NOWY LEXUS RX

STWORZONY, BY WYZNACZAĆ KIERUNEK

RX cutout 960 local RX200t 001

2,1 miliona sprzedanych Lexusów RX poprzednich generacji pokazało, że przestronny SUV może mieć równie dobre właściwości jezdne, co luksusowe sedany, a napęd hybrydowy to najlepszy kierunek dla samochodów luksusowych. Nowy RX podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, dzięki unikalnej w segmencie SUV lekkiej, atletycznej sylwetce oraz nowoczesnym technologiom, jak system bezpieczeństwa Lexus Safety System+, pięknie wyrzeźbione adaptacyjne reflektory LED czy kamera parkowania prezentująca widok "z lotu ptaka".

OFERTA SPECJALNA

RX200t special offer 2016 pricetable

Zawarte na tej stronie i w cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Szczegóły promocji dostępne w autoryzowanych stacjach dilerskich Lexusa. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F.

MOC, KTÓRA PROWOKUJE

DANE TECHNICZNE

NowyRX dane techniczne table

ZAREZERWUJ JAZDĘ TESTOWĄ

NOWY LEXUS RX
CZEKA W AUTORYZOWANYCH SALONACH LEXUSA.

BĄDŹ PIERWSZY I JUŻ TERAZ ZAPISZ SIĘ NA JAZDĘ TESTOWĄ.

PODWÓJNA MOC HYBRYDY

WITAJCIE HYBRYDY. ŻEGNAJCIE DIESLE

W Lexusie RX 450h dostępny jest napęd Lexus Hybrid Drive 4x4.

Sercem tego nowoczesnego napędu jest udoskonalony 3,5-litrowy silnik V6 pracujący w cyklu Atkinsona oraz silnik elektryczny. Łączna moc napędu hybrydowego wynosi około 313 KM.

W stosunku do nowoczesnych silników wysokoprężnych hybrydy pozbawione są wielu elementów eksploatacyjnych, które z biegiem czasu zużywają się i wymagają wymiany. W hybrydach nie stosuje się tradycyjnych sprzęgieł, kół dwumasowych, filtrów cząstek stałych czy wysokociśnieniowego systemu wtrysku, który jest niezwykle wrażliwy na jakość paliwa.

STYL, KTÓRY PODKREŚLA CHARAKTER

F SPORT

RX cutout 960 002

Wymowną stylizację wersji F Sport tworzy charakterystyczny przedni wlot powietrza ograniczony muskularnym zwieńczeniem przedniego zderzaka, a także dedykowane wieloramienne obręcze kół i czarne obudowy lusterek, które "wtapiają się" w odważnie nakreśloną linię szyb bocznych.

Lexusa RX w wersji F Sport pobudza zmysły, nie tylko dzięki wyrazistym kolorom skórzanej tapicerki oraz metalicznym elementom ozdobnym, ale przede wszystkim, dzięki sportowemu dostrojeniu elementów zawieszenia. Niezbędne dla kierowcy informacje wyświetlane są na charakterystycznej tablicy przyrządów, wyraźnie nawiązującej do tej znanej z supersamochodu LFA.

ELEGANCJA, KTÓRA KUSI

Wnętrze Lexusa RX zostało zaprojektowane tak, aby było wyrazem respektu wobec jego użytkowników, dlatego też priorytetem jest tutaj komfort, styl oraz najwyższa jakość materiałów i ich montażu.

Drewniane elementy wykończenia grawerowane są przy użyciu innowacyjnej technologii laserowej. Grawerunek odsłania warstwę aluminium, przez co powstaje piękny liniowy wzór. Elementy te wykonywane są przez specjalistów z fabryki fortepianów Yamaha.

Pasażerowie podróżujący z tyłu mają do dyspozycji elektrycznie regulowane, skórzane fotele oraz wyjątkowo dużą przestrzeń – porównywalną z tą spotykaną we flagowej limuzynie LS. Mogą też zaznać niezwykłej przyjemności, jakiej dostarcza 15-głośnikowy system audio Mark Levinson® lub przeznaczony specjalnie dla nich zestaw rozrywkowy.

TECHNIKA, KTÓRA NIE UZNAJE KOMPROMISÓW

Nowy Lexus RX został zaprojektowany tak, by prowadził się zwinnie i pewnie. Konstrukcja podwozia została więc wzmocniona, a nadwozie usztywniono, dzięki czemu samochód pewniej reaguje na ruchy kierownicą. Samochód wyposażony jest także w zintegrowany system zarządzania dynamiką pojazdu (VDIM), który jest w stanie wykrywać potencjalnie niebezpieczne sytuacje i dokonywać korekt parametrów jazdy podczas pokonywania zakrętów. Napęd na wszystkie koła (AWD) poprawia właściwości jezdne Lexusa RX i zwiększa jego stabilność na suchej i śliskiej nawierzchni.

Opcjonalny układ korekcji sztywności zawieszenia (AVS) zawiera elektroniczny system monitorujący i regulujący działanie układu kierowniczego. Podczas jazdy AVS na bieżąco modyfikuje także parametry działania amortyzatorów, by zapewnić płynną jazdę i stabilność na drodze.

LEXUS SAFETY SYSTEM+

Ponieważ bezpieczeństwo jest dla Lexusa priorytetem.

Nowego RX zaopatrzono w nowoczesną konstrukcję nadwozia podnoszącą ogólny poziom bezpieczeństwa biernego, a także Lexus Safety System+, który pomaga unikać kolizji i łagodzić ich skutki.

W systemie Lexus Safety System+ zintegrowano kilka rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa: system ochrony przedzderzeniowej (PCS), który wykrywa gwałtowne zatrzymanie pojazdu poprzedzającego i ostrzega kierowcę o zagrożeniu kolizją z przeszkodą lub pieszym; dźwiękowe ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu (LDA) oraz automatyczne światła drogowe (AHB), które pomagają w zapewnieniu optymalnej widoczności w warunkach nocnych.

W skład pakietu Lexus Safety System+ wchodzą też elementy składające się na kompleksowy system poprawiający bezpieczeństwo czynne, takie jak radar działający w zakresie fal milimetrowych, który współdziałając z kamerą pomaga kierowcy w utrzymaniu Lexusa RX na pasie ruchu (system LKA) oraz pozwala na bardziej niezawodne wykrywanie obiektów przez radarowy tempomat dynamiczny (DRCC).

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ