się wygodnie nawet przez długi czas.

WYJĄTKOWO SKUTECZNE
POCHŁANIANIE WSTRZĄSÓW

Środek oparcia znajduje się na wysokości łopatek, przez co fotel wywołuje obroty klatki piersiowej wokół jego osi pionowej. Pomaga to stabilizować głowę i zapewnia wysoki poziom komfortu. Fotel jest także smuklejszy, przez co cały samochód waży mniej.

Sieć rozpięta na oparciu jest wykonana z bezpiecznego dla środowiska syntetycznego jedwabiu pajęczego, a nie z materiałów ropopochodnych. Głównym składnikiem nici jest białko uzyskiwane poprzez fermentację bakteryjną. Z białka tego przędzie się nową, wytrzymałą substancję, która wyjątkowo skutecznie pochłania wstrząsy.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ