GŁĘBIA MOŻLIWOŚCI I TURYSTYKA DUŻEGO FORMATU
NA WYSOKIM POZIOMIE

Polskie góry i morze to nieodmiennie popularne wakacyjne destynacje. Zarówno północ, jak i południe naszego kraju mają dużo do zaoferowania i można aktywnie spędzać w nich czas na różne sposoby - na przykład przemierzając górskie szlaki lub skacząc po falach na desce do kitesurfingu.

 • 
 

 
  3 image

  KITESURFING

  Sport zyskuje u nas coraz większą popularność. Zapewne również dlatego, że nasz Bałtyk ma doskonałe warunki do surfowania z latawcem. A dokąd warto wyruszyć z deską na dachu auta, by poczuć sportową adrenalinę?

  PÓŁWYSEP HELSKI

  Doskonałe warunki do uprawiania w tym miejscu kitesurfingu stwarza przede wszystkim odpowiedni wiatr. Wieje on tu z prędkością do 30 km/h aż przez 220 dni w roku.

  GDAŃSK

  Największe miasto na polskim wybrzeżu oferuje wiele różnych atrakcji. Zaawansowani amatorzy kitesurfingu znajdą tam wszystko to, czego potrzeba, by w pełni wykorzystać umiejętności i pokazać klasę. Głęboka woda i północny wiatr to połączenie, które gwarantuje intensywne przeżycia i dużą dawkę adrenaliny.

  ZATOKA PUCKA

  Pomiędzy Helem dla początkujących i Gdańskiem dla zaawansowanych znajduje się obszar Morza Bałtyckiego o zmiennych warunkach pogodowych i zróżnicowanym ukształtowaniu dna. W tej płytkiej zatoce wiatr zmienia się dość często, dlatego zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy kitesurfingu znajdą tu dla siebie optymalne warunki i adekwatne poziomy szkolenia.

  ŁEBA

  Zaletą tej lokalizacji jest duża ilość płycizn. Takie ukształtowanie dna morskiego stwarza bardzo dogodne warunki zwłaszcza do nauki kitesurfingu (do pierwszych prób idealnie nadaje się głębokość około 1 metra) i szlifowania umiejętności przez początkujących.

 • 
 

 
  3 B image

  TREKKING

  Na przeciwległym krańcu Polski również można aktywnie spędzić wakacje. Wspaniałe widoki, surowe piękno przyrody i majestatyczne górskie szczyty warte są tego, by przejechać z niezbędnym ekwipunkiem nawet kilkaset kilometrów. A gdzie znajdziemy najciekawsze trasy na górskie wędrówki?

  PIENINY

  W okolicach Szczawnicy i Krościenka wyrasta kilka szczytów, na które warto wejść. Najbardziej malowniczy z nich to Trzy Korony, charakterystyczne skalne urwiska wznoszące się nad doliną rzeki Dunajec. Niedaleko znajduje się Sokolica, z której rozciąga się niesamowity widok na przełom Dunajca. Na szczycie rośnie tu słynna, karłowata sosna, jedno z najbardziej rozpoznawalnych drzew w Polsce.

  SZCZELINIEC

  Góry Sowie pełne są tajemniczych formacji skalnych. Droga na Szczeliniec, ich najwyższy szczyt, ciągnie się przez spektakularny labirynt i wykute w kamieniu schody. Na wierzchołku znajduje się schronisko, w którym można odpocząć i nasycić oczy rozpościerającym się z góry widokiem.

  POŁONINA WETLIŃSKA

  Najpopularniejszą bieszczadzką trasę można rozpocząć od strony parkingu na Przełęczy Wyżnej lub zacząć od cenionego za niesamowite panoramy Smereka, gdzie z pewnością będzie mniej turystów. Szlak pełen wspaniałych widoków nie jest trudny, ma długość około 15 kilometrów, a pokonanie go w całości powinno zająć nieco ponad 5 godzin.

  DOLINA CHOCHOŁOWSKA

  Ta najdłuższa i największa z tatrzańskich dolin rozpościera się na długości niemal 10 kilometrów. Szlak zaczyna się w Siwej Polanie (jest tam parking) i po około dwóch godzinach marszu kończy na Polanie Chochołowskiej. Wędrówka w tej części gór to bardziej spacer i podziwianie wspaniałych krajobrazów niż wspinaczka.