LEXUS I SPORT MOTOROWY

W 2017 roku Lexus, za sprawą RC F GT3, poświęci więcej uwagi sportom motorowym, aby wzmocnić sportowy wizerunek swojej marki, zwracając się w kierunku rosnącej grupy entuzjastów wyścigów na całym świecie. Nowy samochód uzyskał homologację FIA – organizacji zajmującej się sportem samochodowym – i weźmie udział w mistrzostwach w USA i Japonii a także w wybranych wyścigach w Europie.

W USA Lexus dostarczy zespołowi 3GT Racing dwa Lexusy RC F GT3, które wezmą udział w wyścigach IMSA WeatherTech SportsCar Championship Series w klasie GTD.

W Japonii, dwa samochody w barwach zespołu LM Corsa wezmą udział w wyścigach Super GT Series w klasie GT300.

W Europie, dwa zespoły – Farnbacher Racing i Emil Frey Racing – które uczestniczyły już w zeszłym roku w wyścigach VLN Endurance z prototypami RC F GT3, będą prowadziły prace rozwojowe w nadchodzącym sezonie, aby w przyszłości wystartować w wyścigach serii GT3. W związku z tym, w 2017 roku zespoły wezmą udział w wyścigach w Europie, do których będą należały wybrane wyścigi International GT Open.

W zeszłym roku Lexus został pierwszym azjatyckim producentem samochodów, który wygrał wyścig VLN Endurance Championship na torze Nürburgring Nordschleife – prototyp RC F GT3 zwyciężył w 9. eliminacji wyścigów VLN, która odbyła się 8 października.

W zeszłym roku Lexus uzyskał również doskonałe wyniki za sprawą modelu RC F GT500 – innym samochodem wyścigowym wywodzącym się z modelu RC F. W zeszłym roku Lexus 2016 RC F GT500 w barwach zespołu Team SARD zdominował wyścigi Super GT w Japonii, a kierowcy Heikki Kovalainen i Kohei Hirate zdobyli tytuły mistrzowskie w klasie GT500 – odpowiednio drużynowy i kierowców.

DANE TECHNICZNE

2017 RC F GT3

Silnik 5,4 l V8
Moc 373+ kW (500+ KM)
Moment obrotowy brak danych
Skrzynia biegów 6-przełożeniowa sekwencyjna sportowa
Koła 13 x 8 cala przód i tył z śrubą centralną
Hamulce stalowe tarcze
Długość całkowita 4845 mm
Szerokość całkowita 2030 mm
Wysokość całkowita 1270 mm
Rozstaw osi 2730 mm
Masa własna 1300 kg

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ