Trasy desktop

WAKACJE

NAJPIĘKNIEJSZE TRASY ROWEROWE W POLSCE


 

 
  row 1 image

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

Rekreacyjna pętla Mirów – Bystrzanowice – Mirów idealnie sprawdzi się przy lekkiej weekendowej przejażdżce. Przebiega przez przepiękny, fascynujący przyrodniczo obszar Gór Gorzkowskich, zwykle nieuczęszczany przez turystów. Poza urokami natury trasa wyróżnia się atrakcjami historycznymi – ruinami średniowiecznych zamków w Mirowie i Babolicach oraz strażnicy w Łutowcu.

Początek: Mirów
Koniec: Mirów
Długość: 31 km


 

 
  Row 2 image

SZLAK ROWEROWY „GRUSZKA”, BIESZCZADY

Trasa zaczyna się w Lesku i prowadzi przez szereg malowniczych miejscowości, takich jak Kiełczawa czy Zahoczewie, by wrócić do urokliwie położonego miasteczka. Do największych atrakcji po drodze należą Wzniesienie Gruszki (583 m n.p.m.) z doskonałym widokiem na całe góry oraz bystra rzeka Hoczewka i muzeum łowiectwa w Nowosiółkach.

Początek: Lesko
Koniec: Lesko
Długość: 46 km


 

 
  Trasa 3

MIERZEJA HELSKA

Trasa prowadząca z Władysławowa do Helu zachwyca niepowtarzalną scenerią i mnóstwem urozmaiceń dla fanów rowerowych wypraw. Leśne, piaszczyste drogi przebiegające ponad wydmami co chwilę przeplatają się z ulicami popularnych wakacyjnych miejscowości. Do najciekawszych należą Jastarnia, w której znajduje się najniższa latarnia nad polskim morzem, oraz sam Hel, wybudowany już w XIII wieku.

Początek: Mirów
Koniec: Mirów
Długość: 31 km


 

 
  Trasa 4

SZLAK WOKÓŁ JEZIORA NIEGOCIN, MAZURY

Jezioro Niegocin robi fantastyczne wrażenie nie tylko z pokładu żaglówki – oglądane z brzegu prezentuje się równie pięknie. Rowerowy objazd wokół zbiornika to świetny pomysł na intrygującą wycieczkę przez mazurskie wsie i lasy, rozpoczętą lub zakończoną zwiedzaniem majestatycznej Twierdzy Boyen oraz podziwianiem unikalnego mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim w Giżycku.

Początek: Giżycko
Koniec: Giżycko
Długość: 32 km